Яким міг бути скасований ремастер GoldenEye 007 для Xbox?

У мережі з’явився двогодинний лонґплей скасованого ремастеру GoldenEye 007 який розробляла студія Rare для Xbox Live Arcade.

Відео опублікував на своєму YouTube-каналі Graslu00, блогер, головним зацікавленням якого є ігри про агента 007 та епохи N64. Гру запущено на емуляторі в 4К та 60 к/с, а наприкінці запису продемонстровано 30 хвилин багатокористувацького режиму.

Оригінальна GoldenEye 007, за мотивами однойменного фільму, з’явилася в далекому 1997 році для консолі Nintendo 64, напередодні його кінематографічного сиквелу — Tomorrow Never Dies. Попри низькі очікування вона отримала схвалення в критиків та чималий успіх у гравців і продалася накладом у 8 мільйонів копій. Роком пізніше, в 1998 вона отримала нагороду BAFTA Interactive Entertainment Games Award, та 4 нагороди від Академії інтерактивних мистецтв та наук. GoldenEye 007 стала важливою грою в історії шутерів, завдяки тяжінню до реалістичного стилю, появи атмосферних однокористувацьких завдань, елементів стелсу та популяризації жанру на консолях.

У 2007 році Rare підготувала HD-ремастер для запуску на платформі Xbox Live Arcade, однак через суперечки стосовно авторських прав роботу було зупинено. Попри це у 2010 році з’явився повноцінний рімейк GoldenEye 007 для Nintendo Wii, а вже у 2011 ця ж версія, розроблена Eurocom та видана Activision, з’явилася у вигляді HD-порту на Xbox 360 та PlayStation 3 під назвою GoldenEye 007: Reloaded.

Слід також згадати й долю фанатського рімейку гри під назвою Goldeneye 25, у якій автори роблять спробу перенести GoldenEye 007 на рушій Unreal Engine 4 і планували встигнути до 25-тої річниці у 2022 році. У зв’язку з вимогою правовласників розробку довелося зупинити. Однак, замість того, аби поставити крапку в роботі, автори перетворили його на самостійну гру Project Ianus, що позбулася усіх згадок про агента 007, та окреслена як «новий шутер, натхненний класикою 90-х».

Читайте також

[РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ] Середньостатистичний український гравець (за версією PlayUA)

Скільки мають коштувати ігрові послуги в Україні?

Новітня гарнітура від Xbox може вас здивувати (а може не здивувати)

Xbox Wireless Headset

Розробники S.T.A.L.K.E.R. 2 розповіли про стан консольної версії

На Xbox розпочалися безкоштовні вихідні відразу трьох ігор

Dragon Ball FighterZ

Мережа “Фокстрот” стане офіційним партнером Microsoft

Більш-Менш Шоу: Електричний Hummer / Робопес у Чорнобилі / Холодильник Xbox (Любчик)

За півроку Godfall ймовірно вийде на Xbox!

Godfall

Microsoft влаштує онлайн-свято на честь виходу Xbox Series

Xbox

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: