Все, що вам треба знати перед прем’єрою фільму «Чужий: Заповіт»

Автор: Святослав Давиденков

У космосі ніхто не почує вашого крику.

Пройшло майже чотири десятиліття, а ці слова все ще залишаються синонімом величезної, неослабної сили шедевру футуристичного жаху Рідлі Скотта «Чужий». І от батько культової саги знову повертається в світ, який він створив, щоб досліджувати його найтемніші куточки з фільмом «Чужий: Заповіт», новою пригодою, що захоплює дух та розширює рамки жаху R-рейтингу.

Все спокійно на космічному кораблі «Заповіт». Екіпаж та інші 2000 душ на борту новаторського судна перебувають у стані глибоко гіпер-сну, а андроїд Уолтер наодинці ходить коридорами. Корабель знаходиться на шляху до далекої планети Орігае-6, де на дальній стороні галактики поселенці сподіваються створити новий форпост людства. Та спокій руйнується, коли спалах сусідньої зірки рве на шматки вітрила збору енергії «Заповіту», спричинивши десятки жертв, а місія збивається з курсу.

Незабаром члени екіпажу, які вижили, відкрили місце, що здалося незвіданим раєм, безтурботним едемом покритих хмарами вершин гір та величезних і височенних дерев, до того ж набагато ближче, ніж Орігае-6, та, можливо, настільки ж придатне для проживання. Але те, що вони знайшли, насправді виявилось темним і смертоносним світом, повним несподіванок. Опинившись перед лицем страшної загрози, яку навіть важко уявити, дослідники в складній ситуації повинні спробувати врятуватися.

Чужий: Заповіт / Alien: Covenant (2017)

Через десять років після подій, зображених в хіті Скотта 2012 року «Прометей», стрічка «Чужий: Заповіт» повертається до коріння новаторської саги режисера з унікальною жахливою казкою, сповненою пригод, які лоскочуть нерви, та страшних нових істот. При цьому шосту частину блокбастеру далекоглядний режисер ще більше наблизив до розкриття таємничого походження матері всіх чужих, смертоносної Ксеноморф з початкового фільму.

Головні ролі фільму «Чужий: Заповіт» виконали Майкл Фассбендер («Прометей», «12 років рабства»), Кетрін Уотерстон («Стів Джобс», «Вроджена вада»), Біллі Крудап («Майже знаменитий», «Місія нездійсненна III»), Денні Макбрайд («Ананасовий експрес», «На дні») і Деміан Бішір. Режисер фільму – Рідлі Скотт («Марсіанин»). Сценарій Джона Логана та Данте Харпера на основі оповідання Джека Пагля та Майкла Гріна. Продюсери – Рідлі Скотт, Марк Хаффам, Майкл Шефер, Девід Гайлер та Уолтер Хілл; дистриб’ютор – «20-е століття Фокс». Стрічка «Чужий: Заповіт» стартує 19 травня 2017 року в усіх кінотеатрах світу.

Ласкаво просимо на борт «Заповіту»

З самого початку Рідлі Скотт жадав крові.

«Я думаю, що перша фраза Рідлі була: «Ми збираємося зробити жорсткий R-рейтинговий фільм, і нам знадобиться велика кількість бордо», «що є терміном крові в фільмі», – згадує продюсер фільму «Чужий: Заповіт» Марк Хаффем. «Це була найперша розмова. Нашою метою було налякати всіх до смерті».

Якщо хто-небудь і знає, як налякати публіку розумною, витонченою історією, то це Скотт. Його неповторний «Чужий» залишається лідером жанру жахів, психологічно напруженим, незатишно клаустрофобним фільмом, таким же простим та дієвим, як лезо, злобним звіром, який переслідував Еллен Ріплі та екіпаж космічного корабля «Ностромо» ще в 1979 році. «Смішно, але я завжди думав про «Чужого» як про дійсно добре зроблений B-фільм», – говорить Скотт. «Передісторія була досить проста, сім людей замкнені в старому темному будинку: хтось помре першим, а хтось виживе».

Чужий: Заповіт / Alien: Covenant (2017)

У фільмі «Чужий: Заповіт» режисер, номінований на «Оскар», намагався повернути ту ж атмосферу передчуття постійної небезпеки і страху, а також запропонував нові ідеї, які б додали багатства та глибини великій міфології «Чужого». Він говорить, що такий підхід був необхідний, щоб зберегти розповідь свіжою і несподіваною. «Монстр не може постійно гнатися за вами коридором – це набридає», – говорить Скотт. «До мене дійшло, що ніхто не запитав, хто це зробив і чому. Можна сказати, що його придумали монстри з космосу, боги з космосу, інженери з космосу. Але це не вони. «Чужий: Заповіт» покаже це з іншої сторони».

Фільм починається з мирної місії, покликаної перевезти людей за межі Землі в поселення серед зірок. На борту космічного корабля «Заповіт» є пари, які будуть населяти планету Орігае-6, а також десятки ембріонів, що допоможуть створити нову колонію. Відповідальним за їхній захист є екіпаж корабля: капітан Джейкоб на прізвище TK (Джеймс Франко) та його дружина Деніелс, керівник терраформуючих операцій (Кетрін Уотерстон); другий командир Крістофер Орам (Біллі Крадап) та його дружина – біолог Карін (Кармен Еджого); галасливі пілоти Теннессі (Денні Макбрайд) і Фаріс (Ей Сеймец); начальник охорони сержант Лопе (Деміан Бішір) і його заступник та чоловік сержант Холлетт (Натаніел Дін). Серед них є не-людина, Уолтер (Майкл Фассбендер), вірний «Заповіту» андроїд, який спостерігає за пасажирами, до прибуття зануреними в кріосон.

Коли зоряний спалах пройшов через корабель, Уолтер був змушений передчасно розбудити команду, щоб врятувати їм життя. Механічна несправність не дозволяє капітану вийти з камери гіперсну і він гине жахливою, жорстокою смертю. Випадок робить відповідальним глибоко релігійного Орама, а Деніелс оговтується від горя через втрату свого чоловіка.

Деніелс шукає розради в компанії іншої єдиної самотньої істоти на кораблі, Уолтера, який, без сумніву, знайомий глядачеві. Він – наступна еволюція Девіда, одержимого андроїда Фассбендера з «Лоуренса Аравійського», зображеного в «Прометеї». Незважаючи на те, що він технологічно перевершує свого попередника, його емоційний діапазон дещо обмежений. Він не може закохатися, бо запрограмований бути незмінно лояльним до екіпажу «Заповіту» – Фассбендер описує його як «супер-дворецького».

«Він в першу чергу там, щоб захищати і служити, як хороший співробітник поліції», – говорить актор. «Він чисто логічний і позбавлений емоцій, навіть якщо вони – навколо нього, навіть Деніелс, марна справа шукати якийсь емоційний зв’язок з ним».

Незважаючи на його програмування, відносини Уолтера з Деніелс неоднозначні, з відтінками ніжності. Уотерстон каже, що Деніелс «покладається на нього після того, як Джейкоб вмирає. Вона відчуває себе з ним більш комфортно, ніж інша частина екіпажу, саме через його певну емоційну обмеженість. Їй легше бути поряд з тим, хто не розуміє, що вона переживає, і вона може залишитися наодинці зі своїм горем. Їй дійсно не доведеться заручатися з ним. Деніелс також відчуває зв’язок з ним, тому що вони є єдиними двома одинокими істотами на кораблі».

Чужий: Заповіт / Alien: Covenant (2017)

Коли «Заповіт» намагається перегрупуватися після катастрофи, їх знову кидає через петлю. Ремонтуючи енергетичні вітрила за межами корабля, Теннессі чує зашифроване повідомлення, схоже на сигнал лиха. Екіпаж відстежує джерело передачі до найближчої планети, і Орам, завдяки сильній християнській вірі, приймає рішення про новий курс, що веде корабель невідомим шляхом до маяка. Йому нелегко справлятися з керуванням, він завжди носить з собою набір металічних чоток, які використовує для самозаспокоєння у складні моменти.

«Як тільки йому випала доля, я думаю, що вага цих 2000-плюс душ стає величезною і непереборною», – каже Крудап. «Жахлива невпевненість в здатності управляти власним страхом, вести багатьох людей в невідомість. Я думаю, велика частина сюжету – це його ставлення до інших членів екіпажу і, в кінці кінців, деяке почуття впевненості та ясність, а також моральний авторитет в спробі захистити їх».

«Моменти нестабільності, страху – це саме той час, коли зосереджуєшся на вірі, тому що це дає силу і ясність, і ви не панікуєте в небезпечних ситуаціях», – продовжує Крудап.

Його врівноважена дружина, яку грає британська актриса Еджого, також виконує роль надійного якоря для Орама. «Орам дуже її любить», – говорить Крудап. «Підтримка дружини є одним з рушійних принципів його здатності пройти через випробування дня. Я не знаю, що він буде робити без неї через її здатність отримати доступ до тієї його частини, куди інші люди не допускаються».

Іонний шторм, що закриває атмосферу, не дає самому «Заповіту» досягти поверхні планети, замість нього відправляється десант вчених та співробітників служби безпеки, Теннессі пілотує плавучу базу, яка обертається вище. Коли Макбрайд, актор і сценарист, відомий за комедійними ролями в таких фільмах, як «Ананасовий експрес», вперше зустрівся зі Скоттом, щоб обговорити роль Теннессі, режисер мав на увазі дуже конкретний орієнтир: Мейджер T.Дж. в «Кінг Конзі», гру Сліма Пікенса в класичній сатирі Стенлі Кубрика «Доктор Стрейнджлав або: Як я навчився не хвилюватися і полюбив атомну бомбу».

Чужий: Заповіт / Alien: Covenant (2017)

«Рідлі сказав, що Теннессі був подарунком до нього, так що ми працювали лише над тим, як знайти ідеальний ковбойський капелюх та ідеальний космічний костюм», – каже Макбрайд. «Характер в сценарії був настільки зрозумілим, я міг бачити те, що треба було зробити. Рідлі Скотт знаходить акторів, які йому потрібні, він знає, що вони самі можуть принести в образ, а тоді лише дає вказівки. Якщо ви заходите занадто далеко, він повертає вас назад, але насправді він там, щоб побачити, що ви збираєтеся принести до нього».

Коли Деніелс, Орам, Карін, Уолтер, і Феріс, серед інших, направляються до поверхні планети в посадочному модулі корабля разом зі службою безпеки, Теннессі залишається в команді «Заповіту» з експертами зі зв’язку та навігації Апворс (Каллі Ернандес) і її чоловіком Ріком. Але незабаром він стає неспокійним, охопленим почуттям занепокоєння, оскільки шторм заважає будь-якій реальній взаємодії з командою на землі. «Одна з найцікавіших речей в сценарії – це те, що корабель заповнений парами, так він відразу піднімає ставку жаху», – каже Макбрайд. «Мова йде не тільки про власне виживання, але й виживання людини, з якою ви прийшли туди».

Після довгого періоду дратуючого мовчання, вони повинні вирішити, чи слід привести «Заповіт» ближче до планети. Апворс конфліктує з Теннессі з приводу дотримання протоколу не ставити під загрозу «Заповіт» та його мешканців-людей. «Безпорадність зводить з розуму» пояснює Ернандес («Ла Ла Ленд»). «Вони втратили зв’язок. Якщо ви намагаєтесь з’єднатися з людиною будь-яким чином і втрачаєте зв’язок, то ви докладаєте всіх зусиль, щоб цей зв’язок відновити. Це те, що робить Теннессі».

Маневруючи через бурю, корабельний модуль отримує пошкодження, але команда все ж благополучно прибуває на планету і бачить захоплюючий, величний пейзаж. Та щось засмучує в цій чудовій місцевості – просто тут занадто тихо. «Планета чудова і захоплююча, але щось в ній загрозливе», – пояснює Скотт. «Планета – мертва, це будинок з привидами. Немає жодних форм життя, крім рослин та дерев. Зовсім ніяких тварин».

Карін, в супроводі охоронця Ледварда (австралійський актор Бенджамін Рігбі) та Фаріс, що робить необхідний ремонт корабельному модулю, відправляються взяти біологічні зразки. Їхня подорож найбільш незвичайним ландшафтом виявляється дуже невдалою – Ледвард несподівано тяжко захворює, і Карін щосили намагається повернути його в медичний відсік в шлюпці.

Чужий: Заповіт / Alien: Covenant (2017)

Повернувшись на корабель, Фаріс починає приймати несамовиті виклики лиха від своїх колег. «Рідлі знімав це зі мною під корабельним модулем в середині Мілфорд Саунд в Новій Зеландії», – згадує Сеймец («Дівчина за викликом»). «Я була одна, чула ці жахливі фрагменти в навушнику і реагувала на це. Я нічого не можу з цим вдіяти, бо я не знаю, де вони, вони звучать плутано, переговори розвалюються. Було страшно, але захоплююче грати цю сцену так, тому що вона була дуже ефективною для Рідлі з точки зору продуктивності».

Коли Ледвард і Карін досягають Мед Бей, все швидко перетворюється на пекло. В яскравому світлі флуоресцентних ламп Карін стає свідком жахливого народження Неоморфа, останнього втілення інопланетянина, який приєднується до пантеону монстрів саги. Розповідає Еджого: «Карін не має чіткого уявлення, що це за істота, це загадка на той момент, найбільш очевидна та потужна. Неприємно зіткнутися з тигром, коли у вас є відчуття, що станеться далі. Немає ніякого способу ведення переговорів з цими істотами».

«Це перший момент істини, коли глядачам нагадають про страх, пов’язаний з фільмами «Чужий»», – додає вона. «Ви відчуваєте, що щось назріває, щось поза межами нашого розуміння слова «жахливо»».

Ситуація швидко виходить з-під контролю, коли звір шалено мчить посадочним модулем, загрожуючи знищити все на своєму шляху. Команда справді знаходиться у відчайдушному положенні, але саме тоді на допомогу з’являється таємнича постать в капюшоні, яка, здається, має якийсь дивний контроль над хижаками. Несподіваним рятівником виявляється Девід з корабля «Прометей», що пробув в ізоляції майже десять років, і, безумовно, виглядав пошарпаним.

«Коли ми зустрічаємо Девіда у фільмі «Чужий: Заповіт», він опустився», – говорить Фассбендер, який на додачу до ролі Уолтера представляє тут свою роль в «Прометеї». «Він худий, з довгим волоссям, живе сам на цій планеті, досліджує свою творчу сторону – грає на музичних інструментах, займається живописом, графікою».

Девід веде переляканих дослідників до укриття покинутого міста, але кожна хвилина приносить нову та більш складну загрозу. «На даний момент ми просто будемо намагатися оживити його в одній особі, але ми починаємо втрачати людей, ми вже втратили посадочний модуль, наш єдиний спосіб вибратися», – каже Бічір («Краще життя», «Ненависний Вісім»). «Лопе повинен відновити контроль, щоб тримати це разом, незалежно від того, що це».

Чужий: Заповіт / Alien: Covenant (2017)

Навіть для досвідченого солдата – шок бачити знищення своєї команди. «В найжахливіших кошмарах він не міг собі уявити, що таке могло статися з людиною, вони не знають, що це таке, і на додачу до всього, кохання його життя, Холлетт, знаходиться під загрозою», – каже Бічір.

Дін так описує щирість відносин між Холлетт і Лопе: «Вони одружені всього декілька років. Кохають один одного. Ми не акцентуємо увагу на той факт, що вони геї. Я думаю, це здорово, що Рідлі та продюсери підняли цю тему в контексті космосу, в сазі «Чужий», тому що ви хотіли б сподіватися, що для людства в майбутньому це не матиме взагалі ніякого значення. Вони – хороші люди, які люблять один одного, які часом виглядають нереально крутими солдатами і добре справляються з М-4!»

Бічір і група його колег акторів отримали посилену зброю та фітнес-тренування, але крім фізичної підготовки, Бічір вбачає величезну цінність для розвитку внутрішнього життя Лопе у розмовах один на один з Рідлі Скоттом. «Іноді ви працюєте над фільмами, де ви не репетируєте і навіть не розмовляєте про персонаж з вашим режисером», – говорить Бічір. «Є багато способів входження в роль, і ви повинні бути готові вирішити будь-яку проблему за будь-яких обставин не маючи можливості розмовляти один на один з людиною, яка є невід’ємною частиною процесу».

Дійсно, Бічір вважає досвід співпраці зі Скоттом на знімальному майданчику дуже захоплюючим. «Він один з тих людей, яких ви завжди вносите у різдвяний список», – каже Бічір. «Як би я хотів бачити, як писав Жюль Верн або як Мікеланджело працював на самоті в своїй студії! Можливість працювати з генієм мого часу я вважаю подарунком».

«Я думаю, Рідлі підтвердить, що великі майстри роблять все дуже легко, просто і з любов’ю», – продовжує Бічір. «Він, звичайно, кмітливий і дуже розумний, тому в заплутаних справах вирішує все просто і дуже легко. У нього було більше енергії, ніж у нас всіх разом взятих. Він завжди на місці і завжди готовий».

Чужий: Заповіт / Alien: Covenant (2017)

У фільмі «Чужий: Заповіт» Скотт працював як з новою для себе людиною, Бічіром, так і з Фассбендером, з яким працював вже третій раз після «Прометея» та «Радника». «Майкл – великий актор з прекрасним почуттям гумору», – говорить Скотт. «Мені завжди цікаво працювати з ним, а це дуже важливо. Я майже завжди шукаю ту сторону Майкла, де заховане його пустотливе почуття гумору».

Актор і режисер разом досліджували всі складні хитросплетіння характеру Девіда, навіть намагалися достукатися до його таємної, руйнівної сторони. «Рідлі і я намагалися знайти в ньому гумор, смішні випадки з ним», – каже Фассбендер. «Ми знімаємо захист, коли сміємося, тому схильні відчувати більш ефективно інші речі, такі як шок і жах, коли ми не приголомшені через відсутність гумору».

Оскільки небезпека набирає запаморочливого темпу, команда «Заповіту» повинна здійснити сміливу рятувальну місію, щоб хтось з їх душ врятувався. Деніелс виконує свою роль, занурившись у внутрішній світ героїні. «Події фільму розгортаються як у божевільному кліпі», – каже Уотерстон. «Немає реального часу, щоб персонажі подумали над тим, що відбувається. Кожен змушений діяти».

Йдучи за впевненою Ріплі у виконані Сігурні Вівер, Уотерстон зосереджується на ролі Деніелс в ширшому наслідувані жіночих образів Скотта. «Рідлі – це режисер, який завжди зображував жінок справді чесно і правдоподібно, він завжди привертав увагу до цих персонажів», – каже Уотерстон. «Деніелс є тією людиною, яка стає зрозумілішою в умовах кризи. На початку фільму Деніелс дієздатна і розумна, вона добре виконує свою роботу, але я не думаю, що вона вважає себе якоюсь героїчною постаттю. По мірі того як розгортаються події фільму вона здатна функціонувати і чітко думати в моменти кризи. Мені було легше донести до її розуміння, що вона дієздатна і хоробра, ніж те, що вона була народжена готовою до бою. Я не знаю нікого подібного до неї».

Скотт першим звернув увагу на Уотерсон, коли вона зіграла свою роль-прорив в 2014 році в адаптації Полом Томасом Андерсоном «Вродженої вади» Томаса Пінчона. Він каже, що вона прекрасно вжилася в роль Деніелс. «Мені потрібен був хтось з гарними фізичними даними, високий, спортивний і велика актриса», – говорить режисер. «Вона – особлива. Цікаво, що вона і Біллі Крудап прийшли з театру і принесли свою техніку, свої знання, свою чутливість. Коли ви знімаєте такий фільм – з людьми, які постійно вмирають і перебувають під великим тиском – страх має бути постійно присутнім. Є багато відтінків страху, багато відтінків каяття. Людина з театральним досвідом копає глибоко і може це витягнути. Це дуже допомогло».

Продюсер Хафем теж не забарився похвалити роботу Уотерстон у фільмі. «Це було нелегке завдання для Кетрін, але вона справилася з ним», – каже він. «Вона взялася за роль з великим ентузіазмом і була готова на все заради неї. Вона літала небом, закріплена на проводах, її відбивали сталеві платформи, вона билася. Здавалося, їй все вдавалось. Вона була повністю захоплена діями героїні на борту».

Чужий: Заповіт / Alien: Covenant (2017)

Щоб мати необхідні для ролі фізичні якості, актриса пройшла нелегкі фітнес-тренування, інтенсивне навчання бою і докладні уроки поводження зі зброєю. «Це було як на дитячому майданчику», – говорить Уотерстон. «Було дуже весело вчитися боротися з хореографією та досліджувати агресивну сторону себе, мені не часто пропонується повчитися такому в моєму особистому житті або в кіно».

Хоча чудова жіноча роль Уотерстон належить до розряду потужних героїнь Скотта, жахливі загрози, з якими вона стикається, здаються абсолютно свіжими і новими, аж до моменту, коли класичний Ксеноморф нарешті грандіозно, кульмінаційно повертається. «Чужий: Заповіт» для мене у багатьох відношеннях як перший «Чужий», – говорить Фассбендер. «Він сміливий і темний, і з самого початку, коли «Заповіт» потрапляє в шторм, починається ряд подій, які не зупиняються до останнього кадру. Після десяти хвилин перегляду фільму він вже не відпускає. Я думаю, що це буде найстрашніший з усіх фільмів».

Це правда. Немає ніяких сумнівів, що з фільмом «Чужий: Заповіт» продюсер Скотт повернувся до своєї стихії, створюючи сміливий, страхітливий, вісцеральний досвід разом зі ставленням і елегантністю класичного фільму «Чужий». Чекайте на нещадний, захоплюючий, R-рейтинговий жах.

«Я сподіваюся, що фільм пожене артеріями вашу кров, заставить серця шалено битися», – каже режисер. «У вас, напевно, пересохне в горлі, але ви не зможете відірвати очей від екрана. Людей досить складно налякати якимось лайном, але їх можна налякати кошмарами. І це добре».

Про виробництво

Фільм «Чужий: Заповіт» був знятий за 74 дні у 2016 році на майданчиках «Fox Studios» в Австралії та на натурі в Мілфорд Саунд, Нова Зеландія. Скотт поставив ​​задачу художнику-постановнику Крісу Сігерсу передати своє бачення корабля під такою ж назвою «Заповіт».

«З кораблями завжди важко», – додає Скотт. ««Заповіт» схожий на першопрохідця, як старі фургони переселенців. Це не занедбаний корабель, це – корабель-піонер з науковою місією, що транспортує людей і устаткування для колонізації іншої планети. Логічно, це як вантажний потяг: має три секції з шестикутними переходами, які служать масивними гаражами. Кожна секція відокремлюється, але лише один раз, приземляється на пілони, – і ось ви маєте величезний склад з усім цим обладнанням».

«Я нагадав Рідлі той факт, що нафтові вишки дуже схожі на космічні кораблі», – каже Сігерс («Глибоководний горизонт», «Фантастична четвірка»). «Ззовні вони виглядають як великі консервні банки, але всередині наповнені технікою, і їм необов’язково потрібні люди. Вони автоматизовані. Так само й космічні технології. Все це керівництво і навігація – йому це подобалося. Тому ми багато чого брали з індустріального світу».

Як і з іншими елементами виробництва, оригінальний «Чужий» виявився важливим випробуванням. Щоб посилити почуття клаустрофобії всередині «Заповіту», Сігерс і його команда занизили стелю судна та помістили його коридори у темряву. Важливою для Скотта, який хотів створити для акторів тактильний досвід, була побудова функціонального моста корабля. З цією метою команда художників-постановників встановила 1500 схем, так що кожен перемикач і циферблат працював.

Чужий: Заповіт / Alien: Covenant (2017)

«Я відчував, що я був на справжньому космічному кораблі», – каже Фассбендер. «Коридори, міст і камера – всі ці дизайнерські елементи постановки були настільки детальними і продуманими. Це рідко трапляється з фантастичними фільмами або висококонцептуальними бойовиками. Як правило – багато зеленого екрану. Інколи і ми використовували зелений екран, але багато що ми могли самі дослідити, торкнутися і взаємодіяти з ним, а це справжня рідкість в наші дні».

«Коли ми ступили на цей корабель, ми відчули себе дітьми», – додає Крудап. «Ви не можете насправді довіряти своїм власним почуттям, ви відчуваєте, ніби ви – частина космічної місії.»

Прагнення Скотта до реалізму і масштабу надихало художника зі спецефектів Ніла Корбулда. «Рідлі – дуже візуальний режисер, він любить свою атмосферу», – пояснює Корбулд. «Навіть з краплями води він дуже точний: де краплі мають бути або якої величини вони повинні бути. Він дуже педантичний щодо вигляду кожної деталі, і він любить фізичні речі, що є музикою для наших вух, тому що ми мали побудувати дійсно великі бурові установки і великі жорсткі декорації».

Дві з цих установок були величезними шарнірами вагою 10 та 40 тонн, побудованими для підтримки частин посадочного модуля та «Заповіту» для послідовності дій, в яких кораблі зазнають пошкоджень, наприклад, під час проходження через іонний шторм або від впливу зоряного спалаху. «10-тонний шарнір тримав на собі кабіну посадочного модуля», – каже Корбулд. ««Заповіт» на 40-тонному шарнірі був довжиною близько 20 метрів і шириною приблизно 6 метрів. Він весь час мав трястись і дрижати, що було досить великим завданням».

Сцени на зовнішній стороні планети були зняті в Мілфорд Саунд і на майданчиках «Fox Studios» з декораціями, що імітували моторошну красу природної локації. «Ми черпали натхнення з дійсної погоди в Мілфорд Саунд», – каже оператор Даріуш Вольські, який часто співпрацював зі Скоттом. «Хмари, м’яке світло. Іноді визирає сонце, але в основному – драматичні хмари, гори, які з’являються і зникають в хмарах. Все у мряці. Ми й повторювали це на знімальному майданчику. Ми наполягали на тому, щоб все було сіре і ніби в тумані, як постійний світанок або сутінки».

Чужий: Заповіт / Alien: Covenant (2017)

Щодо інтер’єрних сцен в покинутому місті, Скотт прагнув відтворити вигляд мальовничих кімнат 18 століття, в яких м’яке світло повинно було відчуватися так, нібито воно йде від свічок. Вольські і команда операторів розробили розумну й ефективну систему освітлення акторів.

«Ми винайшли освітлення, яке керувалося рухом», – пояснює Вольські. «Коли актор заходив, світло з’являлося, а коли віддалявся – воно затухало. Спочатку ми збиралися найняти команду візуальних ефектів, щоб вона цим займалася, але як тільки ми вирішили рухати освітлення самі, система ставала все краще і краще. Є лише кілька таких сцен, але вони дуже потужні».

Найновіші візуальні ефекти були використані, щоб прикрасити те, що було практично знято на майданчику. Для фільму «Чужий: Заповіт» художник з візуальних ефектів Чарлі Хенлі задіяв провідні світові об’єкти студій «VFX», включаючи Сіднейський «Animal Logic», «MPC» (Moving Picture Company) у Великобританії і «Framestore» в Монреалі, Канада. Одним із завдань відділу візуальних ефектів було створення або збільшення величезної кількості локацій, що варіювалися від космосу і зовнішнього середовища планети до покинутого міста, де проживає Девід, і його інтер’єрів.

«Наприклад, «Зал голів», де проходить цілий ряд ключових сцен, є фантастичною декорацією, створеною з гігантських голів, але через сценічний простір і складнощі у створенні таких фізичних елементів ми були змушені продовжити верхню частину голів в стелю»,- каже Хенлі. «Однак ми намагалися не перебільшувати. Наприклад, якщо ми робили CG-зйомку, ми переконувалися, що CG-камера ловила те, що може бути зроблено в реальному світі реальними камерами».

Хенлі, чиї професійні відносини зі Скоттом датуються 2000 роком, роком «Гладіатора», каже, що він все більше і більше захоплюється практичним підходом режисера. «Однією з дивовижних речей, що стосується роботи з ним є те, що він робить свої власні розкадровки», – каже Хенлі. «Вони фантастичні, неймовірно точні. Ви бачите, як все розгортається, як ніби він дивиться крізь камеру. Вже в розкадровках у вас з’являється відчуття освітлення».

Чужий: Заповіт / Alien: Covenant (2017)

Крім того, саме Скотт зрозумів потребу у Неоморфі, який вражаюче дебютує в «Чужому: Заповіт» в якості нової смертоносної форми життя поряд з чужорідними яйцями, Грудоломом, Лицехватом і, звичайно ж, дорослим Ксеноморфом. У задумці інопланетянина режисер звертався як до інноваційної роботи пізнього швейцарського сюрреаліста Ганса Рудольфа Ґіґера, чий геній був поза оригінальним лякаючим Ксеноморфом «Чужого», так і до чудес світу природи, оскільки страшна Акула-гоблін – рідкісний вид глибоководного хижака з прозорою шкірою і шарнірної щелепою.

«Розробка Неоморфа була жорсткою», – каже Скотт. «Це був великий виклик, що постав перед нами, тому що я повинен був мати щось на додаток до знайомих облич. Я не хотів, щоб він зносився – я хотів зберегти його. Неоморф, в деякій мірі, є першим поколінням інопланетянина, але він потребує людської форми життя для росту та, якщо хочете, змішування, парування».

Працюючи з ілюстраціями Скотта над тим, як Неоморф має з’являтися і рухатися, керівник відділу з дизайну монстрів Конор О’Салліван і його команда разом з Хенлі і відділом візуальних ефектів приступили до його розробки. Як пояснює Хенлі: «Конор і матеріал його команди виглядав фантастично: практичні істоти з реальною кров’ю і реальною функціональністю. Ми просто вдосконалили їх. Коли вимагалось багато рухів монстрів, ми створювали рухи м’язами і свободу рухати ними так, як це неможливо зробити на практиці. Це було партнерство з метою в цілому надати якомога більше реалізму».

Акторський склад також був вражений точною майстерністю О’Саллівана і його команди. «Є деякі деталі на інопланетянах, які я навіть не помічала, поки не підходила зовсім близько», – каже Еджого. «Готовність докласти додаткові зусилля була неймовірною. Це відданість спадщині і можливості цього виду мистецтва. Це артистизм на найвищому рівні».

Крудап додає: «Їхній інтелект – це єдине, що робить їх унікальними. Рідлі дійсно цікавиться біологією і тому всі компоненти, які входять до інопланетянина, є елементами, взятими ним з природи. Не зважаючи на те, що в них є щось потойбічне, вони мають щось дуже знайоме».

Таку ж увагу було приділено костюмам. Джанті Йетс, чиї довгі професійні відносини зі Скоттом включають в себе такі фільми, як «Гладіатор», «Царство Небесне», «Робін Гуд», «Прометей» і «Марсіанин», швидко зрозуміла, що для фільму, де літають кулі і вихлюпується через екран велика кількість людської і чужорідної крові, необхідно багато копій для кожного костюма.

Чужий: Заповіт / Alien: Covenant (2017)

«Ми повинні були мати повтори кожного предмета одягу, для дублерів, … навіть при найлегшому кульовому пораненні нам потрібно було створити нові костюми», – каже Йетс. «Рідлі також говорив, що, крім піжам, він не хотів би, щоб хто-небудь носив однакове вбрання. Тому команда безпеки мала бронежилети, більше войовничих черевиків і набагато більше зброї. Нам потрібно було чудово це виконати, а тоді вже ми могли займатися повторами. Часовий фактор завжди грав визначальну роль».

Крім того, Йетс додала розумних, інтимних штрихів. Наприклад, в жалобі Деніелс носить на кораблі одяг свого чоловіка, кутаючись в його споминах. Подібні моменти, каже вона, наслідують перший фільм саги. ««Чужий» дійсно зламав шаблони, тому що той космічний корабель був брудний», – каже Йетс. «В ньому жили. Носили їхній одяг. То були гавайські сорочки. Була уніформа, але вона була настільки повсякденною, що майже не реєструвалася. Вона повністю зникла з візуальних космічних матеріалів ранніх фільмів».

«Чужий: Заповіт» вимагав від Йетс підключити більш технічну сторону. Для пілота Денні Макбрайда вона та її колега дизайнер космічних костюмів Майкл Муні розробили скафандр, так званий «Big Yella», формою як величезний підводний костюм. Муні і Лондонська «FBFX» створили для фільму жовті скафандри з вуглецевого волокна. «Це річ абсолютної краси і технологічної неймовірності», – каже Йетс. «Теннессі з’являється в ньому, коли лагодить поламку назовні корабля. Він виділяється на фоні ржавих крил. Це виглядає красиво».

Про акторський склад

МАЙКЛ ФАССБЕНДЕР / Девід / Уолтер

Майкл Фассбендер – один з провідних акторів свого покоління. Відомий своєю здатністю повністю занурюватись в персонаж, він викарбував кар’єру, що охоплює як незалежні фільми, так і блокбастери, отримавши визнання критиків і нагороди за численні проекти, починаючи з «Голоду» і закінчуючи «Людьми Ікс: Дні минулого майбутнього». Номінант на премії «Оскар», «Золотий глобус», «Гільдії кіноакторів США» і «BAFTA», Майкл Фассбендер народився в Німеччині і виріс в місті Кілларні, Ірландія, успішно закінчив престижну школу «Drama Centre». Фассбендер також має виробничу компанію «DMC Films», через яку він протягом останніх кількох років розробляє і продюсує різні проекти.

2017 рік виявляється ще одним напруженим роком з кількома іншими фільмами, запланованими до випуску. Фассбендера мають побачити у стрічці «Пісня за піснею» разом з Райаном Гослінгом, Наталі Портман і Руні Мара. Останній фільм відомого режисера Теренса Маліка був вперше представлений американській публіці в березні на фестивалі «SXSW» в Остіні, штаті Техас.

Фільм «Провини наші», світова прем’єра якого відбулася на Міжнародному кінофестивалі в Торонто, а потім у Великобританії на Лондонському кінофестивалі, вийшов на екрани у січні 2017 року в США і на початку березня у Великобританії. У стрічці знімались такі кінозірки як Брендан Глісон і Ліндсі Маршалл, а сценарій написав Алістер Сіддонс. За роль Чеда Фассбендер також був номінований на премію Британського незалежного кіно.

Майкл Фассбендер | Чужий: Заповіт / Alien: Covenant (2017)

Актор грає, поряд з Кетрін Уотерстон, роль андроїда Девіда в картині Рідлі Скотта «Чужий: Заповіт», що виходить на екрани 19 травня 2017 року. Після цього його побачать у фільмі Томаса Альфредсона «Сніговик» у парі з Ребеккою Фергюсон, де він зіграє популярну роль офіцера поліції Осло Гаррі Голе. Фільми виходять в жовтні цього року.

В кінці 2016 року Фассбендер був помічений в головній ролі в стрічці «Кредо вбивці», екранізації масової серії ігор «Ubisoft». Фассбендер взяв на себе дві ролі: Каллума Лінча та його предка Агілара. Дія переміщується від сьогоднішнього дня до Іспанії 15-го століття під час іспанської інквізиції. Неймовірний акторський склад включає Маріон Котійяр, Джеремі Айронса і Майкла К. Вільямса, яким керує режисер Джастін Курцел («Вбивці у Сноутауні», «Макбет»). У 2016 році публіка також побачила Фассбендера в екранізації бестселера М.Л. Стедман «Світло між двох океанів» режисера Дерека Сіенфренса («Валентинка», «Місце під соснами») з такими акторами як Алісія Вікандер і Рейчел Вайс. Фільм був вперше продемонстрований на кінофестивалі у Венеції.

У 2015 році Фассбендер був кілька разів номінований за визнану критиками роботу у стрічці «Стів Джобс» режисера Денні Бойла про засновника компанії «Apple». Відгуки були палкими, критики хвалили його гру, зазначаючи: «Фассбендер дає нам величне уявлення дикої дотепності і безмежної вогневої міці» («Rolling Stone»), який «робить Джобса захоплююче невловимим, генієм і соціопатом» («Empire»).

Багато разів протягом своєї кар’єри Фассбендеру пощастило співпрацювати з декількома видатними режисерами. У 2015 році він зіграв легендарну роль Макбета в похмурому і вісцеральному переказі шотландської п’єси режисера Джастіна Курцела. Разом з ним у ролі Леді Макбет знімалася Маріон Котійяр. У 2012 і 2013 роках Фассбендер працював з Рідлі Скоттом над «Прометеєм» і «Радником» відповідно. Крім того, в 2013 році він знову зійшовся зі Стівом Маккуїном під час роботи над прославленою стрічкою «Дванадцять років рабства». Він отримав премії «Оскар», «Золотий глобус», «BAFTA», «Гільдії кіноакторів США» і був номінований на нагороду ««Незалежний дух»» за кращу чоловічу роль другого плану, за роль плантатора Едвіна Еппса, в той час як фільм отримав премії «Оскар», «Золотий глобус», «BAFTA», «Гільдії продюсерів США» і «Вибір критиків» в номінації «Кращий фільм». До цього гра Фассбендера у ролі Боббі Сендса в картині «Голод» режисера Стіва Маккуїна завоювала визнання критиків, а після отримання першої «Золотої камери» в Каннах у 2008 році Фассбендер зібрав численні нагороди, включаючи премії Британського незалежного кіно (BIFA), Ірландського кіно та телебачення (IFTA) і Лондонського кружка кінокритиків за кращу чоловічу роль. Знову співпрацюючи зі Стівом Маккуїном, він зіграв роль еротомана в «Соромі», яка принесла йому на Венеціанському кінофестивалі в 2011 році «Кубок Вольпі» за кращу чоловічу роль, премію Ірландського кіно та телебачення і номінації на «BAFTA» і «Золотий глобус» за кращу чоловічу роль.

Майкл Фассбендер | Чужий: Заповіт / Alien: Covenant (2017)

У 2011 році Фассбендера побачили у ролі молодого Магніто поряд з Професором Ікс (Джеймс МакЕвой) в фільмі «Люди Ікс: Перший клас» режисера Метью Вона, роль, яку він виконував і далі в наступних фільмах: «Люди Ікс: Дні минулого майбутнього (2014 р.) і «Люди Ікс: Апокаліпсис» (2016 р.). Крім того, він зіграв роль Карла Юнга разом з Вігго Мортенсеном у ролі Зигмунда Фрейда у стрічці Девіда Кроненберга «Небезпечний метод» та роль Едварда Рочестера у парі з Мією Васіковською у картині Карі Фекунага «Джейн Ейр». Фассбендер був удостоєний численних міжнародних нагород і номінацій на знак визнання його роботи більше ніж в одному фільмі, включаючи премію «Evening Standard British Film» за кращу чоловічу роль у картинах «Джейн Ейр» і «Сором», премію Лондонського кружка кінокритиків за кращу чоловічу роль у стрічках «Сором» і «Небезпечний метод», нагороди Лос-Анджелеської асоціації кінокритиків за кращу чоловічу роль у «Люди Ікс: Перший клас», «Джейн Ейр», «Небезпечний метод» і «Сором» та Національної ради кінокритиків США за «Небезпечний метод», «Люди Ікс: Перший клас», «Джейн Ейр» та «Сором».

Інші відомі проекти включають: «Повільний Захід» з Беном Мендельсоном виробництва «DMC Films». Вже після прем’єри вестерн отримав визнання критиків на кінофестивалі «Санденс», як і «Френк» в 2014 році режисера Лені Абрахамсона з Доналом Глісоном і Меггі Гілленхаал. «Акваріум» Андреа Арнольда, «300 спратанців» Зака ​​Снайдера з Джерардом Батлером і Ліною Гіді. «Безславні виродки» Квентіна Тарантіно разом з Бредом Піттом і Діан Крюгер, британський фільм-жахів «Райське озеро» з Келлі Рейлі і Джеком О’Коннелл, «Ангел» Франсуа Озона, «Кривавий струмок» Джоеля Шумахера, «Центуріон» Ніла Маршалла, «Джона Гекс» Джиммі Хейуорда та серіал «Брати по зброї» від Тома Хенкса і Стівена Спілберга.

КЕТРІН УОТЕРСТОН / Деніелс

Театральна і кіноактриса Кетрін Уотерстон отримала визнання критиків за блискучу роль у фільмі «Вроджена вада». Працюючи з кращими кінематографістами, такими як Пол Томас Андерсон, Денні Бойл і Рідлі Скотт, вона позиціонується як одна з провідних голлівудських леді.

Ми скоро побачимо Кетрін в картині «Чужий: Заповіт», нової частини новаторської саги «Чужий» режисера Рідлі Скотта, який повертає його назад до створеного ним Всесвіту. У фільмі, який стартує в кінозалах 19 травня, також знімався Майкл Фассбендер. Незабаром після цього Кетрін з’явиться у стрічці Стівена Содерберга «Логан Лакі» поряд з такими акторами як Адам Драйвер, Ченнінг Татум, Сет МакФарлейн, Деніел Крейг, Кеті Холмс, Хіларі Суонк і Себастьян Стен. Фільм можна подивитися в кінотеатрах починаючи з 18 серпня.

Кетрін Вотерстон | Чужий: Заповіт / Alien: Covenant (2017)

Недавно Кетрін закінчила роботу над картиною режисера Альфонсо Гомес-Рехона «Війна струмів» разом з Томом Холландом і Бенедиктом Камбербетчем, а також «Стан сну» з Люком Евансом і Майклом Шенноном. У лютому 2017 року вона придбала право на екранізацію останнього роману автора Кеті Кітамура «Розлучення» і також була включена до акторського складу.

У минулому році вона знялася у фільмі режисера Девіда Єйтса «Фантастичні звірі і де їх шукати» у парі з Едді Редмейном. Фільм дебютував як №1 в прокаті 18 листопада 2016 р. і зібрав понад $ 776,8 мільйонів з продажу квитків по всьому світу.

У 2015 році Кетрін з’явилася у фільмі «Стів Джобс» режисера Денні Бойла і сценариста Аарона Соркіна поряд з Майклом Фассбендером і Кейт Уінслет, робота над яким принесла кожному з них номінацію на премію «Оскар». Вона також знялася в стрічці «Романтика Мангеттена» та авторському кіно Алекса Росса Перрі «Королева Землі» поряд з Елізабет Мосс.

У 2014 році Кетрін знялася разом з Хоакіном Фініксом в кримінальній драмі про наповнені наркотиками 70-ті «Вро́джена ва́да» режисера Пола Томаса Андерсона для «Warner Brothers».

До того Кетрін бачили в картині «Зникнення Елеанор Ріґбі» поряд з Джессікою Честейн і Джеймсом МакЕвойем, прем’єра якої відбулася на кінофестивалі в Торонто в 2013 році. Вона також з’явилася в стрічці «Нічні рухи» режисера Келлі Рейхардт разом з Дакотою Фаннінг, Пітером Сарсгаардом і Джессі Айзенбергом, яка також була вперше продемонстрована на кінофестивалі в Торонто в 2013 році.

Кетрін Вотерстон | Чужий: Заповіт / Alien: Covenant (2017)

Інші роботи Кетрін включають фільми «Майкл Клейтон» режисера Тоні Гілроя для «Warner Brothers», «Штурмуючи Вудсток» режисера Енга Лі для «Focus Features» і «Бути Флінном» режисера Пола Вейца.

У 2012 році Кетрін побачили на маленькому екрані у визнаному критиками телесеріалі кабельної мережі HBO «Підпільна імперія».

БІЛЛІ КРУДАП / Орам

Незабутній як на сцені, так і на екрані, Біллі Крудап був позитивно відзначений критиками за свою роботу. Скоро ми його побачимо у фільмі «Життя на цих швидкостях» за мотивами однойменного роману Джеремі Джексона та вперше на телебаченні в цьому році в психологічному трилері компанії «Netflix» під назвою «Циганка» поряд з Наомі Уоттс.

Крудап зовсім недавно з’явився в таких картинах як «Джекі» разом з Наталі Портман; «Жінки двадцятого століття» поряд з Аннетт Бенінг, Ель Феннінг і Гретою Джервіг; та у стрічці «В центрі уваги», яка виграла в 2016 році «Оскар» та за яку він отримав премію Гільдії кіноакторів США у номінації «Найкращий акторський склад в ігровому кіно». Крудап дебютував в ігровому кіно у фільмі режисера Баррі Левінсона «Сплячі» поряд з Робертом Де Ніро та Бредом Піттом, а потім у картинах «Всі кажуть, що я тебе люблю» режисера Вуді Аллена та «Сім’я Ебботів» режисера Пета О’Коннора.

Біллі Крудап | Чужий: Заповіт / Alien: Covenant (2017)

Інші фільми за участю Крудапа включають «Без обмежень»; визнаний критиками «Син Ісуса» поряд з Самантою Мортон, за який він був номінований на премію «Незалежний дух»; «Пробуджуючи мертвих»; лауреат премії Академії Камерона Кроу «Майже знаменитий»; «Некерований» режисерського дебюту Вільяма Х. Мейсі; «Кровні узи» режисера Гійома Кане поряд з Клайвом Оуеном; «Їж, молись, кохай» поряд з Джулією Робертс, Хав’єром Бардемом і Джеймсом Франко; «Джонні Д.» режисера Майкла Манна поряд з Джонні Деппом і Крістіаном Бейлем; «Хранителі» режисера Зака Синдера поряд з Патріком Вілсоном; «Шарлотта Грей» поряд з Кейт Бланшетт; «Велика риба» режисера Тіма Бертона; «Краса по-англійськи» поряд з Клер Дейнс; «Довірся чоловікові» з Джуліанною Мур; «Мі́сія нездійсне́нна 3» режисера Джеффрі Абрамса поряд з Томом Крузом; «Хибна спокуса» режисера Роберта Де Ніро поряд з Меттом Деймоном і Анджеліною Джолі; «Молодь в штаті Орегон»; та фільм компанії «IFC Films» під назвою «Тюремний експеримент у Стенфорді».

ДЕННІ МАКБРАЙД / Теннессі

Актор, сценарист, продюсер і режисер Денні Макбрайд виріс у Вірджинії, де відвідував Школу мистецтв Північної Кароліни разом з Джоді Хіллом і Девідом Гордоном Гріном, з яким він пізніше заснував «Rough House Pictures». Макбрайд вперше отримав професійне визнання за головну роль у фільмі Девіда Гордона Гріна «Всі справжні дівчата», переможця Премії журі 2003 року на кінофестивалі «Санденс».

У 2006 році завдяки популярній комедії «Шлях ноги і кулака» Голлівуд звернув на нього увагу і привів до головних ролей у таких стрічках як «Ананасовий експрес» поряд з Сетом Рогеном і Джеймсом Франко; «Грім у тропіках» режисера Бена Стіллера; і «Кінець світу», знятий Еваном Голдбергаом і Сетом Рогеном.

Денні Макбрайд | Чужий: Заповіт / Alien: Covenant (2017)

У 2010 році телесеріал «На дні», створений спільно з Джоді Хіллом, дебютував на каналі HBO і завоював неймовірну популярність з замовленням на чотири сезони. У 2016 році Макбрайд продемонстрував знову на HBO свій комедійний серіал «Завучі», який він написав і створив спільно з Джоді Хіллом. Другий сезон буде дебютуватися в 2017 році. Крім того, в цьому році виходить художній фільм Макбрайда «Спадщина мисливця на білохвостого оленя», знятого знову в співавторстві з Джоді Хіллом.

Про творців фільму

РІДЛІ СКОТ / режисер

Режисер Рідлі Скотт – це відомий режисер, що номінувався Кіноакадемією на «Оскар» як кращий режисер за свою роботу над фільмами «Падіння «Чорного яструбу», «Гладіатор» та «Тельма і Луїза». Всі три фільми також принесли йому номінації на премію Гільдії режисерів США. Останній реліз Скотта «Марсіанин» з Меттом Деймоном і Джессікою Честейн був названий касовим феноменом.

Стрічка «Марсіанин» отримала безліч нагород і номінацій, в тому числі премію «Золотий глобус» за кращий кінематографічний мюзикл або комедію та премію « Кращий актор в мюзиклі або комедії», 7 номінацій на премію «Оскар», в тому числі за кращий фільм, номінації Гільдії режисерів США і 6 номінацій «BAFTA», включаючи нагороду «Кращий режисер».

За свою блискучу кар’єру Скотт був номінований багато разів. Крім номінацій на премію «Оскар» і Гільдії режисерів США, він також отримав номінацію на «Золотий глобус» за кращу режисуру у фільмі «Американський гангстер» з Дензелом Вашингтоном і Расселом Кроу. В якості продюсера правдивої життєвої драми Скотт розділив номінацію «BAFTA» за кращий фільм. Він також був номінований на «Золотий глобус» і «BAFTA» за кращу режисуру в епічному фільмі «Гладіатор». Фільм отримав премію «Оскар», «Золотий глобус» і «BAFTA» як кращий фільм.

У 1977 році Скотт дебютував в якості режисера з художнім фільмом «Дуелянт», за який отримав нагороду «Найкращий перший фільм» на кінофестивалі в Каннах. За ним був науково-фантастичний блокбастер трилер «Чужий», який прославив Сігурні Вівер і став початком успішної саги. У 1982 році Скотт зняв знаковий фільм «Той, що біжить по лезу» з Харрісоном Фордом в головній ролі. Він вважається науково-фантастичною класикою. В 1993 році цей футуристичний трилер був внесений в Національний реєстр фільмів Бібліотеки Конгресу США, а режисерська версія отримала широке визнання в 1993 році, а потім в 2007 році.

Рідлі Скотт | Чужий: Заповіт / Alien: Covenant (2017)

Крім того, режисерські активи включають в себе: «Вихід: Боги та царі», в головній ролі Крістіан Бейл і Джоел Егертон; «Радник», сценарист Кормак Маккарті, в головній ролі Майкл Фассбендер, Бред Пітт, Камерон Діас і Хав’єр Бардем; гучний хіт «Прометей», в головній ролі Майкл Фассбендер, Нумі Рапас і Шарліз Терон; «Легенда», в головній ролі Том Круз; «Той, хто мене береже», в ролях: Том Беренджер, «Чорний дощ», в ролях Майкл Дуглас і Енді Гарсіа; «1492: Завоювання раю», в головній ролі Жерар Депардьє; «Білий шквал», в головних ролях Джефф Бріджес; «Солдат Джейн», в головних ролях Демі Мур і Вігго Мортенсен; «Ганнібал», в ролях: Ентоні Хопкінс і Джуліанна Мур; «Тіло Брехні», в головних ролях Рассел Кроу і Леонардо ДіКапріо; «Хороший рік», в головних ролях Рассел Кроу і Альберт Фінні; епічне «Царство небесне» з Орландо Блумом і Джеремі Айронс; «Прекрасна афера», в головних ролях Ніколас Кейдж і Сем Роквелл; та «Робін Гуд», що став п’ятим фільмом у співпраці з Расселом Кроу, також в головній ролі Кейт Бланшетт.

В 1967 році Скотт і його покійний брат Тоні створили компанію з виробництва комерційної реклами «RSA». «RSA» має репутацію виробника інноваційної та новаторської реклами для деяких з найвідоміших в світі корпоративних брендів. У 1995 році брати Скотт утворили компанію з виробництва кіно і телепродукції «Scott Free». З офісами в Лос-Анджелесі та Лондоні брати Скот стали продюсерами таких фільмів як «Хочу бути тобою», «Команда А», «Кір», «Сірі» та драма, номінована на «Оскар», «Як боязкий Роберт Форд убив Джесі Джеймса».

На телебаченні Скотт працював виконавчим продюсером серіала «Гарна дружина» на телеканалі CBS, володара «Еммі», «Пібоді» і «Золотого глобуса», схваленої критиками адаптації класичного роману Філіпа K. Діка «Людина у високому замку» для компанії «Amazon» і недавнього серіалу «Табу» для каналу FX з Томом Харді в головній ролі. Скотт також був виконавчим продюсером довготривалих проектів компанії, в тому числі міні-серіалу «Стовпи Землі» для каналу Starz, міні-серіалу «Штам «Андромеда» для A & E, міні-серіалу ТНТ «Компанія», нагороджених HBO фільмів «Проект 281», «Прийдешня гроза» та «В грозу» та рейтингових телефільмів каналу «National Geographic» під назвою «Вбивство Лінкольна», «Вбивство Кеннеді» і «Вбивство Ісуса».

У 2003 році королева Єлизавета II нагородила Скотта лицарським званням в знак визнання його заслуг перед британською кіноіндустрією. В 2016 році на щорічній урочистості він отримав нагороду тридцятої американської премії «Синематека», а в 2017 році – премію «За досягнення в професійній діяльності» від Гільдії режисерів Америки.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Як обрати ідеальну ігрову консоль

Автор: PlayUA

steamdeck

Українці створили власний бренд кокпітів — Okuni Seats

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.okuni seats 3

SteamWorld Heist 2, Antonblast, Cat Quest 3 — Підсумки квітневого Indie World

Автор: Барлет Ярослав

steamworld heist 2

Перемога ховається за дощем. Другий етап Porsche Super Cup 2024

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.porsche supercup 2024

Тяжкі будні єнотів — Інтерв’ю з розробником української гри Twilight Tails

Автор: Єрмаков Кірілл

Twilight Tails

Новачки рвуться в бій. Як пройшов другий етап Warm Up League Spring Cup 2024

Автор: Андрій Присяжний

image 2024 03 26 21 48 09

Відродження класичного турингу. Огляд першого етапу 7DRIVE TCR Championship

Автор: Андрій Присяжний

5

Цікавинки, які ви могли пропустити в сюжетному трейлері Star Wars Outlaws

Автор: Микола Єрьомін