Від двох до п’яти. Як підвищити рівень MMR у Dota 2?

Автор: Володимир Вітовський @vovatool

Більшість гравців Dota 2 намагаються піднятися якомога вище сходинками рейтингового пекла. Декому вдається зробити це доволі просто, а дехто так і залишається скніти серед болота низькорівневих гравців. Стаття не гарантує вам стрімкого зростання показника вашого рейтингового рівня, а є лише сукупністю порад, які спростять цей процес. На основі реальних спостережень, ви дізнаєтеся, як менш ніж за рік підвищити MMR з двох до п’яти тисяч.

Дивися і вчись

disruptorПрипустімо, у вас уже є певні знання про Dota 2: ви вивчили вміння кожного персонажа, вмієте їх використовувати та більш-менш орієнтуєтеся, що потрібно робити під час гри. То на чому сконцентруватися далі? Просто грати, допоки рівень гри не підвищиться? Звісно, ні. Відкривайте Twitch, Youtube, Hitbox або будь-яку іншу подібну платформу, де ведуться трансляції Dota 2. Вашим завданням є пошук стрімів, які ведуть кваліфіковані професійні та непрофесійні гравці. Спостерігайте за тим, як вони контролюють свого персонажа, та спробуйте перейняти їхнє розуміння гри. Останнього найчастіше не вистачає гравцям з низьким рейтинговим рівнем. Не думайте, що це пуста трата часу! Потрібно усвідомлювати, що використання вмінь персонажа та високий KDA ще не гарантують успіху. Позиція під час бою, своєчасне натискання кнопок та вибір цілі, на якій потрібно сконцентрувати основну увагу – саме цього спочатку потрібно навчитися. Тому немає ліпшого варіанту, аніж переймати уже готовий досвід професійних гравців.

20160527224848_1

До прикладу, подивіться, як часто професійний гравець натискає правою кнопкою мишки поблизу свого персонажа. Іноді це 3-4 кліки за секунду, особливо під час бійки, де необхідний найбільший контроль над персонажем. Вибір позиції дасть вам не просто перевагу, а змогу провести бій за вашим сценарієм. Варди, смоук, дасти – це не порожня трата золота, а складові гри, які допоможуть перехопити ініціативу під час матчу. Закріплюйте набуті знання, але для початку не у рейтингових матчах.

Виграти до стартового гудка

Вибір персонажа є ледь не найважливішою стадією гри. Виокреміть три-чотири герої кожної ролі, якими граєте найліпше. Грайте ними якомога частіше у звичних матчах, щоб підвищити рівень своєї майстерності до високого хоча б для обмеженого кола героїв. Зважайте на «мету», яка залежить від змін у найсвіжішому патчі. Деякі герої стають сильнішими після оновлень. Забудьте про персонажів, які втратили свою актуальність. Скоріш за все, повністю оновлювати список героїв, якими ви граєте найліпше, не потрібно буде.

WIrRr4j

faceless_voidТак ми наблизилися до найважливішого. Добре освоївши персонажів та суть гри, починається «абуз», але уже в рейтингових іграх. Звісно, не обов’язково обирати одного й того ж персонажа у кожному матчі, але це найпростіший шлях, аби досягнути бажаного рівня MMR. Якщо хтось уже обрав вашого коронного героя, ви завжди маєте у запасі декілька інших, яких добряче освоїли попередньо. Попередьте свою команду, коли збираєтеся обрати персонажа основної ролі, щоб не виник конфлікт між гравцями, які бажають «на ізі виграти катку соло». Якщо вас випередили з піком, то не потрібно все руйнувати, обираючи п’ятого керрі тощо. У списку персонажів, якими ви володієте досконало є і сапорти (про це було написано вище). Так, тепер гра не настільки залежить від вас, але, скинувши моральне навантаження, ви дасте змогу усвідомити іншим гравцям, що у матчі все ж є цілісна команда. Говорити та писати гравцеві, який програв свою лінію, нічого не потрібно! Таким чином ви вбережете як свої, так і нерви поплічника.

Не казино, але з азартом

Однією з основних проблем пересічного гравця Dota 2 є те, що він не може зупинитися після декількох поразок. Шанс перемоги психологічно пригніченої людини суттєво знижується. Тому найліпшим виходом із цієї ситуації є така схема:

  1. Ви програли дві гри підряд, тому варто трохи відпочити та позбутися стресу. «Відпочинок» – це не перерва на десять хвилин, а три-чотири години, за які можна зайняти себе чимось корисним.
  2. Після декількох невдалих матчів все ж можна зіграти ще раз. Якщо ви знову програли, то це сигнал для перерви, якщо виграли – все одно відпочиньте. Усвідомлення того, що остання гра була виграшною дасть позитивний психологічний заряд на майбутнє.
  3. Те саме стосується серії перемог. До прикладу, ви виграли три гри підряд. Після цього варто зупинитися та відпочити, або зіграти максимум ще один матч. Якщо ви перемогли, тоді з вас досить, якщо програли – тим паче варто зупинитися. Азарт відіграти один програш може зіграти з вами злий жарт. Найчастіше так починається серія поразок. Звісно, програний матч можна і відіграти одразу ж, але дуже часто відбувається навпаки.

2426435-screen+shot+2014-01-28+at+13.22.52

Вам здається, що ваша команда робить все неправильно? Слідкуйте за власними діями! У казки про «тілт» та «прихований пул» вірять лише психологічно нестабільні гравці, які просто прагнуть хоч якось виправдати програш. Якщо рівень вашої гри вищий за рейтинговий показник, ви потроху будете підійматися до омріяного показника. Основними ворогами звичного гравця при цьому є так звані «бустери» – люди, що за гроші допомагають отримати бажаний показник MMR. Якщо ви вирішили банально купити собі число в профілі, то знайте: ваше вміння грати від цього не поліпшаться ніяк. Пробитися на професійну сцену Dota 2 бажають безліч гравців, але кубки виграють лише ті, хто досяг всього власними силами.

То коли мене запросять до Na`Vi?

luna_goldDota 2 – гра, яка змінюється надзвичайно динамічно. Потрібно не лише підлаштовуватися під особливості нових патчів, а й прогресувати, формуючи власний стиль гри. Досягши високого рейтингового показника, ви повинні доводити, що справді гідні свого рівня. Так і помічають хороших гравців, адже без певних заслуг у минулому зараз важко потрапити до якоїсь із професійних команд.

Розпочинати можна і з різноманітних форумів, де часто можна зустріти хороших гравців Dota 2. Там же ж відбуваються набори до не дуже популярних команд, але з непоганими гравцями. Зігравши хоча б один повноцінний матч за якийсь колектив, ви зрозумієте відмінність від звичних рейтингових ігор. Існують ще різноманітні платформи на кшталт Faceit, де дуже часто відомі гравці проводять свої чемпіонати. Там можна зіграти не лише з кваліфікованим гравцями, а й виграти призи. Пам’ятайте, ви не досягнете успіху одразу. Один рік – це доволі оптимістичний прогноз для середньостатистичного гравця Dota 2.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Скільки пива на день корисно пити

Автор: PlayUA

beer 03

ГІ*НО: враження після проходження Skull and Bones

Автор: PlayUA

Skull and Bones

10 найкращих серіалів для підлітків на Netflix

Автор: Анна Колінчук

сексуальне виховання

Warm Up League Spring Cup повертається! Розповідаємо, як пройшов перший етап

Автор: Андрій Присяжний

image 2024 03 11 22 25 41

Ігрові ноутбуки з Intel 14-го покоління. Predator Helios Neo 16/18 вже в Україні!

Автор: PlayUA

predator helios 16 18

Грайте DayZ разом з українською спільнотою OutLife

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.dayz

Сучасна українська анімація: Досягнення та перешкоди на шляху творчості

Автор: Катерина Базуліна

універ чупарського

В Україні відбувся кіберспортивний турнір для студентів ВНЗ

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.cs2 турнір

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: