web analytics
Ікла

Я знаю, що таке вічність. Огляд коміксу «Ікла»

Автор: Олексій Туча

Зустрічаються одного разу в барі 300-річна вампіриця і хлопець, що стає вовком у повню… Ні, це не посередній анекдот, це «Ікла» — мальопис від Сари Андерсен, який розповідає про кохання двох монстрів, які схожі на людей більше, ніж думається. Сара має неабиякий досвід у веб-коміксах і ви цілком могли бачити у мережі Sarah’s Scribbles — незвичні ситуації з життя дивної дівчинки. Над «Іклами» авторка почала працювати у 2019 році, публікуючи епізоди у сервісі Tapas, а в 2020 ці історії зібрали в книгу. Дякуючи Vovkulaka, сьогодні ми можемо подивитися на їхній україномовний варіант.

Видавцеві з «Іклами» не щастило — перші тестові зразки виявилися бракованими, довелося змінювати друкарню і реліз коміксу затягнувся на добрі 5 місяців. Через проблеми з друком, Vovkulaka навіть відмовилися від тканинної обкладинки, але від цього мальопис багато не втратив. Мінімалістична червона палітурка із чорним тисненням та рамкою роблять його схожим на кількасотрічний роман, що приховує серйозну і криваву історію про вампірів. А на підтвердження цього — фраза з іншого боку обкладинки: «Я хочу твоєї л̶ю̶б̶о̶в̶і̶ крові». Нічого зайвого, мінімалізм «Іклам» пасує.

Історія під палітуркою дійсно кривава і місцями таки серйозна. Елсі, 300-річна вампірка, знайомиться у барі з Джиммі — перевертнем, який любить чух за вушком. Хоча сторінки коміксу об’єднані єдиною темою кохання, кожна із них — окремий епізод з життя незвичної пари. Тут вам і прогулянки, і розмови перед сном, і спільні вечері — все, до чого звикли закохані в нашому світі. Але унікальність історії в ситуаціях, що притаманні лише стосункам вампіриці та перевертня. Якщо вам цікаво, що дарувати 300-річній Елсі, як уживатися з Джиммі-собакою чи яку позу в сексі обирає перевертень — «Ікла» чекають вас на своїх сторінках. Окремо тішать великодки, що посилають нас на горори чи твори про вампірів. Хіба могли у такому коміксі оминути «Сутінки»?

Оскільки говоримо про кохання, тон оповіді відповідний — легкий і романтичний. Тут присутні серйозні сцени, але більшість все ж змушують усміхнутися, а іноді й посміятися. Тому «Ікла» цілком можуть підняти настрій і заразом нагадати про ваше найбільше кохання.

Щодо перекладу — жодних зауважень. Як Сара Андерсен має досвід у веб-коміксах, так Олена Лісевич вже попрацювала над горою мальописів, серед яких «Джокер. Вбивча усмішка», «Геллбой», «Максим Оса» та багато інших. З текстом теж все гаразд, Ірина Троскот і Маргарита Єгорченко постаралися на славу і вберегли нас від одруків чи криво написаних речень.

Всі малюнки виконані в чорно-білому стилі і чекати від них якоїсь неймовірної деталізації не варто, чимало кадрів навіть позбавлені фону. Із цим доведеться змиритися, адже такий мінімалізм притаманний усім елементам коміксу. Зате будьте певні тут немає жодних речей, що відволікали б від оповіді. До того ж тішить увага Сари Андерсен до великих і незначних деталей: подушки на канапі не змінюються від сторінки до сторінки, різноманітність вбрань Елсі часом вражає не лише Джиммі, а й читача, а перевертень схожий на вовка, а не на хаскі.

«Ікла» — той мальопис, який не навантажує вас заплутаним сюжетом, драматизмом чи трагічністю. Це легка романтична історія зі смішинками, в якій відчувається життя і в якій впізнає себе кожен, хто коли-небудь кохав. У вампірці Елсі ви цілком зможете прогледіти риси вашої дівчини, а Джиммі певно інколи поводиться так, як це робить ваш хлопець. У цьому ще одна особливість «Ікол», яка чіпляє — близькість до читача. 

Тож якщо у вашому житті не вистачає милої історії, що зігріла б душу і серце — «Ікла» до ваших послуг. 

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Монтуй та грай під час відключень! — Огляд ноутбука Acer Predator Triton Neo 16 (PTN16-51)

Автор: Володимир Бортюк

tritonneo16 cover

Глядач у центрі уваги. Огляд фільму “Наглядачі”

Автор: Микола Єрьомін

Наглядачі

Dark Souls для початківців. Огляд Another Crab’s Treasure

65

Автор: Барлет Ярослав

another crab's treasure

Це ж було вже! Огляд Senua’s Saga: Hellblade 2

73

Автор: Владислав Папідоха

Senua's Saga: Hellblade 2

Магія у коробці — Огляд настілки «Хижі світи»

Автор: Малютенко Михайло

Хижі Світи

Армію тримає економіка — Враження від Manor Lords

Автор: Олег Куліков

manor lords

Assassin’s Creed маминої подруги — Огляд Rise of the Ronin

85

Автор: Владислав Папідоха

Rise of the Ronin

AirPods Max для ґеймерів — Огляд навушників Hator Phoenix Wireless

Автор: Володимир Бортюк

hator phoenix review site v02