Король Річард: Виховуючи чемпіонок / King Richard (2021)

Враження від фільму «Король Річард: Виховуючи чемпіонок»

Автор: Володимир Бортюк

Ось і вийшов в прокат ще один фільм, прем’єра якого затрималась через пандемію. Король Річард: Виховуючи чемпіонок — спортивна драма, заснована на реальних подіях. Кінострічка переказує дитинство видатних тенісисток, сестер Вінус (Санійя Сідні) та Серени (Демі Сінглетон) Вільямс очима їх батька, Річарда Вільямса (Вілл Сміт).

Чи не вперше за 10+ років Вілл Сміт грає не дженерік “Вілла Сміта”, а живу людину зі своїми проблемами. Річард Вільямс у його виконанні — батько пересічної родини що проживає у передмісті Лос Анджелеса. Одного разу він побачив гру румунської тенісистки Вірджинії Рузіч і вирішив що його доньки стануть професійними тенісистками. Річард написав план на 85 сторінок і притримувався його: з чотирьох років він щодня давав дочкам уроки тенісу.

Хоч і реальний Вільямс був тираном, фільм показує його як людину яка “з самого початку мала тактику і притримувалася її” і батька що нескінченно вірив у успіх своїх дочок. Так, в якийсь момент Річард почав занадто сильно просувати бренд імені себе і зловживати умовами контракту підписаного з тренером Ріком Маччі. Проте в певний момент йому все ж вставляють клепку та він усвідомлює що Вінус і Серена вже самостійні і мають право вирішувати власну долю.

Трейлер [UA]

Король Річард: Виховуючи чемпіонок / King Richard (2021)

Фільм показує що тяжка праця та віра в свої сили приносить результат, але не варто забувати про “запасний план”. У Річарда Вільямса цей запасний план був: окрім тренера світового масштабу для Вінус та Серени він “вибив” у контракті дім для всієї сім’ї та гарне навчання для всіх 5 дочок, щоб незалежно від успіхів в спорті його діти виросли освіченими та мали шанс на краще життя.

Загалом фільм складає враження дуже якісно зробленої роботи. Монтаж і кольорокорекція відмінні — кольорова гамма в кадрі завжди підкаже настрій сцени. Всі сюжетні арки зіграли — навіть нудіння Річарда про “батька, який не міг заступитись за сина і втікав коли того били” вилилось у своєрідну розплату обом сторонам завдяки оприлюдненню відеозапису поліцейського свавілля.

Емоційно “Король Річард” нагадує “Moneyball” з Бредом Піттом: попри різні види спорту, обидва фільми розповідають про “менеджера/тренера що веде спортсменів до успіху завдяки розрахунку і ніколи не дивиться гру, щоб не наврочити”.

Актори просто бусінки і відіграли свої ролі чудово: є сцени де ви точно захочете посміятись, а є й такі що сльози самі будуть навертатись на очі від розчулення. Окремий низький поклін менеджерам з кастингу — виконавиці ролей Серени та Вінус схожі на реальних тенісисток як дві краплі води. Якщо вам подобаються спортивні драми чи фільми про стосунки батька і дітей чи навіть якщо ви просто прийшли на словосполучення “віл сміт король” не маючи ніякого уявлення про сюжет цього фільму — “Король Річард: Виховуючи чемпіонок” вам точно сподобається.

Останні статті

ГІ*НО: перші враження від Diablo IV

Автор: PlayUA

Diablo IV Beta

Вижити будь-якою ціною. Враження від першого тому манґи «Левіафан»

Автор: Лук'янчук Орест

Манґа Левіафан

Українські самураї локалізують Total War: Shogun 2 і шукають однодумців

Автор: PlayUA

Total War Shogun 2

Буде гірше. Чому «Шалений Макс: Дорога гніву» актуальний для нас, як ніколи

Автор: Олег Куліков

Mad Max: Fury Road / Шалений Макс: Дорога гніву (2015)

Підбірка вдалих альтернатив Vampire Survivors, що вийдуть незабаром!

Автор: PlayUA

Yet Another Zombie Survivors

Підсумки Paradox Announcement Show 2023: Cities: Skylines 2 і тактика у стилі Індіани Джонса

Автор: Євгеній Сусло

Cities Skylines 2

Українська студія ByOwls розробила VR-гру Rival Rides

Автор: PlayUA

Rival Rides

Від Nioh до Wo Long: Еволюція найкращого Souls-like

Автор: PlayUA

Wo Long Fallen Dynasty

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: