17 годин класичної музики — це не так багато, як здається: послухайте Джироламо Фрескобальді

Нідерландський музичний лейбл Brilliant Classics робить чудову річ — регулярно викладає не те що альбоми, а цілі бокс-сети класичної музики безкоштовно на YouTube. Окремо можна відмітити проєкт “Кантата на кожну неділю” (A Cantata for Every Sunday), в рамках якої слухачі мають змогу ознайомитись з нерідко менш відомими творами Йоганна Себастьяна Баха. Однак сьогодні мова піде не про Баха, а про одного з композиторів, який мав вплив на нього. Італійський композитор та віртуоз Джироламо Фрескобальді (1583-1643) не настільки відомий широкому загалові, однак його внесок у класичну музику не слід недооцінювати. Неймовірно продуктивний вундеркінд, Фрескобальді ще в дитинстві та підлітковому віці привернув увагу композиторів як виконавець та абсолютно рівний їм автор музичних творів. Багато хто вважає, що Ренесанс у музиці почався саме з Фрескобальді, який на відміну від багатьох сучасників концентрував свої зусилля саме на інструментальній музики. Саме у неї пропонує зануритись Brilliant Classics — повне зібрання творів Фрескобальді для клавішних це 17 годин незаїдждженої та натхненної музики, яка дуже заспокоює. Що зараз, погодьтесь, на часі завжди. Життя бентежне.

Ще музика Фрескобальді вмотивовує — з портрету великий композитор ніби дивиться на нас з питанням “Я написав 17 годин класичної музики, а чого досяг ти?”. Але якось по-доброму, ніби не з докором, а з впевненістю що нам з вами теж досягти чогось вдасться. Хоча б з того що заплановано на день/тиждень/місяць.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Велетенський і небезпечний Їжак Сонік знову прикрасить Нью-Йорк

Другу частину «Дюни» зняли на український об’єктив IronGlass MKll

Octopath Traveler тимчасово зникла з крамниці Nintendo

Octopath Traveler

«Це був найскладніший досвід у моєму житті» — Дені Вільнев розповів про свій шлях до «Дюни»

p.ua.deni villeneuve

Картковий інді-хіт Balatro знімають з продажу, бо гру чомусь вважають «азартною»

balatro

Другий сезон Jujutsu Kaisen визнано найкращим аніме 2023 року

Jujutsu Kaisen

У Steam можна безкоштовно забрати Space Crew: Legendary Edition

Space Crew: Legendary Edition

505 Games закриває європейські офіси після втрати Control

Control

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: