web analytics

VR здатне працювати як знеболювальне, довели польскі вчені

Для того щоб поставити страшний діагноз — рак сечового міхура (або ж його виключити) лікарі піддають пацієнтів досить некомфортній та навіть болючій процедурі яка називється цистоскопією. Зазвичай цю проблему вирішують комбінацією двох різних видів анестезії, але це само по собі не дуже безпечно, тож група дослідників з Вроцлавського медичного університету на чолі з доктором Войцехом Краєвським придумали і експериментально довели радикально новий метод, полегшивши операцію за допомогою VR-шоломів.

Як повідомляє EurekAlert!, на конгресі Европейської асоціації урології було презентовано дослідження, в рамках якого 103 пацієнти у віці від 66 років проходили цистоскопію під лише  місцевою анестезією, але “гуляючи” місцинами Ісландії за допомогою віртуальної реальності. Результат приголомшливий — рівень болю таких пацієнтів був суттєво нижчим за контрольну групу і, хоч випадків запаморочення й нудоти було трохи більше, пацієнти радше погоджуються на такий побічний ефект, ніж тривалий “відхід” від анестезії.

Пацієнти повідомляли про менший рівень болю, що також підтверджували наші спостереження їх досвіду. VR однозначно є опцією щодо зменшення болей у цистосокпії і наразі ми вивчаємо чи матимео воно такий самий ефект у інших медичних втручаннях, включно з літотрипсією для зламу каменів у нирках та біопсією простати.

— підсумував Краєвський.

З власного досвіду можу додати, що певний заспокійливий і навіть знеболювальний ефект подекуди має навіть споглядання людини зануреної у віртуальну реальність зі сторони. В моєму особистому випадку це підтвердилось стрімами нашого Антона Зіміна з проходженням Half-Life: Alyx.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Gorn, Tentacular та Serious Sam VR у новому наборі Humble Bundle

p.ua.vr hits from devolver

Sony скоротила інвестиції в ігри для PS VR2

PS VR2

Activision відкриває нову студію у Варшаві

p.ua.activision 1

Багатокористувацькі шутери, жахастик, метавсесвіт — Добірка безкоштовних VR-ігор у Steam

vr game art

PS VR2 стане сумісним з ПК пізніше цього року

sony psvr2

Ubisoft розчарована продажами Assassin’s Creed для VR, уся надія тепер на Codename Red

Assassin’s Creed red

Disney анонсувала HoloTile — килимок, який змінить пересування у VR-іграх

p.ua.holotile lanny smoot

Як стати власником віртуального польского номеру?

poland 01