website 02

Як самому створити сайт на конструкторі чи WordPress

Автор: PlayUA @playua

Для створення веб-сайту при обмеженому бюджеті можна не звертатися до спеціалістів чи відповідної студії розробників, а спробувати подужати його самотужки. Це може бути не так складно, як здається на перший погляд, якщо сайт:

  • простий (наприклад, візитівка, блог, дуже маленький інтернет-магазин);
  • не передбачає великої кількості товарів, складного наповнення;
  • потребує більш-менш стандартного набору функцій.

З чого почати

На питання, як створити сайт, є дві зручні відповіді  – використати конструктор сайту з готових елементів або популярний рушій (систему управління контентом) з готовими плагінами. Перше простіше, але має обмеження на доступні функції. Друге вимагає певного ознайомлення і більше часу, проте дає й більше свободи. Обидва шляхи, як створити сайт безкоштовно, цілком годяться для молодого проекту, але деякі нюанси відрізняються.

Конструктор

Конструктор являє собою набір готових елементів сайту, фото і тем, які треба переміщати по екрану за допомогою мишки. Інтерфейс цілком інтуїтивний, отже в тому, як створити веб-сайт на конструкторі, немає жодних складнощів. Створити сайт самостійно можна за декілька годин, причому в каталозі хороших конструкторів є теми для всіх розповсюджених потреб, від крамниці до веб-сторінки юриста чи нотаріуса. Серед готових рішень є кнопки, меню, слайдери і навіть такі складні для реалізації інструменти, як кошик покупця чи платіжні інструменти.

Не варто користуватися безкоштовними конструкторами, які дають власну адресу. По-перше, там може бути багато реклами. По-друге, такі сервіси зазвичай не викликають довіри. Найкращий варіант — конструктор, що надає провайдер хостингу серед своїх безкоштовних бонусів, коли ви замовляєте розміщення і домен. Варто одразу спитати, чи матимете ви доступ до файлів сайту, щоб в разі потреби перемістити їх при переїзді.

Перед тим, як створити сайт на конструкторі, варто враховувати, що він має не тільки великі переваги, а й суттєві обмеження:

  • не можна правити код, тому доведеться користуватися тільки готовими рішеннями;
  • якщо з розвитком проекту з’явиться можливість найняти спеціаліста, він не зможе вдосконалювати сайт, а тільки написати його з нуля;
  • не можна робити масовий експорт товарів на сайт з системи обліку, картки доведеться завантажувати тільки вручну. Тому для великого інтернет-магазину таке рішення не підійде.

Обираючи, конструктор або WordPress (чи інший популярний рушій), варто враховувати саме це — потенціал розвитку і можливу потребу в більш складному функціоналі, ніж той, що надає конструктор сайтів.

WordPress

Складніше рішення, що водночас дає більше свободи — створити сайт на популярному рушії. Рушій або CMS (система управління контентом) — це теж в якомусь сенсі конструктор, який дозволяє працювати з сайтом в візуальному редакторі і використовувати готові рішення (плагіни, додатки, розширення) та теми, але водночас дає доступ до коду. Найкраще обирати популярний рушій, що постійно підтримується та оновлюється його розробниками. Тоді у проекту буде більше свободи в розвитку: якщо згодом потрібно буде вдосконалити сайт, то можна буде обирати з великої кількості спеціалістів, які знаються саме на цьому рушії.

Одна з найпопулярніших CMS — WordPress. Вона створена більше для інформаційних сайтів, блогів, форумів та порталів. Але завдяки спеціальному розширенню WooCommerse дозволяє працювати і з інтернет-магазинами. Це система з відкритим кодом, тому у користувача є доступ до багатьох форумів і спільнот з відповідями на питання. Також система достатньо розповсюджена, тому на ній знається багато програмістів.

Як створити сайт на WordPress

Перед тим, як створити свій сайт, варто продумати його структуру: які будуть сторінки, чи будете додавати блог, які потрібні меню, кнопки, “шапка” і “підвал”.

Для WordPress розроблено доволі багато готових візуальних тем, які покривають більшу частину важливих тематик, в тому числі бізнесових. Тему можна кастомізувати під свої потреби. До неї можна додавати функції за допомогою плагінів, які встановлюються через магазин плагінів і додатків. Деякі з цих рішень безкоштовні, деякі – умовно безкоштовні, тобто пропонують розширений функціонал за платну підпискою. Існують рішення для налаштування сторінки, верстки, меню, списків, для електронної комерції, збору статистики, соціальних мереж, SEO тощо.

Для того, щоб все працювало як треба, доведеться витратити час на вивчення всіх цих матеріалів, встановлення їх на сайті і налаштування. У підсумку у вас буде повноцінний сайт з кодом, який можна за потреби редагувати. Готові теми дозволяють надати сайту професійного вигляду.

Як саме створити свій сайт – з конструктора чи на рушії – залежить від потреб проекту і від того, за який час треба отримати результат. Швидка візитка чи магазин з одним-двома товарами — обираємо набір готових деталей. Якщо потрібен сайт з перспективами розвитку, більш об’ємний і складний — варто виділити більше часу і розібратися з рушієм.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

WWE 2K24, Dragon’s Dogma 2, Rise of the Rōnin — Порадник Ґеймера: Березень 2024

Автор: Володимир Бортюк

rise of the ronin ps5.large.jpg

Очищувачі повітря Dyson: чому варто купити перед настанням літа

Автор: PlayUA

dyson 01

Що таке фільтр-регулятор повітря

Автор: PlayUA

air

Топ TV для ігор на консолі

Автор: PlayUA

gaming tv 01

Конячки підкорились? Як пройшов третій етап KMAMK Ferrari Challenge 2024

Автор: Гладкий Максим

p.ua.ferrari challenge

Підбірка безкоштовних кооперативних ігор для компанії друзів у Steam

Автор: Анна Колінчук

DDrace Network

Як створити рекламний ролик, який продає

Автор: PlayUA

video production 02

Нові маршрутизатори Acer Vero Connect та Predator Connect вже у продажу

Автор: PlayUA

acer wifi

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: