Король Річард: Виховуючи чемпіонок / King Richard (2021)

Враження від фільму «Король Річард: Виховуючи чемпіонок»

Автор: Володимир Бортюк

Ось і вийшов в прокат ще один фільм, прем’єра якого затрималась через пандемію. Король Річард: Виховуючи чемпіонок — спортивна драма, заснована на реальних подіях. Кінострічка переказує дитинство видатних тенісисток, сестер Вінус (Санійя Сідні) та Серени (Демі Сінглетон) Вільямс очима їх батька, Річарда Вільямса (Вілл Сміт).

Чи не вперше за 10+ років Вілл Сміт грає не дженерік “Вілла Сміта”, а живу людину зі своїми проблемами. Річард Вільямс у його виконанні — батько пересічної родини що проживає у передмісті Лос Анджелеса. Одного разу він побачив гру румунської тенісистки Вірджинії Рузіч і вирішив що його доньки стануть професійними тенісистками. Річард написав план на 85 сторінок і притримувався його: з чотирьох років він щодня давав дочкам уроки тенісу.

Хоч і реальний Вільямс був тираном, фільм показує його як людину яка “з самого початку мала тактику і притримувалася її” і батька що нескінченно вірив у успіх своїх дочок. Так, в якийсь момент Річард почав занадто сильно просувати бренд імені себе і зловживати умовами контракту підписаного з тренером Ріком Маччі. Проте в певний момент йому все ж вставляють клепку та він усвідомлює що Вінус і Серена вже самостійні і мають право вирішувати власну долю.

Трейлер [UA]

Король Річард: Виховуючи чемпіонок / King Richard (2021)

Фільм показує що тяжка праця та віра в свої сили приносить результат, але не варто забувати про “запасний план”. У Річарда Вільямса цей запасний план був: окрім тренера світового масштабу для Вінус та Серени він “вибив” у контракті дім для всієї сім’ї та гарне навчання для всіх 5 дочок, щоб незалежно від успіхів в спорті його діти виросли освіченими та мали шанс на краще життя.

Загалом фільм складає враження дуже якісно зробленої роботи. Монтаж і кольорокорекція відмінні — кольорова гамма в кадрі завжди підкаже настрій сцени. Всі сюжетні арки зіграли — навіть нудіння Річарда про “батька, який не міг заступитись за сина і втікав коли того били” вилилось у своєрідну розплату обом сторонам завдяки оприлюдненню відеозапису поліцейського свавілля.

Емоційно “Король Річард” нагадує “Moneyball” з Бредом Піттом: попри різні види спорту, обидва фільми розповідають про “менеджера/тренера що веде спортсменів до успіху завдяки розрахунку і ніколи не дивиться гру, щоб не наврочити”.

Актори просто бусінки і відіграли свої ролі чудово: є сцени де ви точно захочете посміятись, а є й такі що сльози самі будуть навертатись на очі від розчулення. Окремий низький поклін менеджерам з кастингу — виконавиці ролей Серени та Вінус схожі на реальних тенісисток як дві краплі води. Якщо вам подобаються спортивні драми чи фільми про стосунки батька і дітей чи навіть якщо ви просто прийшли на словосполучення “віл сміт король” не маючи ніякого уявлення про сюжет цього фільму — “Король Річард: Виховуючи чемпіонок” вам точно сподобається.

Останні статті

“Сільпо” в стилі S.T.A.L.K.E.R.: Репортаж з відкриття у Києві

Автор: Микола Єрьомін

Сільпо

Звіт з цифрової виставки THQ Nordic

Автор: Лук'янчук Орест

THQ Nordic

5 фактів про нові пригоди Соніка у кіно

Автор: PlayUA

Їжак Сонік 2

Ретроспектива Resident Evil. Випуск 08: Resident Evil 4 (2005)

Автор: Андрій Нагорний

Resident Evil 4

Радянський Союз у руїнах. Інтерв’ю з Дмитром Мартиненком, співзасновником AtomTeam

Автор: Володимир Вітовський

AtomTeam

Two Point Campus, Saints Row, Tinykin — Порадник Ґеймера: Серпень 2022

Автор: Володимир Бортюк

Saints Row

Плануємо випустити декілька новинок цього літа — Стан справ у видавництва Nasha Idea

Автор: Владислав Папідоха

Чі. Життя однієї киці

Топ-15 ігор у бібліотеці PlayStation Plus Extra

Автор: Владислав Папідоха

PlayStation Plus Extra

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: