Як зробити свій комікс в Україні? — розповідь бувалого | інтерв’ю

Автор: Олекса Мельник @CHOBUDA

З Денисом Фадєєвим я познайомився випадково. Він запропонував нам розповісти у нас на сайті про комікс “Звитяга”. А я день до того, якраз забрав свій примірник цього нового вітчизняного коміксу, але ще не мав часу почитати його. Виявилося, що Денис і є творцем цього рисованого оповідання про АТО. Дивовижно, але в такий складний час Денис і команда (яка ховається за псевдонімами через страх переслідувань) знайшли час, сили і кошти для видання пригодницького коміксу про українських вояків.

Денис Фадєєв | Комікс Звитяга

Привіт, Денисе, нумо знайомитися. Хто ти? Звідки взявся і як докотився до такого життя?

Коли заглядаєш у паспорт – там написано Денис Фадєєв. Проживаю у степу у місті Миколаєві. Колись тут будували непогані кораблі. Скотився до коміксів, коли думав, який собі зробити стартап. Таке модне слово в наш час. Зробити комікс — то єдине, на що вистачило коштів. То не так дорого, як вважає більшість.

Овва, то ти геть усе сам організував?

Ключове слово організував. Звів докупи малюнки, верстку, художні тексти та типографію. Сам я лише зробив базову розкадровку і сценарій.

Гаразд. І важко сьогодні в Україні надрукувати свій комікс? Які найстрашніші завади зустрів?

Як виявилося — створити та надрукувати комікс досить просто. Складно його донести до читача. Тобто продати. Тематичних заходів по пальцях ноги можна порахувати, а аудиторія інтернет-магазинів не найширша. Для виходу на книжкові мережі потрібно здолати різноманітні бюрократичні перепони.

От зараз вімкнув надманевренісь у маркетингу, аби розпродати тираж.

Саме так ти потрапив на сторінки PlayUA, але ми про це нікому не скажемо ))). То “Звитяга” розповідає про нещодавні події в Україні в зоні АТО. Це друге художнє осмислення українцями цієї війни. Першим був серіал Гвардія. Не лякає відповідальність?

Так, основна частина коміксу розповідає про оборону висоти Савур-Могила у серпні 2014 року.

Тема досить контраверсійна. Але поспілкувавшись із військовими, не зустрів жодного негативу. Навпаки воїни підтримали ідею, адже у цій війні не останню роль грає захоплення і домінування в інформаційному полі. Можливо, через цей комікс хтось замислиться про те, що в нього є Батьківщина і його пращури козацького роду. Також, комікс створювався таким, аби його було цікаво читати і через 30 років після закінчення війни. То просто твір про звичайних людей і війна — лише створює фон.

Також комікс не є пропагандистською агіткою. Там все, як у реальному житті. Без купюр.

Власне безкупюрність мене найбільше вразила. Головний персонаж ще той покидьок. Він і не герой, і не типовий антигерой, а якась шмата (корумпований прокурор) і тим не менш навіть у цій шматі, ти, автор, подарував шанс на мужність і прийняття у братство воїнів. Що надихало і спонукало до таких образів?

Головний герой — це алюзія на створену в Україні державну систему. Яка наживалася собі і нікого не чіпала. Але із незалежних від неї причин її винесло у самий вир подій. Аби вижити – треба змінювати свою свідомість, ставлення до себе і свого оточення.

Коли розробляли образ головного героя, використовували такі типажі як Хан Соло, Нейтан Дрейк та капітан Джек Горобець.

Але вийшло щось геть інше, і мені подобається. А скажи, як ви збирали зображальний матеріал? Чим надихалися? З ким спілкувалися тощо?

Стандартний робочий процес. Я підбирав для кожної сторінки приклади. Фотографії місцевості, технічні характеристики зброї і таке інше. Художник втілював це на папері. Я намагався не втручатися у роботу художника, аби все було витримано у одній лінії мислення.

Під час роботи над сценарієм довелося пропрацювати досить велку кількість матеріалів про саму битву. Деякі матеріали один одному суперечать. На жаль, особисто поспілкуватися із учасниками подій не вдалося.

Сам робочий процес над коміксом зайняв приблизно півроку.

Це буде тривалий серіал чи закінчена графічна повість у твердій палітурці з N частин?

Авжеж. Кінцева мета — об’єднати всі випуски під твердою обкладинкою із 3+ випусків. Зараз готові напрацювання по ще двох частинах. Про Донецький аеропорт із екскурсом до протистояння загонів Махна і Червоної армії та до Дебальцівського плацдарму (Санжарівка) з екскурсом до битви на Калці. Сучасні та історичні події відбуваються в приблизно одному і тому самому регіоні.

Друга частина “Звитяги” має бути презентована на другому київському Комік Коні.

Це у травні?

Так.

Отже, залишається чекати до травня 2016 року і вірити, що у вас усе вийде.

Усе буде якнайкраще.

Стоп! Про Аеропорт… То ми не довідаємося, чим скінчилося турне продажного скурвого-сина-прокурора?

Друга частина почнеться із того пострілу, що був в кінці першого випуску. Але головним героєм буде ота дівчина, що в нього стріляла. Там безкупюрність буде на ще більшому рівні.

Але то вже спойлери.

Оце бачу, що комікс в Україні видало якесь нове видавництво Asgardian COMIX. Це ви його створили чи хтось до вас долучився?

Видавництво створили за день до друку тиражу. Треба ж було щось написати у графі “Видавництво”. Зараз проходимо тернистий шлях з його реєстрації. По факту, все видавництво — то кілька діалогів у соц.мережах і одна Excel-таблиця.

О, Ґейбе! То у мене на руках контрафактний комікс, виданий піратами?

Справжній СамВидав. Йо-Хо-хо!

От як мусить нині виживати український комікс… А проте вихід Звитяги на тлі попередніх альбомів інших видавництв (Даогопак, Герой поневолі, Чуб тощо) свідчить, що український комікс радше живий, аніж мертвий. Що думаєш про це?

Живіший за всіх живих. Із зростанням аудиторії читачів будуть з’являтися нові незалежні українські комікси. Наше видавництво всіляко буде допомагати.

Магазини коміксів ніби гриби після дощу з’являються.

Тут треба віддати шану Marvel за те, що почали знімати високобюджетні супергейройські стрічки. Все більше людей починають вважати комікс справжньою літературою, а не дитячими забавками.

Твої слова — бальзам на душу. Отже, ти бачиш перспективу, а тому ваше видавництво найближчим часом…

…буде випускати інші українські комікси. На черзі незалежний комікс Steel beginning Теплий та ламповий. Намальований вручну та відсканований.

Також, якщо у когось із читачів є готові конкурентноздатні комікси — пишіть нам у соцмережах. Будемо думати над їх видавництвом. У папері чи цифровому вигляді.

Ну все, тепер вас завалять коміксами про пригоди школярів. А може розіграємо кілька копій Звитяги серед дописувачів до цього інтерв’ю? За найцікавіше запитання автору коміксу?

Надішлю із автографами скільки треба.

Що ж дякуємо Денису за відповіді, було цікаво поспілкуватися.

Дякую Олексі за інтерв’ю. Дякую PlayUA за можливість поспілкуватися із справжніми фанатами коміксів.

Шановний читачу, якщо ти зміг дочитати цю статтю до кінця і не перегорнути сторінку на пухнастих котиків – то все із коміксами в Україні буде добре. Весь колектив видавництва Asgardian comix бажає Вам читати лише гарні комікси. На все добре!

Читайте більше про комікс і видавництво на офіційних сторінках проекту: asgardian.com.uavk.com/asgardiancomicsfacebook.com/ASGARDIANCOMICS

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Українська крамниця ігрових ключів Fxy Games святкує своє відкриття!

Автор: Гладкий Максим

fxy games

Twitch-трансляції, якими ми рекомендуємо замінити російський непотріб (частина перша)

Автор: PlayUA

Twitch-трансляції, якими ми рекомендуємо замінити російський непотріб

#GramyRazem – навчальна ініціатива для дітей від Riot Games та DevilsOne

Автор: Киян Євген

граймо разом

Споглядати наближення Перемоги — соціальний проєкт WEBSPARK з автоматизації статистики втрат ворога

Автор: Микола Єрьомін

russianWarship.RIP

Підбірка вартих уваги тактик з Tacticon 2023

Автор: Єрмаков Кірілл

Підбірка вартих уваги тактик з Tacticon 2023

Амбітна екшн-RPG Asgard’s Wrath 2 та ще VR-анонси Meta Showcase

Автор: Гладкий Максим

Asgard’s Wrath 2

Людина-павук: Крізь всесвіт, Флеш — #ЩоВКіно: червень 2023

Автор: Анастасія Харчилава

Флеш

Diablo IV, F1 23, Final Fantasy XVI — Порадник Ґеймера: Червень 2023

Автор: PlayUA

final fantasy xvi

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: