Global language: чому англійську вважають міжнародною мовою?
Англійською розмовляє понад 20% населення планети. Її називають lingua franca сучасного світу. Але в чому секрет такої мегапопулярності?
Та перш ніж ми дізнаємося, як англійська стала міжнародною, зробімо короткий екскурс в історію:
- Походження цієї мови датується 5 століттям, однак сучасна англійська відрізняється від тієї, якою говорили у давнину. Зараз це комбінація багатьох іноземних слів.
- Згідно з дослідженнями, лише третина англійських слів насправді англосаксонські, інші запозичені з інших мов, зокрема латинської, грецької та французької.
- Сьогодні англійська вважається офіційною мовою в 67 країнах.
Корисна стаття про 3 форми дієслова do, does та did https://cambridge.ua/uk/blog/do-did-does-otlychyya-y-pravyla-yspolzovanyya/ дізнайтесь про правила їх використання, щоб не помилятись у майбутньому.
Чому саме англійська?
Відомий лінгвіст Девід Крістал вважає, що «мова стає глобальною завдяки силі людей, які нею розмовляють». «Сила» англійської мови спочатку ґрунтувалася на політичних і військових факторах. Пізніше англійська зіграла визначну роль у науковій, промисловій, фінансовій та економічній революціях, чим ще більше посилила свій вплив.
Історичні фактори
- Британська імперія. Перша і найочевидніша причина того, що англійська набула широкого поширення — це Британська імперія. До того, як колонізувати близько чверті планети, британці були єдиними, хто розмовляв англійською, і ця мова була обмежена Британськими островами. Але як тільки вони почали торгувати з Азією та Африкою, освоювати нові території та розселятися по всьому світу, мова природним чином поширилася.
- Післявоєнні США. Світ після перших двох світових воєн був надзвичайно вразливим і мінливим. Американський бізнес процвітав і почав вести торгівлю по всьому світу, подібно до того, як це робила Великобританія в попередньому столітті. Це сприяло використанню англійської мови для світової торгівлі. Але водночас американська культура значною мірою поширювалась через музику та кіно. Поява джазу, рок-н-ролу та іншої популярної музики зі США та Великої Британії зробила англійську мовою масової культури.
Рушійна сила сьогодні
- Бізнес. Світ серйозно сприймає глобалізацію, а спільна мова лише сприяє прогресу. Найбільші корпорації відкривають для себе нові ринки та прагнуть легкого обміну інформацією. Для цього немає нічого кращого за англійську! Фактично, її широке використання в міжнародному бізнесі призвело до появи терміну «ділова англійська».
- Література. За даними Washington Post, англійська найчастіше вживається для публікацій. Звісно існує безліч книг, написаних іншими мовами, однак, як правило, всі бестселери перекладаються англійською мовою. То про що це вам говорить? Англійською мовою не тільки розмовляють, але й багато читають!
- Інтернет. Відповідно до Internet World Stats, англійська мова найчастіше використовується в глобальній мережі, на ній створено більшість контенту. За статистикою 52% вебсайтів, які найчастіше переглядаються у світі, відображаються англійською мовою.
- Кіно, музика та спорт. Найкасовіші фільми та всіма улюблені серіали здебільшого знімаються англійською мовою. Музичні гурти які прагнуть стати всесвітньо відомими також повинні видавати свою роботу англійською мовою, щоб охопити ширшу аудиторію. Практично всі винайдені американцями види спорту, як-от BMX (Bicycle Moto Cross), скейтбординг і навіть баскетбол, мають цілий словниковий запас англійською мовою. Більшість найкращих спортсменів — англомовні, навіть якщо їх залучали з-за кордону.
- Простота вивчення. Можливо, думки лінгвістів з цього питання розходяться, але англійську легше вивчити порівняно з іншими мовами. Вона має відносно легку граматику, простіші форми множини, більш логічне відмінювання дієслів, вона переважно гендерно нейтральна. І хоча англійська має найбільшу кількість слів серед усіх європейських мов (за деякими оцінками, їх понад мільйон), для повсякденного спілкування достатньо 3 000.
- Універсальність використання. Завдяки величезному словниковому запасу, англійська — одна з найуніверсальніших мов у світі. Вона надзвичайно гнучка, існують різні способи сказати одне й те ж саме. Завдяки розміру словникового запасу англійські слова поділяються на категорії: є офіційна, неофіційна, розмовна мова та сленг!
Не зволікайте!
Зараз, коли англійська мова настільки широко поширена в Інтернеті, по телебаченню, в діловому світі, у сфері освіти та культури, від неї важко втекти. Тому найкраще рішення — вчити.
Все набагато простіше, ніж здається! Обирайте навчальні програми та авторський курс англійської для підлітків https://cambridge.ua/uk/teenagers/ в Cambridge Education Centre, та опановуйте English крок за кроком! Лише торік більш ніж 4 500 студентів вивчили англійську разом з нами й зараз навчаються в кращих ВНЗ світу, обіймають престижні посади, вільно подорожують та живуть за кордоном. Тепер ваша черга!
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!
Читайте також
Популярне
-
Valve показала Half-Life 2: Episode 3 й розповіла причини його скасування
-
Ubisoft поки не планує перекладати нові ігри українською
-
УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Radio MIX)
-
«Це була б гра року, якби не проблеми з продуктивністю та помилки»: перші оцінки S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
-
Dragon Age | Що було до Veilguard (UAGames)