Windows 2000 і 256 ГБ оперативки: на яких ПК грають українські ґеймери?

ПК — традиційно найпопулярніша ігрова платформа. І така ж неоднорідна, тобто довгий час складно було зрозуміти, яке ж залізо є найпоширенішим в українських ґеймерів. Steam хоч і регулярно збирає дані про ПК користувачів, все ж узагальнює їх на весь світ, без можливості дослідити конкретну країну.

Тому до справи взялися творці найпопулярнішої гри в Україні — World of Tanks (подобається вам це чи ні).  Понад 8 млн активних користувачів — це таки доволі показова вибірка.

Тому хлопці з Wargaming Kyiv вивчили дані про ігрове обладнання всіх гравців України за період в один місяць і проаналізували їх за основними параметрами. Середньостатистичні параметри комп’ютера українського гравця виглядають наступним чином:

  • 2 ГБ відеопам’яті;
  • 8 ГБ оперативної пам’яті;
  • роздільна здатність екрана 1920 на 1080;
  • середнє значення пінгу (у WoT) – 47.

При цьому в грі зареєстровано майже 6000 користувачів, які грають на комп’ютерах з об’ємом оперативної пам’яті 64 ГБ, і 1 гравець, в машині якого встановлено 256 ГБ.

Для гри в World of Tanks українці використовують більше 1900 різних процесорів. Близько 51% ґеймерів користуються чотириядерними процесорами. Найпопулярнішими моделями стали AMD Athlon (TM) II X2 250 Processor і Intel (R) Core (TM) i5-8300H CPU @ 2, 30 ГГц.

Велика частина гравців в Україні використовують різні відеокарти виробництва компанії NVIDIA – 59%.

Найпопулярнішою операційною системою стала Windows 10 – 61% гравців використовують саме її. На другому місці Windows 7, а на третьому — Windows 8.1. Варто зауважити, що є і поціновувач «старовини» – 1 людина продовжує грати на Windows 2000.

Близько 60% «танкістів» обирають стандартні налаштування, які дають підвищення продуктивності за рахунок зменшення деталізації графіки у грі.

«Новачки» в World of Tanks, які прийшли до гри після 2019 року, практично не поступаються за середніми параметрами комп’ютера «досвідченим», які зареєстровані до 2013 року. Обидві групи гравців надають перевагу стандартній графіці, в середньому вони грають з 8 ГБ оперативної пам’яті і 2 ГБ відеопам’яті.

У World of Tanks можна розділити всіх користувачів на «рівні» за допомогою рейтингу WGR, який враховує успіхи гравців у всіх видах боїв. На основі цієї статистики виділяється три групи «танкістів»: «профі», «любителі» та «початківці». Порівняння цих груп за параметрами комп’ютерів показало, що значна відмінність є за обсягом відео- та оперативної пам’яті. Так, у «профі» «танкістів» середній обсяг відеопам’яті становить 4 ГБ, в той час як у «любителів» і «початківців» – 2 ГБ, а середній обсяг оперативки – 6 ГБ у «початківців» проти 8 ГБ у «любителів» і «профі». Решта ж відмінностей між гравцями з різним рівнем «майстерності» незначна.

А що ховається «під капотом» вашого ПК, за яким ви граєте? І які налаштування графіки вам зазвичай доводиться виставляти в іграх останніх 5 років?

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Продажі Content Warning сягнули 700 000 примірників, навіть попри безкоштовну роздачу

content warning

Наступного тижня анонсують Kingdom Come: Deliverance 2

kingdom come 2

Огляд Pepper Grinder

pepper grinder

Sky: Children of the Light від розробників Journey вийшла на ПК

Sky: Children of the Light

Slay the Spire 2, The Rogue Prince of Persia, KILL KNIGHT — Що показали на The Triple-i Initiative?

The Rogue Prince of Persia

Star Wars Outlaws від Ubisoft вийде наприкінці серпня

star wars outlaws

Творець Hellblade покинув студію Ninja Theory. Але це ніяк не зашкодить Hellblade 2

Тамім Антоніадес

«Відчувається наче гра від PlayStation Studios» — Журналісти у захваті від Hellblade 2

hellblade 2