Огляд фільму «Мисливці на привидів»

Автор: Володимир Вітовський

Більш ніж тридцять років пройшло з тих часів, коли людство вперше познайомилося з «Мисливцями на привидів». Тепер же ж Columbia Pictures вирішила переосмислити оригінальний фільм 1984-го року, який тоді став своєрідним відкриттям для глядачів. То як адаптувати стрічку для нинішнього покоління, не зіпсувавши враження відданим фанатам? Можна стверджувати, що новий фільм про ловців примар не дає відповіді на це запитання.

Старе кіно по-новому

Режисером і одним із авторів сценарію «Мисливців на привидів» став Пол Фіґ, який  клопотався над багатьма комедіями, останньою з яких є «Шпигунка». Подібні фільми слугують для одноразової розваги глядача, а не створення культової серії стрічок. Тому за долю приборкувачів примар можна було хвилюватися ще на початку зйомок. Доповнює загальну картину те, що основним сценаристом стрічки виступила Кеті Діпполд, яка уже працювала з Полом Фіґом над комедією «Озброєні та небезпечні». «Мисливців на привидів» вона також наповнила величезною дозою фемінізму. Хоча перезапуск нібито базується на вдалих ідеях оригіналу, важко сказати, що нові сценаристи впоралися зі своїм завданням. Найгірше те, що до стрічки причетний Айван Райтман – режисер і продюсер перших двох фільмів про ловців привидів.

ghostbusters-wallpaper-movie-2016

Варто нагадувати про те, що всі головні персонажі жінки? Стать немає значення, але між чоловічою та жіночою подачею жартів є суттєва відмінність. Ні, сексизму в цих словах немає! Потрібно розуміти, що просто взяти чотирьох акторів комічного жанру і зняти наново класичний фільм – це схема, яка уже давно не працює.  Глядачі бачили подібне у «Мисливцях на привидів 2», який пародіював першу частину, а не продовжував цікаву історію. У перезапуску нам, по суті, пропонують те ж саме. Невдале копіювання класичних прийомів, яке називають «запозиченням вдалих ідей оригіналу», прирікає фільм на майбутній провал.

Давайте… Посміємося?

У наш час чого тільки не побачиш у трейлерах… Іноді можна за 2-3 хвилини повністю переглянути сюжет стрічки. З «Мисливцями на привидів» сталося щось подібне. Подивившись декілька трейлерів фільму, ви знатимете про більшість сюжетних поворотів. Завдяки цьому під час перегляду неодноразово виникає відчуття дежавю. Дуже часто ті ж трейлери наповнюють вдалими жартами майбутнього фільму. Але невже хтось надірвав пузо, дивлячись промо-ролики нових «Мисливців на привидів»? Розсмішити глядача декількома вдалими жартами – це звична практика, щоб заманити глядачів до кінотеатрів. Втім, навіть із цим завданням творці фільму не впоралися.

ghostbusters-2016-movie-members-picture

Ще до показу на широких екранах, фанатів звинувачували у сексизмі щодо героїнь, хоча сценаристи і самі використовують дурнуваті радикально феміністичні жарти у фільмі. Кінцівка фінальної битви навіть показує певну ненависть до чоловіків. Персонаж Кріса Гемсворта – це взагалі представник тупоголової частини людства. Невже показати «рівність» статей неможливо без приниження однієї зі сторін?

Спецефекти хоч і зроблені добре, але іноді здається, що навколо забагато туману. Наче редактори відео вирішили довго не думати та прикрити таким чином всі недоліки анімованих персонажів та навколишнього середовища. Від боїв у фільмі, а точніше від їх постановки, не варто багато очікувати. Навіть сцена під час рок-концерту не викликає якихось неймовірних емоцій. У арсеналі мисливців на привидів побільшало зброї, що трохи додає ефектності фільму. Для нового покоління – нові прибамбаси.

Сюжет… Ображений на весь світ антагоніст виглядає настільки примітивно, що примітивнішими за нього є лише його мотиви. Доповнюють загальний абсурд уривки з біганиною героїнь. Сцена, де борці з примарами намагаються наздогнати привида у вузькому коридорі, при цьому стріляючи зі зброї, виглядає просто безглуздо. Хочеться викрикнути: «Не схрещуйте промені!» Це ж перше, що повинні пам’ятати мисливці на привидів. Намагаючись додати фільму комічності, героїнь змусили поводитися наче дітей. Дивні кривляння та дії персонажів ніяк не можна назвати чимось смішним. Складається враження, що актори іноді навмисне переграють.

The Ghostbusters Abby (Melissa McCarthy), Holtzmann (Kate McKinnon), Erin (Kristen Wiig) and Patty (Leslie Jones) inside the Mercado Hotel Lobby in Columbia Pictures' GHOSTBUSTERS.

Тішить поява у фільмі акторів оригінальної дилогії. Бачити їх приємно, як і знаменитий штаб мисливців, котрий у фільмі показано лише двічі. Серед напливу примар приємні емоції викликає і Лизун, який також є лише об’єктом для ностальгії, а не повноцінним членом команди. Декілька цікавих кадрів впізнає кожен кіноман. Сцена з обертанням голови (аналогічна сцені з фільму «Екзорцист») є найвиразнішою у цьому плані. Втім, навіть її глядач мав змогу побачити у трейлері.

То «кому ви зателефонуєте»?

Якщо у вас є номер Айвана Райтмана, тоді можна подзвонити йому та запитати: «Навіщо?» Айвану потрібно було накивати п’ятами ще під час зйомок фільму, коли запахло смаженим. Бідолаха Гарольд Ремі, мабуть, уже перевищив швидкість міксера, обертаючись в гробі від подібної адаптації його творіння на широких екранах.

Нові «Мисливці на привидів» – посередня комедія з присмаком ненависті до чоловічого роду. Мабуть, такого повороту подій не очікував жоден фанат оригінальних частин. Є в цьому щось іронічне, але навіть воно викликає приємніші емоції, аніж більшість жартів у фільмі. Можна лише сподіватися, що ми колись побачимо гідне продовження потенційно успішного франчайзу, але уже з хорошим сюжетом, набором акторів та без приниження якоїсь із людських статей.

49

Журбинка

Вдалося

 • повернути до життя мисливців на привидів;
 • показати фемінізм у стрічці «без сексизму»;
 • піу-піу, бабах!

Не вдалося

 • передати харизму акторів оригінальної стрічки;
 • жартувати;
 • довершити сюжет.

Останні огляди

Огляд Seven: The Days Long Gone

49

Автор: Владислав Папідоха

Seven: The Days Long Gone

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

Огляд Need for Speed Payback

59

Автор: Михайло Петрунів

Need for Speed Payback

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Огляд Destiny 2

83

Автор: Роман Береговий

Destiny 2

Огляд Super Lucky’s Tale

68

Автор: Володимир Вітовський

Super Lucky's Tale

Огляд Star Wars: Battlefront II

61

Автор: Роман Береговий

Star Wars: Battlefront II

Огляд фільму «Ліга Справедливості»

50

Автор: Олег Куліков

Ліга Справедливості / Justice League (2017)
 • Oleh Kulikov

  49?!?!?!
  М-де, капець…

  • Ggen

   забагато?

   • Oleh Kulikov

    Однозначно.
    Ми говоримо про фільм з неробочими жартами, неробочим фемінізмом (бо жінки тут представлені ще гірше, ніж отуплене чоловіцтво), ніяким сценарієм і ще купою болячок.
    “Перезапуск” і “жіночий склад” мисливців — це не проблеми самі по собі. Навпаки, з такого набору могло би вийти щось путнє.
    Але в цьому конкретному випадку не те що “путнього не вийшло”, а просто нічого не вийшло.

    • Roman Hodishevskyi

     Погоджуюсь, 49 це забагато!!! (можливо балів від 1 до 10)

     • Mista B

      ці оцінки забронював собі Уве Болл. Пожиттєво!

 • Master21

  Чесно, фільм і справді провалився. Я ще не бачив жодної стрічки старого зразку, яку зняли на новий лад в хороших манерах. Хочеться сказати, краще б не перезнімали. Коли з’явився Ванкман, думав, що нарешті фільм вдався, так ні. Він ще й не в тій ролі був. Після титрів нам дали тонкий (грубий) натяк на продовження. Тому якщо вони хочуть повністю зіпсувати цей фільм, то нехай знімають. Врятує їх хіба Білий Кадилак, Ванкман, Спенглер, Стантз, Зедмор, та добрий зелений Лизун, які просто прийдуть останній раз, щоб врятувати світ.

 • jaguar_arx

  і вони заради цього лайна у нас в Планеті посунули СтарТрек в IMAX на сеанси в 14-30 і 23-30, а нормальні вечірні сеанси зайняли цими мисливцями. Довелось на 14-30 іти на Зоряний Шлях, бо минулого тижня не встиг сходити.