Огляд Valhalla Hills

Автор: Олекса Мельник

Невеличка німецька студія Daedalic Entertainment пройшла тернистий шлях від незалежного розробника, до поважного видавця індичатини. Valhalla Hills — новий проект видавництва дедаликів виробництва Funatics Software, який мав стати серйозним стратегічним доробком у портфоліо, але вийшло щось не те.

Гра підкупає будь-якого ґеймера своїм незрівняно красивим стилем. Це не просто ігроладна графіка — це симулятор мисливця за конкурсними скріншотами (я навіть серйозно задумався про те, аби знову запустити конкурс скріншотів у нас у спільноті). Ніде більше ви не побачите таких красивезних схилів, що здіймаються аж ген до Асґарду. Ніде більше нема таких миловидних товстунців-карапузів вікінгів (які більше схожі на дворфів). І ніде більше війна за перехід на наступну мапу не виглядає „уті-путі, яке зь воно хольосє“.

Прев'ю Valhalla Hills

Сюжету в грі нема, хоча у вступному ролику нам пояснюють і основний конфлікт, і головну мету гравця. Наймолодший син Одіна, Ліко — абсолютний нездара. Не хоче ні битися, ні бухати, ні злягатися. Йому лиш дай будиночків набудувати. Якоїсь миті Одін не витримує та скидає свого божественного синочка на землю, аби той довів свою важливість і заслужив повагу батька. Ліко не розгубився і на землі узявся клопотатися тим самим, чим забавлявся у Асґарді — будувати, будувати, будувати.

Із зав’язки випливає й ігролад, який пропонує нам не стільки стратегію, скільки банальну ферму, де вікінги бродять, як їм заманеться, а на гравця покладена відповідальність за вказівки де і що будувати. Тут немає прямого керування чоловічками, а лише дуже опосередковане. Це вам не Majesty, де можна було назначити нагороду за дію і чекати, щоби жадібні до наживи НІПи припхалися виконувати ваше замовлення. Вікінги — народ волелюбний, а тому нічого від них не доб’єшся, доки самі не захочуть.

Але це не значить, що гравець не може впливати на перебіг подій. Розуміння влаштування гри приходить не відразу і доволі довго можна кричати в монітор: „Де дошки? Тупі вікінги, робіть, курва, дошки, ви ж без них не побудуєте ферму!“ Але треба просто побудувати спеціальне обладнання для перетворення деревини на дошки і вікінги зроблять все, що треба. Також доволі часто виникають ситуації, коли закінчилися вільні люди, тоді треба приймати рішення, яку споруду прибрати і цим звільнити від роботи якогось ремісника.

Прев'ю Valhalla Hills

За логікою дій — це звичайна економічна стратегія, не обтяжена надлишком ресурсів чи мікроменеджментом. Досвідченим стратегам, що гартувалися у Civilization 3 чи якійсь із ANNO тут робити нічого. А от фанатам економічних місій із Stronghold Valhalla Hills, думаю, припаде до смаку. Але дивно, що гра вийшла ексклюзивно для ПК, а не для мобільних пристроїв, де тицяння пальцем в екран більше б відповідало божественній природі головного героя гри і механіка цього вимагає.

Основне завдання кожного схилу Вальгалли (рівня) — дістатися до вершини і там прочинити портал на наступний рівень. Цього можна досягти війною і даниною. Але в обох випадках треба буде добудуватися до цього порталу, розростити своє поселення і влаштувати логістику так, аби всім структурам вистачало ресурсів і робітників (оце таки цікаве завданнячко). Якщо ви оберете військовий шлях, доведеться розбудовувати військову інфраструктуру — виробництво зброї, табори, наймати солдатів і споряджати їх. Якщо ж захочете мирно відкупитися, то будувати доведеться менше, але збирати данину часом буває довше, аніж просто розбити охоронців порталу.

Кожен наступний рівень у Valhalla Hills відкриває якісь нові можливості та підсовує нові труднощі. До самого Асґарду добудуватися не так цікаво, як просто вряди-годи зазирнути до своїх вікінгів та проторувати їм стежки, засіяти жито, засадити вирубаний ліс чи почати полювання на білого ведмедя. Тим паче, що сам процес нагороджує гравця поліпшеними спорудами. Більше граєте, виробляєте, будуєте — більше можете.А зараз Valhalla Hills рекомендована до придбання усім поціновувачам чогось прекрасного.

69

Приємність

Вдалося

 • не знаєте, куди діти вільний час
 • любите розслаблятися в іграх
 • не награлися у Поселенців
 • шаленієте від гномиків

Не вдалося

 • затятий економічний стратег
 • любите тримати усе під контролем
 • шукаєте сюжет

Жанри

Компанії

Платформи

Останні огляди

Огляд Need for Speed Payback

59

Автор: Михайло Петрунів

Need for Speed Payback

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Огляд Destiny 2

83

Автор: Роман Береговий

Destiny 2

Огляд Super Lucky’s Tale

68

Автор: Володимир Вітовський

Super Lucky's Tale

Огляд Star Wars: Battlefront II

61

Автор: Роман Береговий

Star Wars: Battlefront II

Огляд фільму «Ліга Справедливості»

50

Автор: Олег Куліков

Ліга Справедливості / Justice League (2017)

Огляд Assassin’s Creed Origins

72

Автор: Олег Куліков

Assassin's Creed Origins

Огляд фільму «Вбивство у «Східному експресі»

Автор: Alex Korchevski

Murder on the Orient Express / Вбивство у «Східному експресі» (2017)
 • jaguar_arx

  Я так розумію що це дійсно ті самі Поселенці, тільки з поліпшеною графікою. В принципі задум добрий, зробити ту саму популярну гру, тільки для молоді, яка в Поселенців не грала.

  • Саме так. Гра значно простіша за Поселенців. Я заходжу у Valhalla Hills просто, щоби розслабитися і сповнитися відчуття, що все добре. Подолання одного порталу (ігрового рівня) займає від 15 до 60 хвилин. Ніколи не дратує і не обтяжує. Чудова іграшка для медитацій.

 • PaShKoMeTR

  дякую. не знав про таку грульку. додам до списку бажаного))