Сall of Duty, Донецьк

Як показали Донецьк у Call of Duty: Modern Warfare

Автор: Володимир Вітовський @vovatool

УВАГА, СПОЙЛЕРИ! ЯКЩО ВИ НЕ ПРОЙШЛИ СЮЖЕТНУ КАМПАНІЮ, ТО ДАЛІ ВАМ ЧИТАТИ ЗАСЬ!

Call of Duty: Modern Warfare уже вийшла, кампанію ми пройшли, мультиплеєрні мапи облазили — тому тепер, нарешті, можна чітко відповісти, де і в якій формі розробники показали наш Донецьк. Як ми й припускали, ніякого Донецька у сюжетці Modern Warfare немає. Мультиплеєрна мапа Downtown Donetsk, можливо, десь чекає свого часу серед запланованих DLC, але у релізній версії нею теж навіть і не пахне. Тож твіттер-прогноз одного відомого блогера — а саме з нього ростуть ноги “донецької історії Modern Warfare” — не справдився. Поки що.

Укотре варто нагадати всім особливо стурбованим, що події Call of Duty: Modern Warfare, попри весь їх реалістичний присмак, розгортаються здебільшого у вигаданих країнах. Однією з них є Кастовія — узагальнюючий образ пострадянської країни, а тамтешнє місто Верданськ — такий же дефолтний “Пострадянськ”, мішанина цілої купи об’єктів, бачених кожним із вас у десятках міст. Власне, саме його громадськість і прийняла за Донецьк. А дарма.

Зверніть увагу на місцевий рельєф. Верданськ оточений горами. Останнього разу, коли я бачив Донецьк, то там не було настільки масивного зсуву тектонічних плит. Та й згідно мапи у головному меню, у всесвіті гри Кастовія з Верданськом розташовані десь в районі сучасних Абхазії, Південної Осетії чи Грузії. У режимі Special Ops місцевість розгледіти набагато простіше:

З Верданськом у грі пов’язано не так багато фактів.

Call of Duty: Modern Warfare, Донецьк

Як уже було вказано, мапи Downtown Donetsk у грі немає, зате є Tavorsk District (Таворський район). Розташований цей район на сході Верданська, а недалеко від нього й справді є футбольний стадіон:

Отут починається найцікавіше. Стадіон з гри копіює Донбас Арену не лише в плані зовнішнього вигляду, а й приблизного розташування секторів. Найкраще його можна розгледіти під час місії Operation Headhunter зі Special Ops.

Для тих, хто любить інтриги, варто згадати і Верданський міжнародний аеропорт, який також має певні схожості з Донецьким летовищем. Щоправда, місія, пов’язана з ним, зводиться до викрадення осердя бомби, а не оборони від ворожил сил.

Архітектура Таворського району Верданська й справді схожа на “сучасну пострадянщину”, якщо так можна висловитись. Втім, при порівнянні мап можна побачити суттєві розбіжності між Донецьком та Верданськом:

Отож, можна припустити, що Infinity Ward дійсно взяли декілька реальних споруд з Донецька і перенесли їх до гри. Втім, саме місто Верданськ мало нагадує реальний Донецьк. Тут і виникає потреба запитати себе: а чи дійсно Донбас Арена та Донецький аеропорт є аж настільки унікальними спорудами, які геть ні з чим не сплутаєш? Чи звернули би взагалі на них увагу, якби до релізу ніде не було згадки про Донецьк?

Літак (який, до слова, не має гарантовано українських маркувань) і написи нашою мовою, помічені на окремих мультиплеєрних картах, за аргументи тут не зійдуть, бо як і в нашому з вами повсякденні, вони можуть спокійно існувати і за межами України.

Тут знову ж доречно нагадати, що у Modern Warfare діє закон “наш всесвіт — наші правила”. Ігротворцям нічого не заважає без проблем подавати місця, як це було з Прип’ятю в оригінальній Modern Warfare, відкрито і без проблем. Так що Кастовія — це окрема, ніяк не пов’язана з реальною Україною, вигадана держава, яка у всесвіті нової Modern Warfare входить до складу Російської Федерації. Таким чином можна зрозуміти, чому американські спецслужби допомагають росіянам у Верданську, а також чому там (без жодних заперечень з боку інших країн) розташовані російські бази.

То що у підсумку — зрадонька чи переможенька? Ні те, ні інше. Можливо, розробники звернули увагу на конфлікт на Сході України. Можливо, хотіли залишити кілька великодок. Утім, у самій Call of Duty: Modern Warfare ми отримали незугарну мішанину декорацій. Стверджувати, що там представлений саме Донецьк — все одно, що сповідувати принцип “усі азіати на одне лице”.

Останні статті

Найпотужніший серед Swift – Acer Swift X вже у продажу в Україні

Автор: Віталій Тарнавський

MSI презентувала нові ноутбуки з процесорами Intel Core 11-го покоління

Автор: PlayUA

Топ 10 ігор у всесвітах Warhammer

Автор: Роман Береговий

Арт-челендж “Містична локація” від AB Games, Wacom та Games Gathering

Автор: PlayUA

Що можна виграти на PlayUA у червні?

Автор: Зімін Антон

Враження від фільму «Тихе місце 2»

Автор: PlayUA

Тихе місце 2 / A Quiet Place: Part II (2021)

Acer представляє ноутбуки Swift X з відеокартами NVIDIA GeForce RTX серії 30 та тонкими й легкими корпусами

Автор: Віталій Тарнавський

Точно в ціль: враження від Knockout City

Автор: PlayUA

Knockout City

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: