Вчені навчили штучний інтелект вбивати тарганів лазером

Комусь для повної картини темного майбутнього не вистачало ядерної загрози (яка вже стає буденністю) тож ось ще трохи оптимістичних новин. Вчені з дослідницького Університету Геріот-Ватт в шотландському Единбурзі винайшли чудовий спосіб боротьби з тарганами, спорядивши для цього лазером систему штучного інтелекту. Робот ідентифікує конкретний вид комах за допомогою камери та прицільно стріляє по них лазером. Якщо вас теж спіткає резонне для цієї ситуації питання “Нащо?!”, то у дослідників є начеб-то логічна мотивація: віднайти метод боротьби з тарганами як інвазивним видом, який би при цьому був менш кошмарним для екології, ніж традиційна отрута, яка більше забруднює навколишнє середовище ніж вбиває тарганів на цьому етапі еволюції нашого з ними сусідства.

За результатами дослідження, яке було опубліковано в науковому журналі Oriental Insects, система ефективно ідентифікує та вже знищує конкретних траганів на відстані у 1,2 метри.

Ця лазерна система — селективний та екологічний метод боротьби зі шкідниками. Він дуже обнадійливий.

— намагається заспокоїти на офіційному сайті університету крівник проєкту, Ільдар Рахматуллін, також зауваживши, що систему можна легко “перевзути” для боротьби з комарами, шершнями та паразитами.

Чи не основним аргументом на користь розробки є те, що таргани здебільшого навчились переживати отруту, тож цікаво буде якщо, зрештою, на них перестануть діяти ще й лазери. Тоді окрім машин навчених стріляти лазером по живих мішенях ми отримаємо ще й супертарганів. Як каже рекламний слоган фільму “Чужий проти хижака”, “Whoever wins, we loose” (“Хто б не виграв, ми програємо”).

Хоча будемо чесними, всі ми згадали зараз трохи інший фільм.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Анонсовано українську горор гру Bureau of Contacts, що буде використовувати штучний інтелект-вбивцю

bureau of contacts

Понад 50% розробників використовують ШІ, а мультиплеєрні ігри заробляють на 10% більше

Термінатор

Google презентували ШІ, який грає в ігри як людина

p.ua.ai

«Бонусний прибуток в мільярди доларів» — EA планує активне використання ШІ в розробці

EA SPORTS FC 24

Ілон Маск подав до суду на OpenAI, бо компанія «хоче заробляти гроші»

Ілон Маск

Detroit: Become Human, The Invincible — Найкращі знижки на Фестивалі «Динозаври проти роботів» у Steam

Нова ШІ технологія Sora може генерувати реалістичні відео на основі тексту

tokyo walking

Чат-бот поштової компанії DPD обматюкав клієнта і розкритикував свою фірму

чат-бот