Ікла

Я знаю, що таке вічність. Огляд коміксу «Ікла»

Автор: Олексій Туча

Зустрічаються одного разу в барі 300-річна вампіриця і хлопець, що стає вовком у повню… Ні, це не посередній анекдот, це «Ікла» — мальопис від Сари Андерсен, який розповідає про кохання двох монстрів, які схожі на людей більше, ніж думається. Сара має неабиякий досвід у веб-коміксах і ви цілком могли бачити у мережі Sarah’s Scribbles — незвичні ситуації з життя дивної дівчинки. Над «Іклами» авторка почала працювати у 2019 році, публікуючи епізоди у сервісі Tapas, а в 2020 ці історії зібрали в книгу. Дякуючи Vovkulaka, сьогодні ми можемо подивитися на їхній україномовний варіант.

Видавцеві з «Іклами» не щастило — перші тестові зразки виявилися бракованими, довелося змінювати друкарню і реліз коміксу затягнувся на добрі 5 місяців. Через проблеми з друком, Vovkulaka навіть відмовилися від тканинної обкладинки, але від цього мальопис багато не втратив. Мінімалістична червона палітурка із чорним тисненням та рамкою роблять його схожим на кількасотрічний роман, що приховує серйозну і криваву історію про вампірів. А на підтвердження цього — фраза з іншого боку обкладинки: «Я хочу твоєї л̶ю̶б̶о̶в̶і̶ крові». Нічого зайвого, мінімалізм «Іклам» пасує.

Історія під палітуркою дійсно кривава і місцями таки серйозна. Елсі, 300-річна вампірка, знайомиться у барі з Джиммі — перевертнем, який любить чух за вушком. Хоча сторінки коміксу об’єднані єдиною темою кохання, кожна із них — окремий епізод з життя незвичної пари. Тут вам і прогулянки, і розмови перед сном, і спільні вечері — все, до чого звикли закохані в нашому світі. Але унікальність історії в ситуаціях, що притаманні лише стосункам вампіриці та перевертня. Якщо вам цікаво, що дарувати 300-річній Елсі, як уживатися з Джиммі-собакою чи яку позу в сексі обирає перевертень — «Ікла» чекають вас на своїх сторінках. Окремо тішать великодки, що посилають нас на горори чи твори про вампірів. Хіба могли у такому коміксі оминути «Сутінки»?

Оскільки говоримо про кохання, тон оповіді відповідний — легкий і романтичний. Тут присутні серйозні сцени, але більшість все ж змушують усміхнутися, а іноді й посміятися. Тому «Ікла» цілком можуть підняти настрій і заразом нагадати про ваше найбільше кохання.

Щодо перекладу — жодних зауважень. Як Сара Андерсен має досвід у веб-коміксах, так Олена Лісевич вже попрацювала над горою мальописів, серед яких «Джокер. Вбивча усмішка», «Геллбой», «Максим Оса» та багато інших. З текстом теж все гаразд, Ірина Троскот і Маргарита Єгорченко постаралися на славу і вберегли нас від одруків чи криво написаних речень.

Всі малюнки виконані в чорно-білому стилі і чекати від них якоїсь неймовірної деталізації не варто, чимало кадрів навіть позбавлені фону. Із цим доведеться змиритися, адже такий мінімалізм притаманний усім елементам коміксу. Зате будьте певні тут немає жодних речей, що відволікали б від оповіді. До того ж тішить увага Сари Андерсен до великих і незначних деталей: подушки на канапі не змінюються від сторінки до сторінки, різноманітність вбрань Елсі часом вражає не лише Джиммі, а й читача, а перевертень схожий на вовка, а не на хаскі.

«Ікла» — той мальопис, який не навантажує вас заплутаним сюжетом, драматизмом чи трагічністю. Це легка романтична історія зі смішинками, в якій відчувається життя і в якій впізнає себе кожен, хто коли-небудь кохав. У вампірці Елсі ви цілком зможете прогледіти риси вашої дівчини, а Джиммі певно інколи поводиться так, як це робить ваш хлопець. У цьому ще одна особливість «Ікол», яка чіпляє — близькість до читача. 

Тож якщо у вашому житті не вистачає милої історії, що зігріла б душу і серце — «Ікла» до ваших послуг. 

Останні огляди

Людина, яка нагадує. Огляд фільму «The Batman»

Автор: Микола Єрьомін

The Batman

Любов до перегонів у крові. Огляд Gran Turismo 7 [апдейт 1.11]

84

Автор: Володимир Вітовський

Gran Turismo 7

Конструктор героя — Огляд Nobody Saves the World

82

Автор: Владислав Папідоха

Nobody Saves the World

Switch без Switch-а — Огляд Nintendo Switch Lite

Автор: Владислав Папідоха

Switch Lite

Рожевий бульк рятує від поплави — Огляд Kirby and the Forgotten Land

87

Автор: Владислав Папідоха

Kirby and the Forgotten Land

Бородата Лара Дрейк. Огляд Horizon Forbidden West

85

Автор: Владислав Папідоха

Horizon Forbidden West

Найкраща екранізація відеогри — Огляд фільму «Uncharted: Незвідане»

Автор: Владислав Папідоха

Uncharted: Незвідане

Божевільна краса бігу по колу. Огляд фільму «The Runner»

Автор: Микола Єрьомін

therunner2022thumb

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: