web analytics
Uncharted: The Nathan Drake Collection

Від Ельдорадо до Убару. Нейтан Дрейк, хто він і де його шукати?

Автор: Володимир Вітовський @vovatool

ПРИМІТКА: у статті є спойлери, зокрема скорочений переказ подій трьох номерних частин серії Uncharted.

Uncharted: Legacy of Thieves Collection уже доступна всім охочим на ПК. Якщо до цього ви не купували консолі PlayStation або просто оминали серію, пропонуємо коротко ознайомитися з першими трьома частинами. Хто ж такий Нейтан Дрейк і куди заносила його вдача до подій Uncharted 4: A Thief’s End? Давайте згадувати крок за кроком, щоби проходження Legacy of Thieves Collection на ПК принесло вам ще більше задоволення. Ну, або ви просто знали історію та загальний контекст того, що відбувається на екрані.

Братство персня Дрейка

Ймовірно, ви колись шукали осучаснену версію Індіани Джонса. Фільми про нього, на жаль, у більшій мірі застаріли та майже не витримують випробування часом. Uncharted — серія, яка не просто дозволяє зануритися у карколомні пригоди з древніми скарбами, а й показує персонажів, за розвитком стосунків яких приємно спостерігати. Ці шибайголови завжди у центрі подій, намагаються вхопити частинку незвіданого, але при цьому не забувають, що вони один одному важливіші за чергову змогу нажитися. Про багатства та загадкові місця пізніше, давайте спочатку ми познайомимо вас з усією командою та її відважним і дещо безрозсудним лідером.

Нейтан Дрейк — авантюрист-шибайголова, все життя якого, починаючи з дитинства, можна назвати однією великою пригодою. Така людина просто не може всидіти вдома та дивитися вечірні новини. Йому потрібні пригоди, адже велич руїн, відкриттів та їх багатств манять його наче сир здоровецьку мишу з мультсеріалу “Чіп і Дейл”. Він побував у багатьох куточках світу, але навіть цього йому мало. Перстень Френсіса Дрейка, який він носить (чи то пак носив) на шиї, є нагадуванням про те, що пригодам немає кінця.

Віктор “Саллі” Салліван — підстаркуватий авантюрист, який навчав Нейтана. Хоча його кістки дзвенять гучніше за золоті монети, він все ще може і по пиці супротивнику дати, і на правильну стежку команду вивести. Саллі є майже батьком для Нейтана. Часто Віктора можна побачити за штурвалом гідроплана. Механічний птах неодноразово допомагав витягувати головного героя з найспекотніших ситуацій та слугував кабінкою сповідей для деяких персонажів.

Елена Фішер — авантюристка-журналістка, яка найняла на роботу не того чоловіка. Хороша репортерка сама шукатиме небезпеку заради сенсаційної історії, ідеальна репортерка — вийде заміж за того, хто притягує небезпеку. Елена не лише підставляє своє плече, а й допомагає там, де брутальної сили іноді буває замало. Хоча зброю вона також вміє використовувати вправно, особливо після спільних пригод із Нейтаном.

Хлоя Фрейзер — авантюристка-песимістка, яка в певній мірі є жіночою версією самого Нейтана. Акцент потрібно робити на слові “песимістка”. Якщо інші готові стрибнути з мосту за своїми друзями, то вона перед цим двічі перевірить висоту падіння. Але все одно стрибне… Її упереджене ставлення до задумів Нейта можуть відштовхувати, але це радше захисний механізм, який руйнується, коли доводиться витягувати сідниці головного персонажа з небезпеки. Ймовірно, колись її стосунки з Нейтаном виходили за рамки пошуків скарбів.

Дорога до Ельдорадо і далеко за його межі

Потрібно розуміти, що атмосфера пригод усіх Uncharted опирається не лише на персонажів та їхню взаємодію. Загальну картину доповнюють саундрек, візуальна складова та побудова/логіка сюжету. В усіх аспектах серія безумовно прогресувала з кожною частиною. Окрім деяких спірних моментів між персонажами, але це вже залежить від конкретно вашого сприйняття тих чи інших дій Нейтана. От що залишилося незмінним — це доволі однотипні фінальні боси перших трьох частин. Жодного з них ви, вірогідно, не запам’ятаєте. Десь через стереотипність, а десь через фінальну бійку, яка є настільки кінематографічною, що все інше просто залишається на задньому плані. Також спочатку Нейт косплеїв Лару Крофт і мав справу з містичними подіями, але ця тенденція змінилася до третьої частини. Головоломки в Uncharted важко назвати складними, тому вважайте, що вони існують лише для зняття напруги після насичених перестрілок.

Ельдорадо. Доволі іронічно, що перша пригода Нейтана, яку представили гравцям, була саме замовленням від Ілени. Ця журналістка — основна причина, чому головний персонаж у майбутньому ще й перестав вестися на пошуки пригод. Цікавий факт: Елена в стартовій катсцені говорить, що у Френсіса Дрейка не було дітей, а Нейтан — просто самозванець, який видає себе за його нащадка. На те є свої причини. Які? Дізнаєтеся, коли будете проходити Legacy of Thieves Collection. Історія ж Drake’s Fortune обертається саме навколо Френсіса Дрейка, який начебто інсценував свою смерть. Про це Елена та Нейт дізнаються з журналу, який вони знайшли у саркофазі на дні океану поблизу Панами. Тут також вперше з’являється Саллі, який рятує пару на своєму гідроплані після раптового нападу піратів. Із допомогою знайденого щоденника персонажі дізнаються, що Ельдорадо — це не місце, а величезний золотий саркофаг. Хоча Ілену навмисне забули запросити на його пошуки, покинувши її на острові з відеокамерою, вона все одно наздоганяє втікачів, які намагалися позбавити її сенсаційного репортажу.

Під час розгадки сторінок журналу головний лиходій знаходить Саллі і робить у його тілі ще одну діру. Виявляється, підстаркуватий друг Нейтана заборгував поганим хлопцям. Та не бійтеся, Саллі вижив. Логічно, як би він тоді в наступних частинах з’являвся? Разом Елена та Нейт визволяють його. Та ця ідилія триває недовго, бо одна з пасток на шляху до саркофагу розділяє персонажів. Нейтан з Іленою разом відбиваються від нападу дивних чудовиськ, а потім ще й банди антагоніста. Головний персонаж також встиг надивитися на кістки мертвого Френсіса Дрейка, залишивши йому подарунок (його ж перстень). Саме те кільце, яке Нейтан носив увесь час на шиї. Як виявилося, відомий флотоводець у одній із записок намагався попередити всіх, що золотий саркофаг проклятий. Насправді, так і є. Це свого роду зброя, яка дозволяє обернути людину на чудовисько. Попри нестримне бажання головного антагоніста, який ще й встигає викрасти Ілену, швиденько чкурнути геть, йому нічого не вдається. Під час переміщення саркофагу на корабель Нейт надирає йому зад і скидає золоту труну разом зі супротивником на дно океану. Помолимося за його грішну душу. Десь серед усіх цих подій Елена встигла захопити перстень, який Нейтан залишив разом з кістками свого начебто предка. Ця річ залишиться з ним ще надовго.

Шамбала. Що може бути краще, ніж прокинутися в затишному вагоні потяга у морозний день по дорозі в Непал? Для Нейтана Дрейка нічого! Адже друга частина його пригод, а саме Among Thieves, починається з того, що він непритомний розплющує очі після аварії на колії. Звисаючи догори дриґом в одному з вагонів над гірською западиною. Як він опинився у такій ситуації? Все доволі просто. Він, Саллі, Хлоя та випадковий персонаж Гаррі Флінн (помре на середині проходження) збиралися знайти затонулі скарби Марко Поло. Під час викрадення світильника, який заодно є і підказкою, Флінн зраджує всіх інших членів команди, а Нейт потрапляє через це до в’язниці. Та головний герой просто так не випускає мило з рук в душі, тому Саллі та Хлоя доволі швидко рятують його. Виявляється, Флінн працює на рос… тобто сербського боса. Росіянин чи серб — яка різниця? Оцей Зоран Лазарович (a.k.a. Златко Всраткович) руйнує місто в Непалі, намагаючись знайти потрібний храм. До команди долучається Елена, тепер вся сім’я разом. Та ненадовго.

Зоран Лазарович викрадає Хлою, сідає з нею на потяг, який потім Нейтан і зруйнує. Пробираючись після аварії крізь сніг, головний персонаж знаходить Ілену, яка розповідає йому про одну з німецьких експедицій СС 70 років тому. Тоді нацисти також намагалися відшукати Шамбалу. Знайшовши вхід до цього таємничого міста, вони потрапляють у полон до головного антагоніста. Після бійки з вартовими Шамбали Нейту та Ілені вдається втекти. Десь у місті є дерево, живиця якого дозволяє зробити будь-кого непереможним. Флінн виявляється живим і ранить Ілену, підриваючи гранату. Земля йому бетоном. Тому Дрейку доводиться самотужки перемогти Зорана Лазаровича. Хоча той нажерся живиці з дерева і став сербським Галком, навіть це не рятує його від надертої сраки. Нейтан у кінці зізнається Ілені в коханні і бла-бла-бла…

Убар. Як же приємно зустрітися зі старим другом у шинку, обговорити спільні справи та влаштувати бійку. Саме цим і займаються Нейтан та Саллі на початку Drake’s Deception. А якщо точніше, то намагаються продати перстень Френсіса Дрейка, щоби виманити потрібну інформацію. Після бійки у Нейта знову стріляють і влучають… Виявляється, це лише постановка, пранк, розіграш. Перстень опиняється у Кетрін Марлоу, тутешньої антагоністки, яку ми зустрінемо аж декілька разів за проходження. Плюс, у третій частині нам вперше дали змогу подивитися на молодого Нейтана та як він зустрівся зі Саллі. Виявляється, ще 20 років тому цей старигань працював на Марлоу, коли шукав перстень Френсіса Дрейка. Так він і зустрів Нейта. У сучасності для героїв все дещо ускладнилося. Вони стежать за Кетрін разом з Хлоєю і дізнаються, що натрапили на зачіпку про стародавнє місто Убар. Щоби його знайти, потрібно спочатку з’їздити на активний відпочинок до Франції. Саме там вони знаходять першу частину ключа-амулета, а в Сирії — другу.

В Ємені Нейтан звертається за допомогою до Ілени, яка тепер уже повноцінно стала його другою половинкою. Втім, пізніше Марлоу вдається схопити Дрейка та Саллі. Нейт втікає, а от Віктор залишився у полоні, аби привести поганців до Убару. Після карколомної пригоди на літаку ворогів Нейтан ледь не помирає в пустелі, але там же ж натрапляє на бедуїнів. Салім, їхній ватажок, допомагає головному герою визволити Саллі. Після пригод у піщаній бурі Нейт опиняється перед воротами Убару, де цар Соломон начебто заховав здоровенний глек з джинами всередині. Головний герой не втримався та попив із тутешнього фонтану, після чого йому ввижалися події, зокрема смерть Саллі, яких насправді не було. Виявляється, воду отруїли з допомогою глека. Френсіс Дрейк знав про психотропну силу цього масивного предмета, тому вирішив його заховати. Після неприємної перестрілки місто починає руйнуватися. Марлоу просто гине, а фінальним босом стає її посіпака Толбот. Ця бійка реально виглядає видовищно на фоні міста, яке поглинає пісок. Після перемоги Дрейка у двобої усі хороші залишаються живими і здоровими. Неприємно лише, що у цій мішанині Нейтан залишився без свого персня. Якщо ви вважаєте, що після цього на головного героя чекає лише щасливе подружнє життя, то помиляєтеся. Деталі дізнаєтеся в Uncharted 4: A Thief’s End.

Друзі зі сталі

Нейтан Дрейк не прожив би й 5 хвилин, якби у нього не було вірних друзів. Мова йде і про зброю. Стріляти він вміє з усього, чого тільки можна. Головне — мати мотивацію та не забувати, що мертвим пригоди не потрібні. Тож давайте трохи поговоримо про те, які стволи полюбляв використовувати персонаж.

Пістолет. Звичайний PM та .45 Defender є стандартними засобами для знешкодження ворогів у перших трьох частинах серії. Наприклад, історія дев’ятиміліметрового монстра PM починається у першій спільній з Іленою катсцені в Drake’s Fortune, де їм довелося відбиватися від піратів. Ці елітні напівавтоматичні пістолети допомагали йому в багатьох ситуаціях.

Штурмова гвинтівка. Серед подібної зброї Нейт обожнює AK-47 та M4. Обидві штурмові гвинтівки чудово себе проявили під час пригод головного героя, починаючи зі сутичок поблизу Амазонки. Саме там, серед тропічних хащів та кам’яних пам’яток культури, гравцям вперше дали змогу випробувати AK-47. M4 була незамінною для Нейтана під час пошуків Шамбали, зокрема перестрілок на потязі, з якого пізніше головному герою довелося звисати непритомним.

Снайперська гвинтівка. Хоча постріляти з такої зброї Нейтану вдавалося доволі рідко, найяскравішим представником цього сімейства в серії є снайперська гвинтівка “Дракон”. Знайти її доволі складно, але якщо ви не будете бездумно бігати локаціями під час пошуку міста Убар, тоді не пропустите її.

Дробовик. SAS-12 — найпоширеніша зброя цього типу в серії Uncharted. Натрапити конкретно на неї доволі просто. Звісно, це може не те знаряддя, яким ви би хотіли користуватися навіть на середній дистанції, але недоліки компенсуються його потужністю та видовищністю.

Усі засоби для вбивства ми вказувати не будемо. Вище перераховане все те, з чим ви би стикалися найчастіше під час проходження номерних частин Uncharted.

Що ж, тепер ви знаєте базову інформацію і готові до Uncharted: Legacy of Thieves Collection на ПК. Сподіваємося, ви отримаєте безмежне задоволення від пригод Нейтана Дрейка, адже саме цей ексклюзив Sony безумовно є одним із найяскравіших представників жанру пригодницьких ігор. Ознайомитися зі серію варто не лише через круті катсцени, але й персонажів, які всіляко імпонують, хоча на перший погляд може здатися, що всі вони самозакохані та думають лише про скарби. Запам’ятайте, Нейтан раніше працював з різними людьми і не всі з них є хорошими найманцями та готові триматися за руки під час пошуку чергового скарбу. Таких персонажів ви побачите і в Legacy of Thieves Collection. Також не забувайте, що Uncharted 4: A Thief’s End — це фактично перша гра, яка розкрила графічний потенціал PlayStation 4, тому помилуватися її краєвидами ПК-гравці зможуть на повну. Особливо на розлогих локаціях, котрі вперше з’явилися лише в третій частині.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Найкращі аксесуари Apple AirTag на 2024 рік

Автор: PlayUA

airtag 03

Монтуй та грай під час відключень! — Огляд ноутбука Acer Predator Triton Neo 16 (PTN16-51)

Автор: Володимир Бортюк

tritonneo16 cover

Які Найбільші Ігрові Тренди 2024 Року?

Автор: PlayUA

games 02

Battle Vision Network, UFO 50, Tides of Tomorrow — Підсумки Day of the Devs SGF Edition 2024

Автор: Барлет Ярослав

battle vision network

LEGO Horizon, Civilization VII, DLC для Alan Wake 2 — Підсумки Summer Game Fest 2024

Автор: Барлет Ярослав

lego horizon

Обміняти валюту за вигідним курсом допоможе інтернет та Rates

Автор: PlayUA

currency

Luigi’s Mansion, Elden Ring: Shadow of the Erdtree — Порадник Ґеймера: Червень 2024

Автор: Владислав Папідоха

Elden Ring: Shadow of the Erdtree

ТОП геймпадів для Windows: який вибрати джойстик для ПК

Автор: PlayUA