Вчені записали 500 терабайт на оптичний диск розміром з CD
Схоже, що у тому чи іншому вигляді нас очікує повернння дисководів та оптичних дисків як носіїв та шляхів зберігання важливої інформації. Група вчених з Саутгемптонського університету в Англії спромоглися записати на один експериментальний оптичний носій розміром приблизно з класичний компакт-диск вражаючі 500 терабайт даних. Запис даних вівся за новою технологією, що дозволяє записувати 1000000 вокселей (приблизно 320 кб) на секунду. Хоча так звані 5D-сховища вже відомі, до цього часу прискорити дуже повільний запис на подібні носії не було змоги, тож відкриття чи не вперше робить цю технологію практичною.
Згідно прес-релізу наукового видання Optica, яке опублікувало результати сенсаційного дослідження, запис всіх 500 терабайт відійме 60 днів, проте досить ймовірно, що технології будуть зрештою доступними і в менших варіантах, та й швидкість поступово збільшуватиметься. На семплі, що він зображений на ілюстрації записано 6 гігабайт. Та ж сама технологія, яка використана для запису була також використана для того, щоб вигравірувати написи на його поверхні. Запис ведеться не стільки лазером, скільки сформованим за його допомогою оптичним феноменом на нанорівні.
Коли саме технологія стане доступною для продажу наразі невідомо, однак дослідники вже окреслюють, де саме вона стане в нагоді в першу чергу:
Якщо хмарні сховища створені переважно для тимчасових даних, то 5D, ми впевнені, може бути корисним для довготривалого зберігання даних національних архівів, музеїв, бібліотек та приватних організацій.
— розповів один з розробників нової системи, Юхао Лей.
Слід відмітити, що досі одним з найбільш надійних методів зберігання даних у довготривалій перспективі був і залишається запис на магнітній плівці. Це може здатися архаїкою у вік коли жорсткі диски дешеві та доступні, однак суміш невисокої вартості і місткості до 8 терабайт досі робить стримери незамінними у певних обставинах. Основним недоліком цієї технології була і залишається повільність запису та вилучення інформації.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!
Читайте також
Популярне
-
Розробники S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля випустили гайд для вирішення проблем
-
Valve показала Half-Life 2: Episode 3 й розповіла причини його скасування
-
УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Full Radio MIX)
-
«Це була б гра року, якби не проблеми з продуктивністю та помилки»: перші оцінки S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
-
Роботи над S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl тривають. Подробиці прийдешнього оновлення