Яким міг бути скасований ремастер GoldenEye 007 для Xbox?

У мережі з’явився двогодинний лонґплей скасованого ремастеру GoldenEye 007 який розробляла студія Rare для Xbox Live Arcade.

Відео опублікував на своєму YouTube-каналі Graslu00, блогер, головним зацікавленням якого є ігри про агента 007 та епохи N64. Гру запущено на емуляторі в 4К та 60 к/с, а наприкінці запису продемонстровано 30 хвилин багатокористувацького режиму.

Оригінальна GoldenEye 007, за мотивами однойменного фільму, з’явилася в далекому 1997 році для консолі Nintendo 64, напередодні його кінематографічного сиквелу — Tomorrow Never Dies. Попри низькі очікування вона отримала схвалення в критиків та чималий успіх у гравців і продалася накладом у 8 мільйонів копій. Роком пізніше, в 1998 вона отримала нагороду BAFTA Interactive Entertainment Games Award, та 4 нагороди від Академії інтерактивних мистецтв та наук. GoldenEye 007 стала важливою грою в історії шутерів, завдяки тяжінню до реалістичного стилю, появи атмосферних однокористувацьких завдань, елементів стелсу та популяризації жанру на консолях.

У 2007 році Rare підготувала HD-ремастер для запуску на платформі Xbox Live Arcade, однак через суперечки стосовно авторських прав роботу було зупинено. Попри це у 2010 році з’явився повноцінний рімейк GoldenEye 007 для Nintendo Wii, а вже у 2011 ця ж версія, розроблена Eurocom та видана Activision, з’явилася у вигляді HD-порту на Xbox 360 та PlayStation 3 під назвою GoldenEye 007: Reloaded.

Слід також згадати й долю фанатського рімейку гри під назвою Goldeneye 25, у якій автори роблять спробу перенести GoldenEye 007 на рушій Unreal Engine 4 і планували встигнути до 25-тої річниці у 2022 році. У зв’язку з вимогою правовласників розробку довелося зупинити. Однак, замість того, аби поставити крапку в роботі, автори перетворили його на самостійну гру Project Ianus, що позбулася усіх згадок про агента 007, та окреслена як «новий шутер, натхненний класикою 90-х».

Читайте також

Забудьте про консолі — дефіцит напівпровідників триватиме до 2023 року

У Game Pass прямує гроза всіх офісів — пасьянси з Windows

Microsoft Solitaire

Psychonauts 2, Twelve Minutes та інші. Ігри, які скоро з’являться у Game Pass

Psychonauts 2

Автори Sniper Elite анонсують нову гру наступного тижня

Оголошено компанії, які завітають на Gamescom 2021

gamescom

Ґеймпад XBOX може отримати деякі функції нового DualSense

Microsoft Flight Simulator стане менш вимогливою до вашого ПК

Forza Horizon 4 більше не отримуватиме новий контент

Forza Horizon 4

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: