web analytics

Запізнілі та своєчасні враження від PlayStation 4

Автор: PlayUA @playua

Кому це треба і що далі буде?

Якщо раніше ринок консолей і консольних ігор виглядав недоступним з різних причин, а консольних гравців в Україні можна було перелічити по пальцях, тепер все змінилося. Сучасні діти знову отримують у подарунок консолі, як колись гравці 90-их отримували Денді. Дорослі ж ґеймери, заощаджуючи свій час, дедалі більше використовують ПК для роботи, а iPad/консоль — для розваг. Не зрозуміти переваги консолі може лише затятий ПК-боярин.

Однак залишається поширеним упередження, що консоль — це дуже дорого. Звісно, якщо ви розраховуєте прожити на одній конфігурації ПК п’ять і більше років, а з ліцензійних ігор у вас тільки щось із різдвяного „парового“ розпродажу за 60 центів, це насправді дорого.

Зрештою, консоль — це зручно, просто й сучасно.

Ця стаття допоможе зрозуміти, чи потрібна вам саме у цей період часу консоль, чи ні. Можливо, вона зовсім не підійде вам, а може, слід почекати один-два роки перед придбанням.

Придбання

Купити сьогодні PlayStation 4 в Україні просто. Ціни давно вже адекватні і зараз на них не найкращим чином уплинув курс валюти. Везти консоль із закордону стало безглуздо.

Купити цього домашнього улюбленця в Україні можна в офіційного дилера — Gamestop — або ж у будь-якої іншої компанії. Різниці в гарантії немає: 1 рік дають скрізь (якщо дають більше або менше, найімовірніше — дурять). Щоправда, продавці офіційного дилера заявляють, що консоль, куплену не в них, вони ніколи не приймуть на постгарантійне обслуговування, але все це, певно, нісенітниці.

Так само на ринку присутні два варіанти консолей: американська/європейська і японська, яка коштує трохи дешевше. Відмінності в японця дві: заставка, написана ієрогліфами й переплутані кнопки OK/Cancel, та й то тільки в меню консолі, в іграх же все файно. Особисто у мене японська, і до розташування кнопок я швидко звик.

Яку б консоль ви не купили, все одно зможете налаштувати там російську мову і ніяких обмежень вам не буде (українську ще не додали).

111

Для акаунта теж є варіанти: американський, європейський (включно з Україною) і японський. Відмінності тут у серверах/іграх. Тобто в кожному регіоні свої акції/розпродажі і свої доступні версії ігор та демо-версій.

Чому PS4, а не XBOX ONE?

Аби не виникало сумнівів, скажу: попередньою моєю консоллю була Xbox 360. Та консольну орієнтованість довелося змінити з ось яких міркувань:

1. Слоган Sony — This is for the Players  — повністю відображає суть приставки: ігри і нічого зайвого. Консоль від Microsoft — це радше домашній медіацентр, велика частина функціоналу якого в нас все одно недоступна.

2. Лінійка ексклюзивних ігор саме для цієї платформи мені більше подобається. Поки що їх небагато, але вже можна зрозуміти, куди все рухається: шедевральна Uncharted 4, не менш чудова The Last of Us (перевидання), гарна, динамічна і некстдженова inFAMOUS: Second Son, перевидання інших ігор Sony з попереднього покоління. І не забувайте, що великий Девід Кейдж випускає свої останні шедеври тільки для платформи Sony.

3. PlayStation офіційно продається і обслуговується на території України. Це стосується і дисків з іграми, і аксесуарів. У профілі можна вказати нашу країну. Туди без проблем підмикаються українські картки, а ціни в крамницях вказані у гривнях. На відміну від XBOX.

4. XBOX мене змушують купувати в комплекті з Kinect, без якого консоль коштує на $50 дешевше (зараз є варіанти без нього). У мене був Kinect першого покоління, і ця забава рівно на кілька вечірок з друзями. Крім того, частина функціоналу консолі підв’язана саме на цей пристрій (голосові команди, розпізнавання осіб), що не є зручно (говорити, наприклад, рідною мовою з консоллю не можна).

5. Шолом віртуальної реальності від Sony Project Morpheus вже має матеріальну форму, хтось його вже навіть бачив і тестував. Невідомо, що воно буде, але ідея дуже крута.

6. Мою думку поділяє і решта світу: продажі PS4 удвічі вищі за продажі XBOX ONE.

Чому PS4, а не мега-ПК для Боярів?

1. Простота. Чим менше часу в тебе залишається на розваги, тим менше його ти хочеш витрачати на технічні моменти. З консоллю все просто: узяв ґеймпада до рук, натиснув 1 кнопку — консоль увімкнулася, другу — гра запущена, третю — консоль вимкнула себе й телевізор.

2. Свобода. Сидіти за столом перед монітором мені ніколи особливо не подобалося. У такому разі фізична свобода гравця дуже обмежена, а ми ж буцімто відпочиваємо під час гри? Я і так достатньо сиджу за ноутбуком під час роботи. Граючи на консолі, я можу сидіти, лежати, стояти і навіть стрибати.

3. Технічна досконалість. Усе, що відбувається для поліпшення роботи (патчі для ігор, апдейти системи), відбувається автоматично. Я взагалі про це нічого не знаю, та й знати не хочу.

4. Гарантія якості. Я гарантовано отримую найсучасніші ігри з високими налаштуваннями графіки і швидкодії. Усе завжди літає. Усе радує око. Понад те мені не потрібно оновлювати драйвери, поратися в налаштуваннях тощо. І однаково мені, що там за системні вимоги у грі. Я просто знаю, що он та гра з запаморочливого ролика з E3 піде у мене в будь-якому разі. 10 років життя без турбот про те, що „гра не піде“.

5. Спільнота. Для спілкування з партнерами в мережевій грі мені потрібно лише увіткнути навушник у ґеймпад (у комплекті) і додати друзів у групу. Після цього ми спілкуємося з якісним звуком, і це абсолютно не заважає грі. Це ж стосується простоти в мережевій грі: я просто тисну кнопку ГРАТИ ПО МЕРЕЖІ і миттєво потрапляю у вир подій. Якщо раптом мені потрібен партнер для гри, консоль сама його підбере і додасть до мене.

112

6. Ґеймпад. Для мене це найпростіший і найзручніший спосіб керування грою. Шутери, правда, даються не зразу, але практика все править.

7. Дівчата. На консолі почне гратися ваша дівчина/дружина (якщо, раптом, вона не грає в ігри). Бо це просто і зручно! Це важливо, особливо якщо вона вважає, що ви робите безглуздя, просиджуючи годинами за цікавими іграми. Це як iPad, який став ігровою розрадою для дівчат.

8. Економія. Вам не доведеться кожні два роки вкладати гроші в апґрейд, як це було б із ПК, наприклад. Крім того, консоль споживає менше електрики, ніж ПК.

9. Кооператив. Грати на одній консолі перед одним телевізором можна вчотирьох. Правда, за замовчуванням в комплекті тільки один ґеймпад.

10. Екран. Телевізор більший за монітор. :)

З хорошого:

– Онлайн-магазин з іграми, які з’являються там у день релізу. Чекати довгу доставку диска більше не треба. Частина ігор і зовсім доступна тільки в цифровому варіанті.

– Є можливість брати вжиті диски, брати їх в прокат або навіть скидатися грішми з друзяками на 1 диск, яким потім користуватися по черзі (як у старі добрі). Прив’язки диска до консолі немає, хоча спочатку через можливі обмеження була неабияка сварка.

– На ігри бувають знижки. Є пропозиції на цілі серії, пропозиції тижня, розпродажі, святкові знижки тощо. За цим легко можна стежити в соцмережах. Або просто заглядати в крамницю час від часу. Я, наприклад, зі старту взяв за півціни Assassin’s Creed IV: Black Flag (не найсвіжіша гра, проте найновіша в серії). Крім цього, є не дорогі, але цікаві ігри. Тобто якщо ви принципово не хочете платити за гру багато, завжди зможете відшукати собі хороші забавки за 120-250 грн.

– Нова технологія дозволяє грати в ігри до того, як ти завантажив їх до кінця. Зручно, враховуючи, що вантажиться все це не надто швидко.

– Є додаток для Айфона, який полегшує життя в певних моментах. Наприклад, додаткова клавіатура для набору тексту.

– Ґеймпад оснащений власним динаміками, тачскріном і ліхтариком, який підсвічує кімнату залежно від подій у гри. Ґеймпад вишуканий і зручний. Як на мене, не кращий і не гірший за Xbox’івський. Щоправда, просто з коробки гашетки скриплять (і не тільки в мене). Не суттєво, дрібниця, але дивно…

– Для тих, хто оформив передплату на PlayStation Plus, кожен місяць доступно 2 гри в подарунок. Ігри середнього рівня, але на кілька тижнів вистачає. Це якщо зовсім вже нічого не купувати.

– Як і на ПК, доступні безкоштовні ігри. Заплатити для прискорення процесу, прокачування можна в процесі, а можна й зовсім не платити і грати собі на втіху. Такі ігри йдуть з усіма плюсами і мінусами своїх безкоштовних побратимів на ПК.

– Цикл платформи — 10 років. Купуючи консоль, ви можете бути впевнені, що найближчі 9 років гратиметеся в найсучасніші ігри на абсолютних налаштуваннях графіки та продуктивності, не сплачуючи при цьому ні копійки за апґрейд. Платформа стартувала в листопаді 2013 року, якщо що.

– Є такі проекти, розвиток яких планується на весь цикл платформи. Наприклад, Destiny, яка виходить у вересні. Купуючи її, ви будете знати, що кожні півроку-рік вас будуть радувати значними апдейтами, а вони скоріш за все покращать гру до невпізнання.

– Варіанту з піратськими іграми практично немає. У консоль не можна вставити записаний самостійно диск. Є певні замудровані хитрощі, крадені акаунти, але все це ризиковано, складно й ненадійно.

– Успішні старі хіти починають перевидавати на новій платформі. Перевидана частина забезпечується оновленою графікою та додатковим контентом. До речі, днями буде доступна перевидана The Last of Us.

113

– Sony обіцяє всіляку підтримку інді-розробникам, ранній доступ і все, за що ми поважаємо Steam. Поки що незалежних ігор не багато, але робота в цій галузі ведеться.

– Стрімити вашу гру і з вашими коментарями тепер дуже просто. 2 кліки — і ви зможете вести мовлення на безкоштовних популярних стріминґових сервісах — Ustream і Twitch. Вашим глядачам буде доступний чат і навіть участь у вашій грі, якщо забажаєте. Якщо у вас є камера, — то навіть з вашою мармизкою в маленькому квадратику. Так само легко ділитися контентом — відео та світлинами. Гра взагалі автоматично записує всі останні 5 хвилин гри, і, якщо трапилося щось цікаве, ви можете відразу зберегти потрібний уривок.

– Осмислене придбання ігор змінює ставлення до них. У Steam у мене купа барахла, купленого за 1-4 бакси. Для попередньої консолі була купа ігор, вивантажених, записаних на „млинці‟ (попередницю мені подарували вже зламаною, шляху назад не було). Значний вибір не доречний, коли ваш час для ігор обмежено. Але коли у вас є одна куплена, обрана і сучасна гра, ви ретельно проходитимете її.

З не надто хорошого:

– Справжніх ігор нового покоління поки що практично немає. Наразі це кросплатформові варіанти, які виходять для обох поколінь консолей, від чого технічно ще не того рівня, якого нам хотілося б. Справжній некстджен не за горами.

– Ігор справді мало. Тобто якщо ви любите велике число та розмаїття ігор, зачекайте ще років зо три. Розквітає платформа, зазвичай, на п’ятому році життя, а на сьомому з’являються вже найяскравіші і найтехнологічніші ігри.

– Для повноцінної гри і всіх сервісів необхідна передплата на сервіс PlayStation Plus, яка коштуватиме близько 50 грн. на місяць

– Куплені в інтернеті ігри доступні тільки на вашій консолі. Позичити або перепродати їх не можна.

– Ціни на ігри. Цінник в 900-1200 грн. за топову гру спочатку викликає шок, але потім звикаєш. :)

– Те, що потрібно докупити (досвід, зброю, літаки тощо) в безкоштовних іграх коштує дорожче. Адже Sony бере з усього свою комісію.

– Завантаження ігор відбувається повільно. Враховуючи, що середня гра важить 20-50 гігабайтів, це трохи напружує. Можливо тому, що дата-центру Sony в Україні немає.

114

– Пінґ в мережевих іграх може просідати. Це через те, що немає українських серверів Sony. Граємо зазвичай на російських або німецьких.

– Ґеймпад заряджається тільки дротом від консолі (або через док-станцію, яка купується окремо), вставити батарейки в нього не можна. Тобто якщо сіла батарея, а грати хочеться, підсаджуєтеся до консолі на відстань довжини провода і чекаєте. :) Як варіант, його можна залишати заряджати на ніч у режимі очікування консолі.

– Імовірність того, що у вашого друга, з яким захочете пограти, буде ПК, набагато вища, ніж те, що в нього виявиться консоль. Цебто пройде якийсь час, доки у всіх ваших друзів з’являться консолі.

Висновки

Особисто я зараз очікую від Sony наступне:

1. Як не дивно — побільше ігор! Хочу, аби моє ґеймерське життя стало різноманітнішим. Причому, як на мене, хітів тут вистачає. Але хочеться чудових, невеликих, незвичних і не дуже дорогих ігор, більше перевиданих старих хітів, ігор з дочасним доступом, інді-ігор зрештою. Але тут слід не переборщити, як зі Steam, наприклад.

2. Скорішого релізу Project Morpheus. Що воно таке, поки що не дуже зрозуміло, але виглядає обнадійливо.

3. Неухильного дотримання власного курсу — This is for the Players!

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Породжена бажанням. Огляд ремейку Silent Hill 2

88

Автор: Володимир Вітовський

silent hill 2 remake keyart

Ану посунься, Civilization. Огляд Ara: History Untold

72

Автор: BenderUA

Ara: History Untold

Команда PlayUA перемогла у командному заліку KMAMK GT3 Sprint Championship 2024. Огляд фінального етапу

Автор: Андрій Присяжний

x3

IMAX 3D вдома? — Огляд ноутбука Aspire 3D 15 SpatialLabs Edition

Автор: Володимир Бортюк

a15 3d body2

Вологий сон фаната PlayStation. Огляд ASTRO BOT

85

Автор: Володимир Вітовський

astro bot

Ахіллесова п’ята Sony. Огляд Concord

59

Автор: Володимир Вітовський

concord review site

Огляд Star Wars Outlaws (доповнюється)

Автор: Владислав Папідоха

Star Wars: Outlaws

Витвір мистецтва, а не клавіатура — Огляд ексклюзивної HyperX Alloy Rise 75

Автор: Володимир Бортюк

hxar75 cover edit