web analytics

Вишиванка в іграх: від «Козаків» і до Splinter Cell

Автор: Олег Куліков @AbsoKulikov

Українські землі не так уже й рідко з’являються чи згадуються в іграх, як це комусь може здаватися. Звісно, беззаперечним лідером є Чорнобильська зона відчуження, але подекуди розробники (передусім автори Call of Duty та ігор під брендом Tom Clancy’s) звертають увагу й на інші міста чи регіони. Персонажів-українців теж можна відшукати також у Payday 2, Deus Ex: Mankind Divided, Remember Me, Metal Gear Solid та інших.

А от з українським національним одягом усе не так втішно. Звісно, частенько це виправляли самі гравці, проте до всеукраїнського Дня вишиванки ми все ж вирішили згадати ті ігри, де розробники самі додали вишиті сорочки.

«Козаки»

Навряд чи цей перелік можна було би почати з іншої гри. А все тому, що “Козаки: Європейські війни” — чи не перша комп’ютерна гра світового масштабу, де в кадрі з’явилися вишиванки. Хай і ду-у-уже маленькі, з поправкою на розмір юнітів.

Утім, попри масштаб і відсутність деталізації що в оригіналі, що в технологічно міцніших третіх “Козаках” зрозуміло відразу і видно здаля — це наш одяг.

«Острів»

Ще коли над цією містобудівною стратегією працювала всього одна людина, мешканці Острова вже тоді виглядали належним чином. Тож у День вишиванки розробники влучно пожартували, що сьогодні всі вдягають вишиванки, а от у грі їх ніколи й не знімали.

Rust

Ось де ми точно не очікували побачити вишиту сорочку, так це у виживастику Rust. Але як тільки творіння Ґеррі Ньюмена пізнало смак Майстерні Steam, туди рвонув величезний потік ігрового одягу та розмальовок на всі смаки. Була серед них і вишиванка.

Цей альтернативний скін для ігрової футболки було зроблено ще у 2015 році, проте розробники помітили його й офіційно додали до гри лише в 2020. Якщо ви граєте в Rust і вам досі не випала вишиванка, але похизуватися сорочкою все ж хочеться, шукайте вишиванку на ринку.

The Sinking City

Студія Frogwares завжди полюбляли нагадувати своїм гравцям про своє походження потішними великодками чи важливими посвятами. У моторошному детективі The Sinking City їх теж вистачало, але розробники вирішили додати ще й вишиванку. Що важливо, це не платний скін, а нагорода за проходження побічного квесту “День відкритих дверей”.

Sherlock Holmes: Chapter One + The Awakened

І знову за популяризацію вишиванок в іграх береться студія Frogwares. У Sherlock Holmes: Chapter One молодий детектив зможе придбати у місцевих крамарів чимало костюмів, як необхідних для маскування, так і просто красивих. Зокрема, вишиванку.

Вишиту сорочку може одягнути й Джон, уявний друг Шерлока. Зверніть увагу, що вона абсолютно ідентична Шерлоковій вишиванці, просто “в негативі”.

Ну а цьогорічна Sherlock Holmes: The Awakened разом із рушієм перейняла увесь гардероб Шерлока з попередньої частини, тож можна сказати, що у своїх нових пригодах славетний детектив досі носить ту саму вишиванку з Кордони.

 

Splinter Cell: Conviction

Ми вже якось писали, що прототипом для образу Сема Фішера став український найманець. Однак на цьому українські сліди в серії Splinter Cell не закінчилися. У двох останніх іграх серії фігурує такий собі Андрій (так, саме Andriy) Кобин, кримінальний авторитет середньої руки, з яким ми вперше зустрічаємося на початку Conviction. І хоча Кобин народився у США, він не проти підкреслити своє походження стильною авторською вишиванкою.

До речі, якщо ви свого часу проходили Conviction і не пригадуєте цієї вишиванки, то все досить просто: у тодішніх регіональних версіях для Східної Європи (чи то пак Північної Азії) сорочку Кобина зробили просто чорною. Цікаво, кому це аж так муляло?

Добре хоч зараз усі доступні для придбання в Україні цифрові версії Conviction вишиванки не приховують.

Сподіваємося, з часом в іграх більшатиме не лише України й українців, а й вишиванок. Бо наш традиційний одяг достатньо красивий та різноманітний, щоби знайти своє місце у найнезвичніших сетингах. Тож далі справа за ігротворцями. І хотілося, щоб не тільки українськими.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Надійні друзі ваших вух: як обрати навушники Samsung Galaxy Buds

Автор: PlayUA

samsung buds 01

Найкращі аксесуари Apple AirTag на 2024 рік

Автор: PlayUA

airtag 03

Монтуй та грай під час відключень! — Огляд ноутбука Acer Predator Triton Neo 16 (PTN16-51)

Автор: Володимир Бортюк

tritonneo16 cover

Які Найбільші Ігрові Тренди 2024 Року?

Автор: PlayUA

games 02

Battle Vision Network, UFO 50, Tides of Tomorrow — Підсумки Day of the Devs SGF Edition 2024

Автор: Барлет Ярослав

battle vision network

LEGO Horizon, Civilization VII, DLC для Alan Wake 2 — Підсумки Summer Game Fest 2024

Автор: Барлет Ярослав

lego horizon

Обміняти валюту за вигідним курсом допоможе інтернет та Rates

Автор: PlayUA

currency

Luigi’s Mansion, Elden Ring: Shadow of the Erdtree — Порадник Ґеймера: Червень 2024

Автор: Владислав Папідоха

Elden Ring: Shadow of the Erdtree