Вишиванка в іграх: від «Козаків» і до Splinter Cell

Автор: Олег Куліков @AbsoKulikov

Українські землі не так уже й рідко з’являються чи згадуються в іграх, як це комусь може здаватися. Звісно, беззаперечним лідером є Чорнобильська зона відчуження, але подекуди розробники (передусім автори Call of Duty та ігор під брендом Tom Clancy’s) звертають увагу й на інші міста чи регіони. Персонажів-українців теж можна відшукати також у Payday 2, Deus Ex: Mankind Divided, Remember Me, Metal Gear Solid та інших.

А от з українським національним одягом усе не так втішно. Звісно, частенько це виправляли самі гравці, проте до всеукраїнського Дня вишиванки ми все ж вирішили згадати ті ігри, де розробники самі додали вишиті сорочки.

«Козаки»

Навряд чи цей перелік можна було би почати з іншої гри. А все тому, що “Козаки: Європейські війни” — чи не перша комп’ютерна гра світового масштабу, де у кадрі з’явилися вишиванки. Хай і дуууже маленькі, з поправкою на розмір юнітів.

Утім, попри масштаб та відсутність деталізації що в оригіналі, що в технологічно міцніших третіх “Козаках” зрозуміло відразу і видно здаля — це наш одяг. А дехто і на відстані витягнутої руки не може розгледіти, де вишиванка, а де щось чужинське.

«Острів»

Ще коли над цією містобудівною стратегією працювала всього одна людина, мешканці Острова вже тоді виглядали належним чином. Тож у День вишиванки розробники влучно пожартували, що сьогодні всі вдягають вишиванки, а от у грі їх ніколи й не знімали.

Rust

Ось де ми точно не очікували побачити вишиту сорочку, так це у виживастику Rust. Але як тільки творіння Ґеррі Ньюмена пізнало смак Майстерні Steam, туди рвонув величезний потік ігрового одягу та розмальовок на всі смаки. Була серед них і вишиванка.

Цей альтернативний скін для ігрової футболки було зроблено ще у 2015 році, утім розробники помітили його і додали до гри лише минулого року. Якщо ви граєте в Rust і вам досі ще не випала вишиванка, але похизуватися сорочкою все ж хочеться, шукайте вишиванку на ринку. Втім, коштуватиме вона не набагато менше за реальну.

The Sinking City

Студія Frogwares завжди полюбляли нагадувати своїм гравцям про своє походження потішними великодками чи важливими посвятами. У моторошному детективі The Sinking City їх теж вистачало, але розробники вирішили додати ще й вишиванку. Що важливо, це не платний скін, а нагорода за проходження побічного квесту “День відкритих дверей”.

Splinter Cell: Conviction

Ми вже якось писали, що прототипом для образу Сема Фішера став український найманець. Однак на цьому українські сліди в серії Splinter Cell не закінчилися. У двох останніх іграх серії фігурує такий собі Андрій (так, саме Andriy) Кобин, кримінальний авторитет середньої руки, з яким ми вперше зустрічаємося на початку Conviction. І хоча Кобин народився у США, він не проти підкреслити своє походження стильною авторською вишиванкою.

До речі, якщо ви свого часу проходили Conviction і не пригадуєте цієї вишиванки, то все досить просто: у тодішніх регіональних версіях для Східної Європи (чи то пак Північної Азії) сорочку Кобина зробили просто чорною. Цікаво, кому це аж так муляло?

Добре хоч зараз усі доступні для придбання в Україні цифрові версії Conviction вишиванки не приховують.

Сподіваємося, з часом в іграх більшатиме не лише України й українців, а й вишиванок. Бо наш традиційний одяг достатньо красивий та різноманітний, щоби знайти своє місце у найнезвичніших сетингах. Тож далі справа за ігротворцями. І хотілося, щоб не тільки українськими.

Останні статті

Деталі, які ви могли прогледіти в основному трейлері «Бетмена»

Автор: Микола Єрьомін

The Batman

УЛЬТРАмативна карта захоплення — Огляд AVerMedia Live Gamer ULTRA

Автор: Віталій Тарнавський

У Дніпрі пройде фестиваль інноваційного кіно KINNOVATION

Автор: Сергій Мельник

VR

“Повернення”: що буде з унікальним кінотеатром посеред Вінниці

Автор: Микола Єрьомін

WePlay Esports Invitational з Rocket League — як це було?

Автор: Володимир Вітовський

Rocket League WePlay

Бігфут підкорює Америку. Інтерв’ю зі Станіславом Зінченком, співзасновником Cyber Light GS

Автор: Володимир Вітовський

Cyber Light Game Studio

Боб Губко, Outcast та Jagged Alliance 3: що показали на презентації THQ Nordic

Автор: Віталій Тарнавський

Завтрашній день: ігри про майбутнє людства

Автор: Віталій Тарнавський

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: