У сучасному світі куди не кинь оком, всюди нам пропонують сервіси підписки — на музику, фільми, книги тощо. А тепер і розробники ігор пропонують нам оформлювати підписки задля того, щоб насолоджуватися їхніми творіннями без жодних обмежень. Нещодавно Володимир Вітовський розповів вам про 5 ігор, які він відкрив для себе за допомогою сервісу Game Pass на ПК. А сьогодні я вам розповім про 5 проектів, з якими я познайомився, оформивши підписку EA Play у Steam.
Заодно хочеться зруйнувати таку поширену думку, що у цій підписці переважно спортивні симулятори, які встигли набриднути багатьом гравцям. Користуючись EA Play, я не завантажив жодної гри, де треба бити чи кидати м’яч, ганяти льодом шайбу абощо. Натомість відкрив для себе цікаві проекти, які я навряд чи придбав окремо. А ще, забігаючи наперед, відкрив кльові ігри для гри з другом та для проходження за допомогою ґеймпада, що для мене, як для затятого ПК-ґеймера, досить незвично.
Є у “електроніків” кілька ігор з підтримкою Steam Remote Play. Ця технологія дозволяє придбати лише одну копію гри, і потім насолоджуватися нею разом з другом без придбання другої. Єдиний мінус цієї фішки у тому, що важко вирішитися, хто ж придбає проект, і на чиєму акаунті він залишиться. До таких ігор відноситься A Way Out. Якщо у вас ніяк не виходило купити її для кооперативного проходження, то завдяки підписці це буде легко зробити.
Цей проект — рідкісний представник ігор, які можна пройти винятково у кооперативі. Наявність друга — обов’язковий пункт у її вимогах. A Way Out розповідає про втечу двох “побратимів мимоволі” з в’язниці. На непростому шляху герої зіштовхнуться з багатьма перешкодами, більшість з яких дарують унікальний досвід, адже гравцям доведеться розділятися і кожного з пари часто чекає окрема ситуація (що заохочує пройти гру вдруге, цього разу вже за іншого персонажа). Можливо, не всі механіки тут ідеально зроблені, але вони чудово розбавляють ігролад. Доведеться і стелсити, і стріляти, і на човні плавати, і-і-і… Тут справді багато чого цікавого, що не дасть засумувати. Також присутній змагальний аспект. Є кілька міні-ігор, де можна позмагатися з другом. Це, наприклад, армреслінг та дартс.
Основний акцент зроблено на сюжет, і в кінці на обох користувачів очікує неочікуваний твіст, який, можливо далеко не всім сподобається, але вразить гарантовано.
Так, це та сама серія ігор про милих в’язаних чоловічків. А саме друга її частина під назвою Unravel Two. Як і у випадку з попереднім проектом, тут є підтримка Steam Remote. Але цю гру можна пройти і самотужки, щоправда тоді вона не подарує вам усіх тих емоцій, які здатна.
Тут вам доведеться вирішувати різноманітні загадки, і хоч деякі механіки часто повторюються, їх розбавляють новими унікальними ситуаціями. Окрім цього, тут просто прекрасне оточення та атмосфера. То ми побуваємо у лісі, то на старому заводі, то погуляємо нічним парком, або ж полазимо у підземному мікросвіті. Є в оточенні чимало дрібних приємнощів, наприклад, у лісі на задньому плані ходитимуть великі лосі, а на дахах будівель зустрічатимуться різні птахи. Доведеться взаємодіяти і з рибками у лісовому озері. А ще тут просто неймовірні голуби (без жартів, щоразу, коли вони з’являлися у кадрі, я був неймовірно задоволений їхнім виглядом у цій грі). Настрою додають і головні герої. Інколи вони розігруватимуть невеличкі милі та потішні сценки, від яких мимоволі посміхаєшся.
Загалом, ця гра для вас, якщо ви не боїтеся періодичного повторення дуже схожих загадок, і місць, де треба трішки подумати. А що найголовніше — маєте товариша, який з вами пограє в другу частину Unravel. Хоча, знову ж таки, можете пройти її самі, це теж буде весело.
Electronic Arts та ігри-сервіси — друзі навік. Звісно ж, у статті про EA Play просто не міг не з’явитися подібний проект. З-поміж інших я вирішив спробувати саме Rocket Arena. Обґрунтувати мій вибір досить просто, адже в цю неї в основному грають лише підписники сервісу. А от завоювати ширшу аудиторію з моменту релізу їй так і не вдалося, адже на ринку вже і так існує багато мультиплеєрних мультяшних сесійних шутерів. А ще на релізі у проекту була відверто висока ціна.
Тим не менш, грі є що запропонувати. Якщо коротко, то основні її цікавинки — це динамічність та вертикальність ґеймплею. Основна механіка — це відомий олдскульним ґеймерам рокетджамп прямо з легендарного Quake. За допомогою пострілів у землю з вашої зброї, ви можете високо підлітати та залазити на високі місця. Окрім цього, у всіх тут є потрійний стрибок. Гравці не мають стрічок життів, у них є стрічка “вильоту”. Коли у вас влучатимуть — вона наповнюватиметься, і коли заповниться повністю, то ви просто вилетите за межі локації, і ніякі рокетджампи не врятують.
Ну і куди ж у такому проекті без внутрішньоігрової економіки. Тут є чимало косметичних предметів, бойовий пропуск, скіни для персонажів, візуальні ефекти для їх дій тощо. Думаю, ви знаєте, як це все працює.
Fe (наш огляд) — звичайний платформер, але з цікавими ідеями. Грати доведеться лисенятком у чарівному лісі з багатьма різними тваринками, де сталося лихо: якісь створіння з поведінкою, наче у роботів, почали наводити хаос. Вони ходять лісом та захоплюють різних звірів у свої тенета. Потрапивши їм на очі, далеко не у всіх виходить врятуватися.
Щоби повернути лад у лісі, нам доведеться пройти немалий шлях, і без друзів не впоратися, от тільки лисенятко не знає мови інших тварин. Щоб інші мешканці цієї місцевості навчили співати, як вони, доведеться допомогти їм у справах. При цьому потрібно остерігатися небезпечних створінь. У них, до речі, є мотивація їхніх дій, яку можна зрозуміти, шукаючи камені з різними схематичними малюнками на них. Знайшовши їх усі ви, можливо, побачите перед собою повну картину того, що відбувається. Втім, може й не побачите.
Ще одна особливість проекту — візуальний стиль. Він казковий та мінімалістичний, щоправда місцями занадто яскравий, що викликає певний дискомфорт, але це не критично. Якщо ви також хочете потрапити у цю лісову пісню, то раджу грати з ґеймпадом та у навушниках.
EA Play ще може запропонувати гру про вічне протистояння зомбаків та будяків. У шутері Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville є напрочуд багато контенту. Якщо хочете, то можете проходити “сюжетні” завдання на двох локаціях. Можете позмагатися з іншими гравцями у різних багатокористувацьких режимах, причому,граючи як за рослин, так і за зомбі. Або ж грати у інші режими з друзями чи самому.
Чому вище слово “сюжет” написано у лапках? Тут він максимально схематичний, ця серія ігор завжди була про ігролад. Хоч тут і є текстові діалоги з NPC, усі вони коротко описують завдання, мета яких перестріляти купу зомбі, аби добути якийсь предмет, що треба для того, щоб добути інший предмет. І все це для великої цілі — перемоги над зомбі. Проект бере іншим, а саме різноманіттям активностей, можливостей і персонажів та цікавими перестрілками з зеленими людиноподібними недругами. І все це у яскравому Нейборвілі, де приємно і весело бігати.
Ось і все. Звісно, це не все, у що я пограв, маючи підписку. Зокрема, я нарешті пройшов Star Wars Jedi: Fallen Order (наш огляд), яка мені шалено сподобалася, і пограв у одну з останніх частин Need for Speed. Хоч EA Play не може запропонувати такого розмаїття проектів, як Game Pass, пограти тут є у що. І точно можу сказати, що порадує вас підписка не лише спортивними симуляторами, але й представниками багатьох інших жанрів.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!