Огляд Alien: Isolation

Автор: Юра Лупул

Що ж, ну от і дочекалися. Такими словами можна почати будь-який огляд, але повірте — саме дочекалися. Нарешті у всесвіті чужих є гра, яку не те що бажано, а обов’язково зіграти! Запасайтеся смаколиками та напоями, вас чекає незабутня подорож. Готові? Пооооїхали!

Ласкаво просимо в майбутнє вашого минулого…

alien__isolation_icon_s7_by_sidyseven-d7n1rurЧерез цілих 15 років після подій оригінального фільму Рідлі Скота, а саме в такому часовому проміжку відбуваються події гри, ми бачимо Аманду Ріплі, доньку Елен Ріплі, яка працює інженером в корпорації Weyland-Yutani.

Зі стартового ролика довідуємося, що бортовий самописець корабля „Ностромо“, на якому подорожувала мати героїні, може перебувати на космічній станції „Севастополь“, а це потенційна зачіпка до викриття таємниці зникнення екіпажу корабля Елен та її самої. Тож наша героїня разом зі ще двома співробітниками компанії відправляються до станції.

Спробувавши вийти на зв’язок для зістикування, герої довідуються, що на станції коїться щось незрозуміле, в радіо-ефірі чути тільки уривки слів диспетчера, з яких практично неможливо нічого зрозуміти і зв’язок переривається.

Це не зупиняє нашу трійцю розвідників, але під час переходу на станцію стається вибух і тільки Аманді вдається зачепитися за шлюз „Севастополю“, а її супутників відносить у відкритий космос.

Після такого прологу ми і опиняємось з порожніми руками, сам-на-сам з величезною станцією, бунтівниками і величезним хижаком…

Станція — кінцева…

„Севастополь“ — величезний лабіринт з вузьких коридорів, тунелів, вентиляційних шахт та потаємних кімнат. Звісно, є і просторіші приміщення, де, зазвичай, і відбуваються більш активні дії, адже є поле для маневру. Але в більшості випадків вам доведеться залишатися в тіні і як у старому доброму Deus Ex — шукати вентиляційну шахту, яка дозволить пройти далі чи натрапити на секретне приміщення. Хоча цих шахт тут значно менше.

Станція "Севастополь"
Станція “Севастополь”

Двома словами станцію можна охарактеризувати як, таке собі, космічне Arkham City — закрита локація, де діється щось незрозуміле, але до біса цікаве.

Візуально-стилістичний оргазм через 3, 2, 1…

До слова про Deus Ex. Isolation — це найточніше потрапляння в 10-ку візуально-стилістичного рішення після Human Revolution. Що стосується дизайну — в грі чудово практично все.

comps

Атмосфера фантастики початку 80-х передана настільки скурпульозно, наскільки це взагалі можливо. Всюди комп’ютери з сотнями різнокольрових блималок, 15-дюймові CRT-монітори та термінали з якістю картинки на рівні VHS (взагалі лого компанії 20 Century Fox та всі екрани завантаження в грі супроводжуються кадрами якості стареньких плівкових відеокасет), моноблоки з химерними клавіатурами — видно, що хлопці надихалися першими фільмами про чужих і намагалися виходити з того, яким було бачення майбутнього в той час.

Залізо — не проблема

Графічна складова — це ще одна підстава для оплесків. Тут об’єктивно немає до чого придертися… Дим з трубопроводу, вибухи, а особливо світлові ефекти просто вражають. Анімація рухів персонажів — на рівні, на відміну від лицевої. На мою думку, емоційний стан персонажів передано не дуже переконливо, зважаючи на події, проте — це дрібниці.

До того ж гра настільки добре оптимізована, що видає стабільні 40-50 FPS навіть на бюджетних відеокартах, а на більш топових і всі 60 FPS при 1080p — і це за умови ульрта-налаштувань.

2014-10-08_00004

Словом, яке б залізо у вас не було, гра бігатиме дуже плавно при гнучкому налаштуванні під ваші специфікації. І це не дивно, адже за словами хлопців з Creative Assembly вони розробили власний рушій, суто для Alien: Isolation. Тепер я хочу, щоб цей рушій став монополістом у всіх екшн іграх. :)

Я тут головний!

Ксеноморф
Ксеноморф

Як було відомо задовго до релізу, Чужий тут лише один — це великий ксеноморф, який тримає у страху всіх вцілілих на станції. Перша поява цього товариша відбудеться не скоро, вперше можна побачити його в дії далеко від початку гри. Ще й у кат-сцені.

А от при першій живій зустрічі для вас настане час випробування. Або ви переборете свій страх і продовжуватимете рух, або закриєте гру і довго набиратиметеся сміливості, аби повернутись.

Можливо, я трішки перебільшую, але в такому жанрі люди завжди діляться на дві групи: які намагаються зрозуміти механіку ігрового страху і продовжують впевнено грати, розуміючи чого гра вимагає і як це виконати, або на тих, хто верещить від кожного звуку і кидає мишку чи ґеймпада в монітор чи телевізор.
Для мене мірилом жахастиків завжди був перший Dead Space. Звісно, ігри дещо різні, але в манері залякування є схожість. Як я вже казав, страшно, доки не звикнути… Бачиш чужого? Присядь і йди за ним, вивчай його маршрут. Зі стелі крапає слиз? Обійди це місце. Поблизу є вентиляція? З великою ймовірністю — це правильний шлях тощо.

Звук, як інструмент жаху

Окремого абзацу вдячності заслговує звуковий супровід. Абсолютно кожен крок має значення, адже він видає звук, і звук цей шикарний. Звучання ходьби в скафандрі неможливо сплутати з будь-яким іншим, воно металево-стерильне із харакатерними рисами пересування в космічних посудинах. Натомість звук пересування босоніж — доволі затишний, наче пройтися по теплій підлозі у ванній.

Вибухи, скреготання металу, пересування чужого та його характерне сопіння теж звучать відповідно. А музика взагалі — потужний інструмент жаху, вона нагнітає його скаженим темпом, серце героїні починає битися в шаленому темпі, а потім музика різко перетікає в помірний ембієнт, ніби в очікуванні неминучого. Така формула — не нова, але тут її довели до блиску. Словом, не тільки фізичного насилля слід боятися.

Про крафт та механіку взаємодії з ігровим світом

Поговоримо про крафт. Не про молодого голкіпера берлінської „Герти“, а про ігрову можливість. Крафт у Isolation реалізовано доволі логічно. Практично всюди можна знайти якийсь мотлох, який, до речі, так і підписаний — „мотлох“. Окрім нього валяються різні медичні препарати, клей та складові для побудови допоміжних знарядь. Як приклад, щоб ви розуміли, навіть аптечку собі треба скрафтити.

Майже нічого просто так на підлозі не валяється, окрім знарядь, які ви повинні отримати за сюжетом, як от дешифратор кодів для дверей чи спеціального розвідного ключа, яким можна і двері відчинити і по довбешці ворогу надавати.

gadget

Хоч гра позиціонувалася, як хардовий стелс-виживастик, є тут і зброя. Будуть навіть рівні, де ви зможете досхочу повалити в воргів з дробовика, доки чужий вештається на іншому краю станції. Можна, звісно, і в чужого зацідити, але я не рекомендую. :) Згодом зброю заберуть і гра знову підштовхне вас до тихого прокрадання, адже захиститись від всього фактично неможливо.

Здебільшого ваше просування можна охрестити пробіжками від точки до точки, але ігролад настільки різноманітний, що відчуття одноманітності вас не турбуватиме. І це з огляду на те, що тривалість кампанії складає більше 20! годин, а якщо ви затятий перфекціоніст і повертатиметеся назад по локаціях, щоб відкрити недоступні раніше двері — то чистого ігроладу нарахується більше 30 годин. Таких людей гра винагороджуватиме схованими аудіозаписами, записаними на бобінні стрічки, з яких можна більше довідатись про передумови всього цього жаху.

Piece of art

2014-10-08_00005

Якщо ви дочитали до цього абзацу, то вже мали зрозуміти, що недоліків у гри практично нема. Єдине, що заслуговує на критичне слово — це наявність невидимх стін у деяких локаціях та вже згадана не дуже переконлива лицева анімація, але це настільки мало значить, що на загальне враження не впливає.

Alien: Isolation — беззаперечний витвір мистецтва. Нарешті у всесвіті чужих є ігроадаптація, яку можна ставити в приклад, не озираючись на щось там під назвою Colonial Marines.

95

Перлина

Вдалося

 • Знайомі зі всесвітом чужих
 • Цінуєте хорошу режисуру
 • Вмієте перебороти страх

Не вдалося

 • Страждаєте епілепсією
 • Маєте слабкий шлунок
 • Не маєте пральної машини

Останні огляди

Огляд Seven: The Days Long Gone

49

Автор: Владислав Папідоха

Seven: The Days Long Gone

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

Огляд Need for Speed Payback

59

Автор: Михайло Петрунів

Need for Speed Payback

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Огляд Destiny 2

83

Автор: Роман Береговий

Destiny 2

Огляд Super Lucky’s Tale

68

Автор: Володимир Вітовський

Super Lucky's Tale

Огляд Star Wars: Battlefront II

61

Автор: Роман Береговий

Star Wars: Battlefront II

Огляд фільму «Ліга Справедливості»

50

Автор: Олег Куліков

Ліга Справедливості / Justice League (2017)
 • Загорніть дві! Насправді для мене у цій грі цінна лише атмосфера, все інше я буду змушений терпіти (не люблю лякалки). У цьому розумінні паскудна ACM виходить кращою.

  • ACM не виходить кращою в жодному розумінні…

 • Вона прекрасна!

 • S1x_UA

  Графоооон. У одному нігті більше полігонів, ніж у всього персонажа з GTA: San Andreas.
  Не дуже зрозуміле оцінювання, судячи з балу – Alien: Isolation і не гірша, і не краща за Last of Us: Remastered

  • І чим же оцінювання не зрозуміле? :) Обидві гри шикарні, обидві заслуговують такий бал.

   • S1x_UA

    Я веду до того, що 95 – це майже 100, майже ідеал. Невже Alien та Last of Us майже ідеальні ігри, тобто набагато краще не буде?

    • Звичайно буде. Дані ігри оцінюються в той час коли вони вийшли, тобто треба робити поправку на покоління так би мовити. У 2000-у до ідеалу можна було прирівняти той же Deus Ex, а через 14 років йому вже ніхто не дасть 90. Так от AI ніхто не дасть 95 через 14 років. Все відносно (с) Ейнштейн

  • Олександр Xray_StyleZ Величко

   Не варто порівнювати різні ігри – різні ідеї, реалізації, критерії оцінювання, плюси та мінуси…

   • S1x_UA

    Минулого року всі порівнювали GTA та Last of US, хоча у цих ігор також не багато спільного, навіть меньше ніж у Alien та Last of Us.

 • Олександр Xray_StyleZ Величко

  Я позавчора робив власні перші враження. Вчора дивився першу частину квадрології – автори молодці. Атмосфера, архітектура(зрівняйте перші 5-10 хвилин стрічки та гри – щелепа відпаде від ідентичності). Моя оцінка “must have” для того, хто хоча б раз бачив “чужинця”.

 • PATRIOT_KR

  Люблю такі ігри коли переживаєш всі відчуття головного героя (героїні). Гра блискуча. Пограйте на HARD.

 • Як ігровий рушій називається? Хтось знає?

  • Я намагався знайти назву, але навіть на тематичних форумах розробники просто відповідають — “Our own” або “InHouse Engine”, тобто “Наш власний” або “Внутрішньостудійний рушій”… Видно вони не заморочувалися його називати :)

 • Володимир Геймер

  Як Я писав так і салося, нарешті зробили хорошу про ЧУЖИХ гру!
  Шкода, поки не зіграю, через залізо.

 • Titan_SmithZz

  так, гра дійсно файна, але також не зіграю, через своє відерко((

 • Titan_SmithZz

  до речі, aliens vs predator 2010 року теж досить гарна, ось у неї я ще міг пограти

 • Titan_SmithZz

  лол, не в тему, але за хижака було класно пограти

  • Олександр Xray_StyleZ Величко

   Ні, екшонів і так достобіса роблять…