web analytics
ліврея

Підсумки другого етапу чемпіонату KMAMK GT3 Sprint Championship 2023

Автор: PlayUA @playua

Чемпіонат КМАМК зі спринту продовжує розкручувати маховик і другий етап змагань з симрейсингу, що відбувся в середу на іспанському кільці Барселона-Каталунья, тільки додав інтриги в боротьбі пілотів та команд у всіх заліках. Попри те, що погода кардинально відрізнялася від того, з чим зіткнулися учасники чемпіонату два тижні тому в Мізано, де, нагадаю, безупинно лив дощ, сухі й сонячні умови так само стали своєрідним викликом для гонщиків, адже ця іспанська траса – за влучним висловом Андрія Ворони – є своєрідним ґумоплавильним заводом. Тож якщо в Мізано треба було старатися, щоб автомобіль залишався на трасі, то в Барселоні челендж полягав у тому, щоб за півгодини перегонів не «вбити» шини та доїхати до картатого прапора з пристойним при цьому темпом.

Вже під час практики стало зрозуміло, що на нас чекає зовсім інший розклад, порівняно з першим етапом – темп задав Єгор Звуздецький на Porsche. До речі, це був перший натяк на те, що монополії Lamborghini та McLaren в цьому чемпіонаті не буде. Крім того, той факт, що в одній секунді від Єгора помістилося ще 15 водіїв, промовисто свідчив не тільки про високу щільність результатів, а й про те, що це був тільки початок!

Так і сталося вже під час першої кваліфікації – справжнім сюрпризом для глядачів (і неприємністю для опонентів) став один з головних претендентів на перемогу в заліку незалежних водіїв Олександр Княжицин. Вінничанин знайшов свій темп на швидкому колі й встановив планку, яка виявилася недосяжною для інших – 1:43.162 і поул в кишені! Звісно не можу не згадати і про трафік, який для багатьох став чималою неприємністю – на кільці довжиною трохи більше ніж 4,5 км понад 40 машин учасників ставали подекуди нездоланною перешкодою, через що не всі змогли проїхати свої по-справжньому швидкі та «чисті» кола. Вже по завершенню етапу на дискорд-каналі КМАКМ SimRacing розгорілася справжня вогняна дискусія стосовно неписаного джентльменського правила, яке з реального автоспорту органічно перейшло й до симрейсингу, якщо гонщики наприкінці кола вишукувалися в чергу для початку свого швидкого кола, то об’їжджати таку чергу, щоб опинитися в більш вигідному положенні – це справжній моветон. На жаль, виявилося, що не всі учасники погоджуються з тим, що неписаних норм поведінки на трасі все ж таки варто дотримуватися.

Трафік трафіком, але кваліфікація виявилася під стать практиці – 15 машин в одній секунді, щільність висока, що обіцяло не менш цікаві та видовищні тридцяти хвилинні перегони. Тим паче, що обидва лідери чемпіонату – а після першого етапу ми мали двовладдя Хорошавіна з Половчуком в особистому заліку – кваліфікувалися в топ-6 і безсумнівно збиралися поборотися за перемогу в першому спринті вечора. Звісно виграти прагнув і Ворона, який став другим, і Звуздецький – Єгор не зумів повторити свій результат практики, але кваліфікувався четвертим, і напарник Половчука по Team Ballas Ukraine Олег Пітцик, який розпочав виступи в чемпіонаті з цього етапу, і став п’ятим у своїй дебютній кваліфікації.

Старт гонки відбувся на диво спокійно та без серйозних завалів у зв’язці першого-другого поворотів. Водночас саме тоді лідерство втратив поул-сіттер Княжицин – Олександр помилився на виході з першого віражу й за мить повз нього проскочила Lamborghini Ворони, а ще за кілька секунд необачністю вінничанина скористався Половчук – ось так за якусь сотню-півтори метрів лідер відкотився на третє місце. Щоправда, слід віддати Олександру належне, адже він не розгубився, не став панікувати чи намагатися лізти «з шашкою наголо» у першому-ліпшому повороті заради того, щоб одразу повернути собі втрачене. Така гоночна розважливість ще принесе йому дивіденди наприкінці цього спринту. Хорошавін, приголомшений лише 6-м місцем у кваліфікації одразу ж розпочав активно відіграватися – ще до першого гальмування Домінік пройшов Пітцика, проте на вході в третій поворот «боротьба ліктями» з Єгором Звуздецьким вилізла боком головному окуню українського симрейсингу, адже повернувся з узбіччя на трасу він лише 11-м. В акурат попереду свого напарника по Okuni x 7Drive Артема Хорольського, у якого і кваліфікація не задалася і в гонці він досить швидко зійшов через дисконнект. Що погано для команди-лідера заліку, то добре для її головних конкурентів, насамперед Ballas, чиї гонщики після першого кола їхали другим та п’ятим.

Позаду пари лідерів усе було вкрай цікаво – на початку 5-го кола Звуздецький вирішив обганяти Княжицина по зовнішній траєкторії першого повороту! Задум звісно сміливий та дещо зухвалий. Причому зухвалості в ньому виявилося все ж таки більше – Porsche опинилася в зоні вильоту, Єгор як міг намагався триматися подалі від бар’єрів, але підступні «поребрики-сосиски» ледь не призвели до набагато гірших наслідків. «Вінницьке дербі» ледь не завершилося епічною аварією, та зрештою, розминувшись з Lamborghini Княжицина, пілот GiveMeRace пропустив Пітцика з Артеменком, втративши дві позиції. Що ж – могло бути й гірше.

До 10-го кола в дуету лідерів усе було спокійно і якоїсь миті здавалося, що вся боротьба відбуватиметься під час обов’язкових піт-стопів, та несподівано для всіх Андрій Ворона з першого місця «впав» аж на 16-те! Було зрозуміло, що його Ламбу в четвертому повороті розвернуло не просто так – це сталося внаслідок спроби Половчука обігнати харків’янина та очолити гонку. В принципі обидві задачі Павло виконав, але питання щодо легітимності таких його дій залишаються допоки судді не розглянуть цей епізод, внаслідок якого Ворона заплатив непомірно багато. Андрій майже одразу поїхав на піт-стоп, відкотившись на 25-те місця після чого крок за кроком піднімався вгору, фінішувавши 14-м.

Кульмінація першої гонки відбулася на її останньому колі – саме на цей час відтягнули свої обов’язкові піт-стопи Половчук та Княжицин. Павло помилився при заїзді саме на своє місце в боксах і втратив кілька дорогоцінних секунд, яких вистачило Олександрові для того, щоб виїхати на трасу попереду свого опонента. Молодий тернополянин чудово розумів, що поточне коло є останнім, тож шансів на обгін багато не буде – свою спробу здійснив у 5-му повороті й прогадав. Все ж таки вважаю, що Павлові варто було дочекатися шпильки La Caixa і якщо вже й пробувати вирвати перемогу, то саме там. Проте, маємо те, що маємо. Третя гонка в рамках чемпіонату завершилася тріумфально для Княжицина! Поул-сіттер хоч і переміг, але зовсім не так, як можна було очікувати. Хоча стривайте – після цього ще були другі кваліфікація та спринт, які більшою мірою підтвердили тенденції характерні для іспанської траси. Подіум першої ж гонки доповнив Олег Пітцик – відмінний результат для гонщика, що розпочав виступи в чемпіонаті з цього етапу. Олег не ліз в жодну з авантюр ні на старті, ні під час самого спринту, вміло використовуючи проблеми інших, які вони самі собі створили. У підсумку ж – більш ніж заслужений подіум!

Кого ще варто відзначити за підсумками першої гонки, так це Олексія Панченка, що провів півгодини дуже впевнено й фінішував п’ятим. А ще Руслана Безуглова, Євгена Артеменка, Олександра Бородая та Стаса Кулакова – всі вони фінішували в топ-десятці, при цьому жоден з них ніякого бруду в боротьбі з іншими не вчиняв. Всі вони їхали в своєму темпі – не достатньо швидко, аби претендувати на топ-5, водночас достатньо добре (насамперед це стосується Руслана з Євгеном), щоб потрапити в десятку. І традиційно про найбільший прорив у гонці – в першому спринті він був на рахунку Тимура Остапчука з команди Bitlook Gaming. Дніпрянин, стартуючи 36-м відіграв 15 позицій, але йому дещиці забракло, щоб опинитися в топ-20 й заробити бодай один бал. Прорив гонки, але з гіркуватим присмаком.

Друга частина етапу вийшла багато в чому не схожою на першу – і в кваліфікації вже не було відвертого одкровення та й в спринті здебільшого всі пілоти розуміли чого варто очікувати як від себе, так і від суперників. Здебільшого…

Кваліфікація перетворилася на справжній бенефіс Єгора Звуздецького, який від самого її початку встановив високу планку, яку в подальшому кілька разів сам і піднімав ще вище. Як наслідок – перший поул ще одного вінничанина в чемпіонаті! Позаду Єгора боротьба за високі стартові позиції точилася не на жарт і знову не можу не відзначити досить високу щільність результатів – 14 гонщиків кваліфікацію завершили в одній секунді. Місце ж на першому ряді старту поруч зі Звуздецьким здобув Половчук в напруженій боротьбі з Вороною, Андрію дісталося місце на другому ряді поруч із Княжициним (хоч цього разу і не поул, але все-одно дуже пристойний результат показав Олександр). Третій же ряд забрали Хорошавін та Дзигар – результат Гліба, мабуть став найбільшою несподіванкою якщо говорити про першу десятку. До речі, трафік хоча нікуди не зник, але порядку та взаємоповаги на трасі було набагато більше.

Друга гонка багато в чому стала контрастом порівняно з першою – лідер зберіг свою позицію не тільки на перших метрах дистанції, а й в подальшому. На першому колі ми таки побачили кілька зіткнень у зв’язці перших двох віражів, побачили також і невеликі прориви Хорошавіна з Пітциком – обоє відіграли по дві позиції, а от Ворона три програв, опинившись на шостій. В подальшому топ-п’ятірка виглядала монолітом, який не бажав (або якщо бажав, то просто не міг) нічого міняти. Половчук, побачивши Хорошавіна у дзеркалах вже на першому колі вирішив, що для нього головним пріоритетом буде втримати Домініка позаду себе, чим звісно не міг не скористатися Звуздецький. Єгор поступово від’їхав від своїх переслідувачів, а потім підтримував темп, достатній для того, щоб почуватися у цілковитій безпеці. Гонщик Okuni x 7Drive відчайдушно шукав можливості пройти Павла, але не за будь-яку ціну, тож пішов на більш ранній піт-стоп – не допомогло. Пітцик в боротьбі за четверте місце з Княжицином вирішив діяти так само, як він це робив у першому спринті – обережно та без зайвого ризику. Схоже на те, що Олег намагався психологічно тиснути на свого опонента та змусити його помилитися. От тільки схоже на те, що свій ліміт помилок Олександр використав ще у першій гонці, тож під тиском Пітцика не помилявся. Так перші п’ятеро і фінішували, підкресливши, що перегони на каталонській трасі таки можуть бути передбачуваними.

Позаду ж чільного квінтету боротьби було набагато більше. Як не згадати гоночну дуель Хорольського (Артем після дисконекту в першій гонці зумів повернутися на її другу частину) з Бородаєм – друзі-суперники кілька разів демонстрували просто таки зразкову боротьбу пліч-о-пліч з перехрещуванням траєкторій, та зрештою Артем вийшов з цієї боротьби переможцем, але занадто довгий піт-стоп викинув його з першої десятки в той час як Бородай фінішував восьмим. Андрій Ворона на рівному місці (принаймні саме так здавалося мені) знайшов собі проблеми на 8-му колі, втративши три місця, але зрештою подолав усі труднощі повернувшись до фінішу назад на шосте місце. Непідготовлених обгонів стало менше, проте бенефісом зіткнень з суперниками «відзначився» Гліб Дзигар – дніпрянин з команди PRPL Rain Bitlook точно має гарну швидкість, але йому ще бракує чи то змагального досвіду, чи то розуміння, що одним невдалим маневром можна зіпсувати самому собі цілком перспективну гонку. Залишається сподіватися, що Гліб зробить правильні висновки з усього, що трапилося з ним в другому спринті Барселони.

Тож друга гонка запам’яталася насамперед тотальним домінуванням Звуздецького – який став четвертим переможцем на перших чотирьох спринтах. Така тенденція точно має подобатися всім, хто не вболіває за когось конкретного з пілотів! Запам’яталася і цікавою гоночно-шаховими партіями в дуетах Половчук – Хорошавін та Княжицин – Пітцик.

Що ж до найбільшого прориву цієї гонки, то його авторами стали Станіслав Почтарук та Костянтин Левицький – обоє відіграли по 14 позицій в гонці. При цьому і лучанин, і киянин зуміли фінішувати в топ-двадцятці – на 17-му та 20-му місцях відповідно! Відтак обоє заробили очки за таку непросту, але цікаву для них гонку.

Вже наступної середи 5 липня відбудеться третій етап чемпіонату KMAMK GT3 Sprint Championship 2023, на черзі французький Поль Рікар. Якщо тенденція продовжиться і у нас знову будуть нові переможці гонок, то варто пильніше придивитися до Бородая (бо BMW на Поль Рікар буде потужно виглядати), Пітцика (його McLaren на французькій трасі також задніх пасти не буде), Романенка, Ворони та Хорольського (звісно якщо вони знайдуть правильний підхід до налаштування своїх Lamborghini).

Далі буде! Stay tuned.

P.S. Для тих, хто бажає переглянути другий етап залишаємо повний запис.

Автор: В’ячеслав Кобржицький 

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

ГІ*НО: враження від мультиплеєра Call of Duty: Black Ops 6

Автор: PlayUA

Call of Duty: Black Ops 6

Голосуй за найкультовішу героїню і допоможи закрити збір для 153 ОМБр

Автор: PlayUA

playua gp poll poster site

Як правильно організувати компанію під час віддаленої роботи

Автор: PlayUA

apple 01

Історія відтворення мультфільму «Мавка. Лісова пісня» у конструкторах

Автор: PlayUA

мавка

Acer представила дорожні валізи, що стануть надійним супутником у подорожі

Автор: PlayUA

5

Багатозадачність без стресу: як сучасні технології покращують робочий процес

Автор: PlayUA

logitech ergo 04

Нові горизонти домашніх розваг

Автор: PlayUA

tv 02

Ноутбук для творчості та ігор — HP Omen 14

Автор: PlayUA

omen transcend 14