XGamesDev 2014 — підсумки

Автор: Семен Брилінський

Днями у Харкові пройшла українська незалежна конференція ігрових розробників XGamesDev. Цей захід проводився вже вдруге і цього разу він вразив усіх ще більшими масштабами. XGamesDev 2014 відвідало втричі більше учасників, уп’ятеро більше інді-розробників, удвічі більше інвесторів, якщо порівнювати з попереднім заходом. Аби відвідати цю подію, до Харкова приїхало 213 учасників, які представляли 23 компанії з різних міст України. Слід відзначити, що більше десяти осіб заявили, що працюють над власною грою і покладають на неї великі сподівання.

Ось, наприклад, Олександр Компанець, один з доповідачів, пообіцяв наступного разу привезти прототип свого нового проекту. Його промова виявилась дуже надихальною: він дав добрі поради тим, кому доводиться поєднувати роботу у великій ігровій компанії і паралельно створювати власну гру, розповівши про власний досвід у цьому.

Але не мотивацією єдиною жила XGamesDev 2014. Учасники заходу дізнались про те, що мало створити гру, яка б їм подобалася, потрібно ще й зробити її бажаною для користувача, постійно підтримуючи його інтерес до проекту. Сергій Куц, ще один учасник, розповів про систему організації відділу Customer Support, тоді як Родіон Баскаков доступно пояснив, що ж таке retention і поділився ефективними механіками утримання гравця.

Були також і нові цікавинки. Зокрема, Ігор Томич познайомив усіх зі Swift‘ом. Це така нова мова програмування, розробник якої — компанія Apple. За словами Ігора, Swift може стати мовою програмування майбутнього і той, хто почне її вивчати зараз, даватиме серйозну фору конкурентам.

У доповіді Василя Шамрая було зроблено наголос на важливості створення паперового прототипу. Саме в такому варіанті можна відчути і навіть помацати всі плюси та недоліки майбутнього ігрового досвіду.

Враженнями з перших вуст поділився організатор заходу Вадим Сиволап:

Подія перевершила і наші найсміливіші надії, і очікування учасників першої зустрічі. Вони самі зізнаються, що боялися повторів, не вірили, що можна так швидко розвинутися. Але це вдалося, а значить тепер на нас покладається ще більше відповідальності зробити третю конференцію XGamesDev важливою подією ігрової індустрії країни!”

Ось таким був цьогорічний XGamesDev. Цей захід став черговим підтверженням того, що в Україні є кому розробляти високоякісні ігрові проекти. Можемо не хвилюватися за наших розробників — це дорослі і свідомі люди, які знають свою справу.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

За рецептом Рона Денніса. Четвертий етап чемпіонату КМАМК GT3 Endurance виявився не менш драматичним, ніж попередній

Автор: Андрій Присяжний

kmamk 2 етап

Ґеймерський вовк в офісній овечій шкурі — Огляд ноутбука Acer Aspire 7 (A715-76G) + РОЗІГРАШ

Автор: Володимир Бортюк

aspire7 kb3

Яка швидкість Інтернету потрібна для ігор?

Автор: PlayUA

internet speed 02

Alan Wake, Prey, Undertale — Що придбати до 100 гривень на осінньому розпродажі Steam?

Автор: Гладкий Максим

Prey

Топові смартфони для геймінгу від китайського бренду realme

Автор: PlayUA

realme 03

Baldur’s Gate 3: оптимальний порядок проходження 2 акту

Автор: Олег Куліков

bg3 act 2

Baldur’s Gate 3: оптимальний порядок проходження 1 акту

Автор: Олег Куліков

85e3eb675ab1533fa03ed875da5102be

Planet of Lana, Core Keeper, Moonstone Island — Що показали на Nintendo Indie World?

Автор: Гладкий Максим

moonstone island

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: