web analytics
vitality 1

Спогади про Blast Paris Major — останній з епохи CS:GO

Автор: Андрій Присяжний

10 років, 19 турнірів, 14 міст і понад 800 гравців із 49 країн — ось такий шлях пройшли мейджори в CS:GO, які за статусом дорівнюють чемпіонату світу в будь-якій іншій дисципліні. Однак на відміну від інших видів спорту, на мейджор може потрапити будь-хто, незалежно від віку, досвіду гри чи грошовитої організації за плечима. Саме тому мейджори привертають стільки уваги, бо де ж іще ставатися сенсаціям, коли маловідомі хлопці дають тягла значно титулованішим суперникам.

Такими дебютантами цього року стали Monte, Apeks, Fluxo та Into The Breach. Все це молоді команди, а клуб із Монастирища та бразильці з Fluxo взагалі в один день народилися — 22 серпня, тож цим організаціям ще навіть року немає!

На кілька кроків попереду абсолютних новачків ішли хлопці з GamerLegion, які вже мали змогу побувати на мейджорі, однак не змогли пройти далеко. Цього ж разу колектив не планував допускатися попередніх помилок. GL пройшли закриту кваліфікацію на відбірковий RMR-турнір, там упоралися з тиском і конкуренцією — і зрештою проклали собі шлях до стадії Претендентів, першої повноцінної сходинки мейджора. У той же час такі досвідчені команди як Astralis, Spirit, Cloud9 і BIG навіть не змогли подолати цей рубіж.

У Претендентах стало тільки важче. Хоча варто сказати, що такі команди, як Pain, G2, ENCE і наші хлопці з Monte перемагали суперників із дуже непристойними рахунками. А гравці Apeks взагалі залишили суперника ні з чим, закривши австралійців із Grayhound 16-0. Бувало й навпаки — сторонам доводилося використовували всі тридцять раундів, щоби визначити переможця. Що цікаво, додаткові раунди, до яких цьогоріч на турнірах доходило напрочуд часто, в першій стадії мейджора були зіграні всього один раз, в матчі між NIP та OG. Останні, до слова, так і не показали хорошого рівня гри й відправилися додому разом із MOUZ, Pain Gaming, Complexity та ще кількома командами.

Стадія Легенд була не менш жорстокою й насиченою. Тут вам і бразильський гранд Furia, який не зміг нічого продемонструвати й вилетіли, не вигравши жодної мапи. Сюди записуємо поляків з 9ine, які на відборах до паризького турніру показували дуже впевнену гру, а опинившись у Франції, здулися й склали компанію бразильцям. Недалеко втекли й представники G2, яких називали чи не найбільшими претендентами на чемпіонство, адже вони домінували всю першу частину сезону. А тут вони взяли й відлетіли від Fnatic, команди зазвичай набагато слабшої. Про Natus Vincere також нічого хорошого сказати не вдасться. Позбувшись Віктора “somedieyoung” Оруджева, команда зловила темну смугу й ніяк не може змінити її колір. Проблем у NAVI стільки, що можна викликати фуру та завантажувати до самого краю.

На щастя, були і приємні моменти для споглядання й уболівання. Чого тільки варті Liquid, яким вдалося віднайти себе в Претендентах, урятуватися від вильоту та вийти в плей-офф без особливих проблем. Monte! Монастирище влаштувало фурор такого масштабу, що важко було уявити ще кілька місяців тому. Детальніше про їх шлях можна почитати тут. Ну і як можна обійти увагою ніким не очікуване відродження британської сцени в особі Into The Breach! Ще один дебютант, від якого не чекали нічого, крім поїздки в аеропорт після перших же кваліфікацій, а він взяв і виборов собі місце на сцені! А знаєте, хто ще виборов собі таке місце? Правильно, GamerLegion! Вони все ще тут і витискають максимум із можливості, яку вибороли!

Після двох тижнів баталій у студії настав час змінити декорації. У Парижі вистачало майданчиків, які запросто могли би прийняти мейджор з усією помпою. Однак для останнього такого турніру було обрано найкращу з можливих локацій — стадіон Accor Arena, який вмістив понад 15 000 уболівальників! У доповнення до цього, організатори обладнали сцену величезним екраном, який підіймався під час представлення команд — виглядало дуже круто.

Єдине, що не сподобалося як глядачеві, так це оті походеньки команд туди-сюди зі сцени в центр до кубка — тут організаторам варто було придумати щось краще. На торішніх турнірах Blast саме цей аспект виглядав цікавіше: команди виходили на сцену й стояли навпроти суперників, і вже там ведучі ставили питання гравцям, після чого ті йшли на свої ігрові місця.

Щоправда, той самий шлях до кубка зрештою йшов і переможець турніру. Однак варто тільки згадати цей чемпіонський трофей у Парижі… *зітхання*

Що спадає вам на думку, коли ви чуєте слово “кубок”? Мабуть, трофей Ліги чемпіонів, Англійської Прем’єр-ліги, Ла Ліги абощо. Якщо говорити про кіберспорт — то це однозначно призові залізяки ESL Cologne або IEM Katowice. Словом, класика. А тепер дивимося на те, що запропонували переможцям Blast.

Не подумайте нічого, мені подобається статуетка турнірів данського оператора, але не цього разу. І вже нехай він буде вироблений з різних видів пластику, але можна було зробити його більшим як мінімум. А тут складається враження, що скандинави не особливо переймалися, який “кубок” робити на останній турнір у CS:GO. Не треба так!

Чвертьфінали здивували поразками Liquid і Monte, яких подолали значно слабші на папері Apeks i GamerLegion. Into The Breach усе ж досягла свого максимум й зазнала очікуваної поразки, а от Faze Clan влаштувала матч, за напругою гідний фіналу турніру, проте все ж поступилася колективу Heroic.

Здавалося б, от і все, час андердогів підійшов до кінця, а в історіях цих Попелюшок карети мають знову стати гарбузами. Але де там. Звісно, Apeks все ж не змогли подолати Vitality, але все одно показали гідну гру, яка стала окрасою кар’єри кожного з цих гравців. А ось матч Heroic знову залишив спільноту здивованою. Особливо коли зазвичай агресивні Heroic цілковито розсипалися на вирішальній мапі, взявши всього шість раундів. Прокляття фінальної стадії продовжує ходити за данцями слід у слід. Зате ніхто тепер не казатиме, що GamerLegion просто щастило весь цей час і вони грали тільки проти слабких суперників.

Фінальний день не поскупився на події. Тут вам велика кількість легенд французької сцени, серед яких Кенні “kennyS” Шраб, який розчулив величезну кількість вболівальників своїм виступом й оголошенням про завершення кар’єри.

Окремо варто згадати про шоуматч. Організатори на своєму сайті запустили голосування стосовно того, кого та що саме хочуть побачити глядачі в цьому матчі. За результатами опитування на сервері зійшлися французькі легенди RpK, kennyS, bodyy, shox і JACKZ проти інтернаціональної п’ятірки GeT__RiGht, smooya, STYKO, CYPHER та s1mple. І о Боже, що це був за матч!

Тут вам і послаблення гравітації, і сповільнення/пришвидшення часу, RpK із моделькою, яка майже не отримує шкоди (бо недарма ж цей француз роками носить прізвисько LE TANK), нескінченні гранати, від яких навіть впала частота кадрів на серверу, раунд із вимкненими моніторами, божевільні виходи на ножах тощо. І десь посеред цього всього організатори пускали гравцям на сцені димову завісу прямо під час раундів!

Нарешті, уперше за 10 років, ми отримали справді шоуматч, який весело було дивитися, і де самі гравці теж дуріли, а не пітніли задля перемоги! Проте ми ще не дісталися до головної страви.

Нарешті фінал. Пройшовши шлях із самого низу, в головному матчі турніру GamerLegion, які вже встигли стати улюбленцями публіки, вперше опинилися в ситуації, коли трибуни вболівали не за них. І хай там як, але це позначилося на їхній упевненості. Я справді бажав їм перемоги. Проте коли GL програли ними ж обрану мапу 6-16, так і не показавши себе на сервері, сподівання почали згасати. Утім, GamerLegion все ж трималися до останнього, за що їм окрема подяка.

Переможцями ж стали парубки, за яких вболівала левова частина арени, навіть коли їх не було на сцені — Vitality. Організація, яка пішла на кардинальні зміни свого CS:GO складу і яка досягла омріяного результату — перемоги на мейджорі На домашньому! На останньому мейджорі епохи!

Залишається відзначити ще кілька деталей:

  • зірковий снайпер команди, Матьє “ZywOo” Ербо, став найціннішим гравцем турніру;
  • Еміль “Magisk” Рейф став чотириразовим переможцем мейджорів, які він вигравав із двома різними командами;
  • Пітер “dupreeh” Расмуссен — єдиний учасник усіх мейджорів і п’ятиразовий їх переможець! Також із двома різними клубами. Як і Денні “zonic” Соренсен, тренер команди.

Озираючись назад, можна сказати, що турнірний оператор впорався з поставленим завданням. Так, були промахи й недопрацювання, проте в кого їх не було? Я думаю, що Blast варто дещо покращити, і можна братися за проведення нового мейджора вже в Counter-Strike 2. А ви як вважаєте?

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

IMAX 3D вдома? — Огляд ноутбука Aspire 3D 15 SpatialLabs Edition

Автор: Володимир Бортюк

a15 3d body2

Linkin Park повернулися з новою вокалісткою й анонсували наступний альбом

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.linkin park new age

10 мультсеріалів, що були незаслужено знищені своїми студіями

Автор: Катерина Базуліна

untitled

The Legend of Zelda, Astro Bot, Shadows of Doubt — Порадник Ґеймера: Вересень 2024

Автор: Владислав Папідоха

The Plucky Squire

Виходимо на фінішну пряму KMAMK GT3 Sprint Championship 2024

Автор: Андрій Присяжний

0

Ринок портативок у 2024 році: що взяти, щоб не пошкодувати

Автор: PlayUA

consoles 01

S.T.A.L.K.E.R.: Legends of the Zone Trilogy, Yakuza Kiwami, Pizza Tower — Що показали на Nintendo Direct: Partner Showcase + Indie World

Автор: Барлет Ярослав

cover1

Перехід на MacBook: як легко адаптуватися після використання Windows

Автор: PlayUA

macbook 01