Апгрейд «заліза» — ефективний спосіб підвищення продуктивності ноутбука. Єдиний мінус — вартість. Складники для лептопа коштують недешево, до того ж доводиться платити за їхню заміну в сервісному центрі. Можна спробувати модернізувати девайс самостійно. Але для цього потрібні інструменти та навички технічного обслуговування комп’ютерної техніки.
Існує принаймні 5 способів прискорення роботи лептопа без втручання в апаратну частину.
Використання підставки з функцією охолодження
Надмірна температура негативно впливає на роботу процесора, відеокарти, жорсткого диска. Від перегріву також страждає акумулятор: гірше тримає заряд, може згоріти.
Вбудована система охолодження відводить зайве тепло, однак у її роботі можливі збої через надмірні навантаження, засмічення, неправильні налаштування, вихід з ладу кулерів. Підставка з вентиляторами — надійна «помічниця», завдяки якій ноут охолоджується не лише зсередини, а й зовні.
Можна підібрати модель за рівнем шуму, способом підключення, матеріалом основи та розміром. Завдяки підставці пробук HP чи будь-який інший лептоп менше страждає від пилюки та працює швидше.
Видалення «непотребу» зі сховища
За час експлуатації на жорсткому диску або твердотільнику накопичується величезна кількість файлів. Деякі з них потрібні та використовуються щодня, але є й такі, які займають місце.
- Добре, якщо постійної пам’яті чимало (понад 1 ТБ). Тоді необхідність «ревізії» виникає рідко.
- За невеликого об’єму сховища видаляти різноманітний «непотріб» треба регулярно. Щоб не робити це вручну, варто завантажити допоміжний софт.
Обмеження фонових процесів
Програми, запущені у фоновому режимі «з’їдають» заряд батареї й загальмовують систему. Найгірше те, що вони здебільшого запускаються автоматично (без команди) і залишаються непоміченими.
Через диспетчера задач можна обмежити список застосунків, яким дозволено працювати фоном. Крім приросту швидкодії, правильні налаштування фонового режиму сприяють ще й зростанню автономності.
Розумна багатозадачність
Сучасні ноутбуки стабільно працюють в мультизадачності. Та це не означає, що нею потрібно зловживати. Є декілька правил, яких варто дотримуватися:
- Непотрібні вкладки у браузері відразу закривати;
- не запускати одночасно програми з високими вимогами до «заліза»;
- використовувати вбудовані та сторонні інструменти для оптимізації.
Якщо цікавить багатозадачність нового рівня, можна обрати за посиланням https://www.moyo.ua/comp-and-periphery/notebooks/asus/ ноутбук Asus з двома екранами або іншими передовими фішками.
Використання антивірусу
Іноді до погіршення продуктивності ноутбука призводить шкідливе програмне забезпечення. Воно порушує роботу операційки або окремих додатків, руйнує файли, імітує понаднормові навантаження на пристрої зберігання даних. Врятуватися від зловмисного софту допомагає якісний антивірус — безплатний або з платним доступом. Також у Windows є вбудований безкоштовний антивірус, який допоможе в цьому питанні.
Вищеописані методи не здатні замінити радикальний апгрейд, але в них є свої переваги. Зокрема, миттєвий результат без зайвих зусиль.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!