Все це триватиме далі

Вся команда працює 24/7 — Стан справ у видавництва UA Comix

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

В умовах повномасштабної війни складно бодай прийти в себе і вернутися до звичної роботи, та команда UA Comix зробила більше. Вони перебудувалися для проведення ефективної волонтерської роботи і навіть так встигають займатися чисто видавничими справами.

Про це у короткому інтервʼю мені розповіла головна редакторка видавництва UA Comix, Руслана Коропецька.

Найперш головне. Як зараз справи у вас та ваших колег? Чи довелося команді покидати рідні місця і як ви з цим впоралися?

Після 24 лютого команда на чолі із засновником Богданом Кордобою працює для підтримки ЗСУ. Дехто з авторів та художників стали волонтерами, задіяні в теробороні або вступили до лав Збройних Сил України. Частина редакції тимчасово за кордоном. Ми вчимося працювати в нових умовах, але навіть розкидані по світу продовжуємо видавничу діяльність.

Які нові виклики постали перед вами після 24 лютого? Чи вдається давати їм раду?

Від початку повномасштабного вторгнення ми переформатували роботу видавництва і зосередились на кількох напрямках.

Наші художники з перших днів малюють постери і мальописи про війну, крім того, що вони експонуються на виставках, на основі цих малюнків ми створюємо мерч (футболки і постери), кошти з якого перераховують на потреби ЗСУ. На сторінці видавництва в ФБ періодично публікуємо звіти і результати роботи. Загалом у волонтерському сегменті зараз задіяна найбільша частина команди, і вона справді працює ефективно.

Руслана Коропецька, головна редакторка видавництва UA Comix

Руслана Коропецька, головна редакторка видавництва UA Comix

Крамниця у Львові тимчасово припинила роботу офлайн – там власне зосереджено волонтерський осередок, мальописи можна замовити виключно онлайн. Разом з тим, крамниця в Коломиї працює, що не може не тішити.

Один з напрямків роботи видавництва стала виставкова діяльність. Виставку в Гаазі «Війна в Україні: очима художників» ми організували за кілька тижнів. Туди увійшли роботи як створені після 24 лютого, так і епізоди з наших мальописів, виданих раніше. Нещодавно виставку презентували Міністру закордонних справ України Дмитру Кулебі. Після закінчення виставки ми проведемо аукціон, кошти з якого так само перерахуємо на потреби ЗСУ.

Додаю посилання на інформацію про виставку в музеї та посилання на пдф-брошуру з детальними описами експонованих робіт. Щодо інших виставок: планується ще кілька в Гаазі та інших країнах Європи.

«Колоніст. Бути Людиною», Ярко Філевич

«Колоніст. Бути Людиною», автор: Ярко Філевич

В Кракові FestivALT у співпраці з Muzeum Komiksu та Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha відкрили унікальну виставку українських художників — FIGHT WITH ART, де так само були роботи наших художників. Після закриття цієї виставки теж має відбутися аукціон.

Крім того, в березні нам вдалося відвідати книжковий фестиваль в Болоньї Bologna Children’s Book Fair із стендом видавництва, там ми знайшли чимало нових міжнародних партнерів та обговорили майбутню співпрацю із вже наявними колегами.

Зайшли на іспанську платформу Odilo, вони створили екосистему #OdiloStandsWithUkraine для допомоги українцям, там вже доступна частина наших мальописів.

Маючи змогу комунікувати із міжнародною спільнотою, ми беремо участь в подіях та дискусіях, присвяченим війні в Україні, це дозволяє публічно висвітлювати війну у світі. Одна з останніх подій – Hague Talks: WHAT ABOUT THE FUTURE OF WARFARE?

Періодично наш засновник Богдан Кордоба в інтерв’ю детально розповідає про діяльність видавництва в умовах війни: на подкасті Ескапісти чи на ютуб-каналі Діми Малєєва.

Чи виходить у видавництва продовжувати роботу в умовах війни? Як би ви оцінили продуктивність у порівнянні з попереднім періодом?

Дуже важко порівнювати роботу до повномасштабного вторгнення і після, бо ми зараз займаємось трохи іншими речима. Ми продовжуємо створювати мальописи та готувати їх до друку в майбутньому, але зараз ми навіть приблизно не можемо спрогнозувати що і коли видамо нового. Єдине, що точно знаємо – ми відновимо видавничу діяльність в повному обсязі, питання часу. Щодо продуктивності – ми мегадпродуктивні, вся команда працює 24/7, просто всі сили спрямовані на пріоритетні цілі в умовах війни.

А люди продовжують купляти й читати комікси в умовах повномасштабної війни? Як би ви оцінили обʼєми у порівнянні з періодом до 24 лютого.

Люди продовжують читати мальописи, це дуже тішить. Ми всі розуміємо, що це навіть не близько довоєнні обсяги продажу, бо зараз у всіх інші пріоритети та обмежені фінансові можливості. Тому в цьому плані досить складно, але ми всі розуміємо, що це не назавжди.

Нещодавно у видавництва Other Comix виходив перший том «Мідлвест». Серед людей, що доклали до нього руку були й ви. Та перегодом стало відомо, що це ще давніше замовлення, яке друкарня почала відвантажувати тільки зараз. А чи слід чекати від вас нових релізів найближчим часом?

За кілька днів до повномасштабного вторгнення ми отримали повідомлення з друкарні, що наклад готовий і планували в спокійному темпі отримати мальопис, розіслати передзамовлення та ставити на продаж. Реалізувати цей план не встигли і чекали більше місяця, поки з’явилася змога безпечно отримати частину накладу. Загалом якщо ви не передзамовляли цей мальопис – рекомендую придбати і прочитати, в нас виходить не так багато перекладів, і всі вони чимось особливі, як і цей.

UA Comix

Кусник команди UA Comix на минулорічному X Книжковому Арсеналі у Києві

Від нас завжди варто чекати нових релізів. Зараз в роботі маємо кілька цікавих проєктів, про які розкажемо згодом. Крім того, ми продовжуємо працювати над всім анонсованим раніше. Багатьох цікавить, що з «Танкісткою» – її ми збиралися видати під Арсенал, графік звісно змістився, але вона точно вийде.

Як вам вдається знайти внутрішній ресурс для того, щоб продовжувати рухатися вперед в цей складний період?

Ми не маємо опції не рухатися вперед. Зупинитися означалось би здатися. Тут швидше питання, що ще ми можемо зробити, крім того, що робимо. Вже заїжджена фраза про «кожен на своєму фронті» не втрачає актуальності, бо мальописи це так само частина інформаційного фронту, і як показує досвід останніх місяців – велика частина. Це дуже ефективний спосіб комунікації. Оце і надихає – маленькі щоденні перемоги, результати роботи, і неймовірно об’єднана команда.

«Характерник», автор: Олексій Чорний, художниця: Дарця Зіронька

«Характерник», автор: Олексій Чорний, художниця: Дарця Зіронька

Зараз багато людей вимушено переселені і знаходяться у відриві від домівки. В такий час не хочеться обростати новими речима. Тож, можливо, аудиторія може якось підтримати ваше видавництво у цей період окрім як придбання фізичних копій ваших мальописів? Придбати електронку, задонатити тощо.

Ми розуміємо, що коли твоє життя вміщається в рюкзак, тобі не до колекціонування мальованих історій. Тому ми щиро раді, коли хтось має змогу купувати мальописи. Якщо можете – купуйте вже видані мальописи, це найкраща підтримка, і так ви пришвидшите вихід новинок. В нас не так багато електронних мальописів, але так, деякі можна придбати на Букрі або Odilo.  Купуйте мерч – так ви підтримуєте і нас, і ЗСУ. Донатам теж будемо дуже раді, всі вони конвертуються в корисні речі. І пам’ятайте: UA Comix – більше ніж комікси.

***

Підтримати видавництво UA Comix грішми можна, купуючи їхні видання за цим посиланням. Крім творів, які згадувала Руслана, рекомендую звернути увагу на «Все це триватиме далі» та «Колоніста».

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

За рецептом Рона Денніса. Четвертий етап чемпіонату КМАМК GT3 Endurance виявився не менш драматичним, ніж попередній

Автор: Андрій Присяжний

kmamk 2 етап

Ґеймерський вовк в офісній овечій шкурі — Огляд ноутбука Acer Aspire 7 (A715-76G) + РОЗІГРАШ

Автор: Володимир Бортюк

aspire7 kb3

Яка швидкість Інтернету потрібна для ігор?

Автор: PlayUA

internet speed 02

Alan Wake, Prey, Undertale — Що придбати до 100 гривень на осінньому розпродажі Steam?

Автор: Гладкий Максим

Prey

Топові смартфони для геймінгу від китайського бренду realme

Автор: PlayUA

realme 03

Baldur’s Gate 3: оптимальний порядок проходження 2 акту

Автор: Олег Куліков

bg3 act 2

Baldur’s Gate 3: оптимальний порядок проходження 1 акту

Автор: Олег Куліков

85e3eb675ab1533fa03ed875da5102be

Planet of Lana, Core Keeper, Moonstone Island — Що показали на Nintendo Indie World?

Автор: Гладкий Максим

moonstone island

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: