Windows 2000 і 256 ГБ оперативки: на яких ПК грають українські ґеймери?

ПК — традиційно найпопулярніша ігрова платформа. І така ж неоднорідна, тобто довгий час складно було зрозуміти, яке ж залізо є найпоширенішим в українських ґеймерів. Steam хоч і регулярно збирає дані про ПК користувачів, все ж узагальнює їх на весь світ, без можливості дослідити конкретну країну.

Тому до справи взялися творці найпопулярнішої гри в Україні — World of Tanks (подобається вам це чи ні).  Понад 8 млн активних користувачів — це таки доволі показова вибірка.

Тому хлопці з Wargaming Kyiv вивчили дані про ігрове обладнання всіх гравців України за період в один місяць і проаналізували їх за основними параметрами. Середньостатистичні параметри комп’ютера українського гравця виглядають наступним чином:

  • 2 ГБ відеопам’яті;
  • 8 ГБ оперативної пам’яті;
  • роздільна здатність екрана 1920 на 1080;
  • середнє значення пінгу (у WoT) – 47.

При цьому в грі зареєстровано майже 6000 користувачів, які грають на комп’ютерах з об’ємом оперативної пам’яті 64 ГБ, і 1 гравець, в машині якого встановлено 256 ГБ.

Для гри в World of Tanks українці використовують більше 1900 різних процесорів. Близько 51% ґеймерів користуються чотириядерними процесорами. Найпопулярнішими моделями стали AMD Athlon (TM) II X2 250 Processor і Intel (R) Core (TM) i5-8300H CPU @ 2, 30 ГГц.

Велика частина гравців в Україні використовують різні відеокарти виробництва компанії NVIDIA – 59%.

Найпопулярнішою операційною системою стала Windows 10 – 61% гравців використовують саме її. На другому місці Windows 7, а на третьому — Windows 8.1. Варто зауважити, що є і поціновувач «старовини» – 1 людина продовжує грати на Windows 2000.

Близько 60% «танкістів» обирають стандартні налаштування, які дають підвищення продуктивності за рахунок зменшення деталізації графіки у грі.

«Новачки» в World of Tanks, які прийшли до гри після 2019 року, практично не поступаються за середніми параметрами комп’ютера «досвідченим», які зареєстровані до 2013 року. Обидві групи гравців надають перевагу стандартній графіці, в середньому вони грають з 8 ГБ оперативної пам’яті і 2 ГБ відеопам’яті.

У World of Tanks можна розділити всіх користувачів на «рівні» за допомогою рейтингу WGR, який враховує успіхи гравців у всіх видах боїв. На основі цієї статистики виділяється три групи «танкістів»: «профі», «любителі» та «початківці». Порівняння цих груп за параметрами комп’ютерів показало, що значна відмінність є за обсягом відео- та оперативної пам’яті. Так, у «профі» «танкістів» середній обсяг відеопам’яті становить 4 ГБ, в той час як у «любителів» і «початківців» – 2 ГБ, а середній обсяг оперативки – 6 ГБ у «початківців» проти 8 ГБ у «любителів» і «профі». Решта ж відмінностей між гравцями з різним рівнем «майстерності» незначна.

А що ховається «під капотом» вашого ПК, за яким ви граєте? І які налаштування графіки вам зазвичай доводиться виставляти в іграх останніх 5 років?

Читайте також

Продовження A Plague Tale та занурення в історію The Walking Dead — Жовтневі приємнощі Game Pass

Xbox

Uncharted: Legacy of Thieves Collection завітає на ПК вже наступного місяця

Uncharted: Legacy of Thieves Collection

Дуже чорний гумор: дядько Бен з’явився у Marvel’s Spider-Man Remastered на ПК

ben parker from msm illustration

Системні вимоги перезапуску Saints Row

Saints Row

ПК-версію Uncharted: Legacy of Thieves перенесли на жовтень

Uncharted: Legacy of Thieves Collection

Microsoft Store тепер повідомлятиме чи стягне ваша картоплина гру

Microsoft Store

Доказів близької появи Returnal на ПК більшає

Returnal

Чутки: Returnal стане наступним ексклюзивом PlayStation, що вийде на ПК

Returnal

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: