DOTA: Кров дракона / DOTA: Dragon's Blood

Як мисливець на драконів та місячна принцеса лотоси рятували: огляд аніме «DOTA: Кров Дракона»

Автор: PlayUA @playua

Це матеріал від дописувача. Авторську орфографію та пунктуацію збережено.

25 березня на Netflix стартувало феєричне дійство. У реліз вийшло аніме за мотивами знаменитої MOBA-гри DOTA 2. Чому ця подія заслуговує нашої уваги? Все просто: ця гра користується великою популярністю у всьому світі, а кількість глядачів на Twitch під час турнірів сягає далеко за мільйон,  тому про цей серіал чули навіть ті, хто ніколи не грав у саму гру. Саме кіберспортивний вектор розвитку вибрала компанія Valve (розробники DOTA 2) і вкладала у нього максимальну кількість ресурсів та сил.

Та 16 лютого Ґейб Ньюелл все ж вирішив потішити фанатів та анонсувати щось, що досить сильно розширює всесвіт “Захисту Древніх”. А саме анімаційний серіал. Його створенням займалась студія Mir (“Легенда про Корру”, “Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge”), яка і створила перших 8 епізодів (хоча за чутками, аніматорам замовили відразу три сезони, тобто 24 серії). Що цікаво, профінансували проект фактично не Valve, а один із принців Саудівської Аравії  Абдулла ібн Салман Абдул-азіз Аль Сауд — він сам розповсюдив цю інформацію через свої соціальні мережі, а от Valve це ніяк не прокоментували.

Тепер можна перейти і до “нутрощів” серіалу. У ньому вам зустрінеться багато персонажів із гри, але якщо ви не цікавились DOTA 2 раніше, то розпізнати лицаря-дракона Девіона, чи могутнього демона Террорблейда шансів практично немає. Хоча, це і не є проблемою, адже автори аніме намагаються побудувати всесвіт у стилі “темнуватого” фентезі, який буде цікавий не тільки фанатам легендарної гри. Таким чином, Mir долають бар’єр, який часто виникає у роботах, які базуються на іграх. Тому навіть якщо ви і не цікавились ніколи MOBA-жанром чи DOTA 2 зокрема, можете сміло переходити до перегляду.

Сюжет хоч і не тішить оригінальністю, та все ж дивитися за пригодами лицаря та екс-принцеси досить цікаво. В своїй основі ви зустрінете досить типову історію для фентезі, де герой ненароком натрапить на надзвичайно сильного ворога, з яким йому буквально доведеться злитися в одне ціле, щоби подолати загрозу, якої ще не бачив світ. Кожен епізод приносить в історію нові подробиці, внаслідок чого на виході ми отримуємо непогану історію, хоч і не зовсім закінчену.

Важливо також додати, що “Кров дракона” ставить досить актуальні та цікаві питання, хай то проблематика сліпої віри у щось, расової ненависті чи одвічне “чи виправдовує мета засоби її досягнення”. Між головними героями постійно наростає якась хімія. Одні закохуються, інші швидко дорослішають, а дехто і зовсім розуміє, що все життя слідував за хибними ідеалами. Хочеться відмітити, що персонажів дійсно намагались зробити “живими”, та не завжди кожен з них може похизуватись глибоким характером, який буде відбиватись у їх вчинках, розмовах та звичках.

За рахунок короткості хронометражу авторам вдається зберегти динамічність протягом усього серіалу, а кожна серія наділена цікавими подіями, добротним екшеном та влучним, хоч і рідкісним гумором, що без сумніві, не дасть вам сумувати під час перегляду. Що ж стосується анімації, можна точно визначити, що Mir не новачки у своїй справі: загальні плани чудово продумані, пейзажі красиві, а всесвіт так і манить пізнавати себе. Дизайнери студії постаралися на славу, надавши кожній расі та національності своїх особливостей. Так, можна чітко відрізнити ельфів від людей, богів від демонів та звичайних простолюдинів від знаті. Досягається це за рахунок детального опрацювання архітектури, образів персонажів та навіть флори і фауни всесвіту “Захисту Древніх”. Усі ці фактори також створюють особливу стилістику аніме, яка, як на мене, буде зустрічатись і у наступних роботах студії Mir. Проте інколи можна помітити і бажання зекономити у деяких моментах. Для прикладу, промальовка персонажів частенько просідає у менш батальних або розмовних сценах, а задні плани нерідко виблискують дешевизною.

Тож який висновок? Звісно, аніме “DOTA: Кров дракона” важко назвати чимось незабутнім чи прекрасним,якщо ви не фанат гри. Досить часто виникає відчуття, ніби Mir всіма силами намагалися зробити щось проривне, та зовсім трішки недопрацювали. Та все ж варто зробити поправку на незрілість цього нового та незвичайного всесвіту.

Чому я рекомендую цей серіал до перегляду? Тому що старання студії Mir варті уваги. Так, аніме є свої мінуси, та цікавий стиль, глибокий сюжет і відчуття глобальності подій у “Крові дракона” не залишать вас байдужими і ви точно не помітите, як закінчите перегляд, та, як і я, будете чекати його продовження та розширення, адже кліфхенгер у кінці ясно дає зрозуміти, що нас чекають масштабні та дуже цікаві події. Та й у розробників і сценаристів у запасі ще багато цікавих героїв та захоплюючих історій, якими він зможе добряче розширити всесвіт та ощасливити фанатів.

Автор: Володимир Федорович

Останні статті

5 дико красивих ігор 2021 року, де форма важливіша за зміст

Автор: Владислав Папідоха

Sable

Занедбана власними батьками — Історія PS Vita

Автор: Владислав Папідоха

PS Vita

З білого кота чорного не зробиш. Огляд Silver Cats

Автор: PlayUA

Silver Cats

Золото серед сміття: як створюється саундтрек еко-гри Trash Is Fun

Автор: PlayUA

Trash Is Fun

Подвійний Вовсаж. Враження від Forza Horizon 5

Автор: PlayUA

Forza Horizon 5

Повернення класики 90-х: всі анонси Disney+ Day 2021

Автор: Микола Єрьомін

Games Gathering 2021 у грудні бути! Плани та подробиці

Автор: PlayUA

Games Gathering 2021

Наскільки добре ви знаєте 3D-трилогію Grand Theft Auto (Тест)

Автор: Михайло Петрунів

Наскільки добре ви знаєте 3D-трилогію Grand Theft Auto (Тест)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: