Відразу після презентації Google на GDC технічний підрозділ Eurogamer опублікував кілька матеріалів про технології Stadia. Пропоную вам розбір того, що показали нам спеціалісти, а також пару відповідей від Топ-Менеджменту компанії Google про їх новий сервіс.
Залізо
Хоча Google під час презентації не розкрила всіх подробиць про конфігурацію Stadia, вона перевершує по потужності кожну з існуючих на даний момент консолей. Ось кілька вже відомих деталей:
- Спеціально розроблений гіперпоточний процесор – архітектура x86, швидкість 2,7 ГГц і кеш L2 + L3 9,5 мегабайт.
- Спеціально розроблений відеопроцесор від AMD – потужність 10,7 терафлопс, 56 обчислювальних блоків.
- 16 гігабайт пам’яті стандарту HBM2, швидкість 484 ГБ/с.
- Хмарне сховище даних на SSD.
Спеціалісти Digital Foundry відзначили, що пропускна здатність пам’яті збігається з тією, що використовується у відеокарті RX Vega 56. Яка архітектура наразі використовується в відеопроцесорі, невідомо.
Виробника центрального процесора в Google не назвали, однак підтвердили, що це не AMD.
Оглядачі звернули увагу, що це «залізо» вже сильно відрізняється від консолей. Поточне покоління використовує чіпи від AMD, і швидше за все, кардинальних змін в майбутньому не відбудеться.
Одною з головних «фішок» стрімінгового сервісу в DF назвали швидкі завантаження завдяки SSD. На те, щоб запустити нову гру в Assassin’s Creed Odyssey пішло майже в чотири рази менше часу, ніж на Xbox One X.
Контролер і зручність користування
Створений для сервісу ґеймпад не може похвалитися оригінальним дизайном, але без нарікань виконує свої завдання, заявили журналісти.
За словами співробітників DF, він дуже схожий на контролер від Xbox — від відчуттів в руках до чутливості. Тим, хто звик користуватися ґеймпадами від Microsoft, перебудовуватися майже не доведеться.
Як і говорили розробники на презентації, пристрій працює як через Wi–Fi безпосередньо з Stadia, так і з ПК через USB–C кабель.
Якість картинки
Співробітники Digital Foundry тестували Stadia з роздільною здатністю 1080p і при 30 кадрах в секунду, хоча вже на старті повинна з’явитися підтримка 4K, 60 fps і HDR.
За якістю графіки версія Odyssey для Stadia виявилася близька до такої на ПК. У порівнянні з Project Stream картинка стала помітно краще, але стрімінговой технології все одно заважають артефакти, які видно в сценах з швидким рухом.
Журналісти відзначили, що зображення виглядає краще на екранах невеликого розміру, хоча на мобільних пристроях інтерфейс стає нерозбірливим.
Час відгуку і затримка
Так як роботу Stadia тестували на з’єднанні зі швидкістю 200 МБ/с на ноутбуці Pixelbook від Google, про точну затримку говорити важко.
Однак проблем з чуйністю керування журналісти не відчували, а показники затримки приблизно рівні таким на Xbox One X, якщо враховувати відгук екрану.
- Google Stadia — 166 мс
- Google Stadia в режимі симуляції з’єднання 15 МБ/с — 188 мс
- Project Stream — 179 мс (200 мс з урахуванням дисплея)
- ПК, 30 fps — 112 мс (133 мс з урахуванням дисплея)
- ПК, 60 fps — 79 мс (100 мс з урахуванням дисплея)
- Xbox One X — 145 мс (166 мс з урахуванням дисплея)
У Digital Foundry підкреслили, що поки що це стосується лише однієї гри – Assassin’s Creed Odyssey.
Оглядачі відзначили, що багато плюсів та зручностей сервісу від Google стануть очевидні в довгостроковій перспективі, з поступовим переходом від домашнього «заліза» на стрімінг.
Завдяки «хмарним» технологіями користувачі позбудуться необхідності завантажувати самі ігри, а також оновлення і патчі.
У розробників не буде необхідності вкладатись в уже маленькы обсяги пам’яті Blu-Ray дисків, а підтримка багатокористувацьких тайтлів стане простішою.
Однак, навіть з огляду на такий серйозний потенціал, багато в чому майбутнє сервісу буде залежати від контенту в ньому і того, як розробники будуть використовувати всі його особливості.
Відповіді на запитання
Також Віце–президенти компанії Філ Харрісон і Майд Бакар розповіли, чому сервіс назвали Stadia, чи обов’язково грати на смартфонах з ґеймпадом і завдяки чому Stadia може отримати ексклюзиви.
Наш бренд – Stadia, наша платформа називається Stadia. Так в англійській мові називаються кілька стадіонів. Стадіон, як відомо — це не тільки місце, призначене для занять спортом, але ще це майданчик для розваг.
Це і є наша ідея — створити платформу, яка дозволить стежити за іграми, грати і брати участь в них.
Як Stadia пов’язана з іншими сервісами Google?
Stadia — частина вашого облікового запису Google, тому ваш логін і пароль від Gmail, наприклад, дозволять зайти і в Stadia.
Чи можна грати через Stadia на смартфонах без контролера?
Відразу після запуску ми представимо ряд пристроїв для мобільної версії Stadia від наших партнерів, також у нас є власні ідеї — але говорити про них поки рано.
Чи буде у Stadia власний магазин?
Так, у Stadia є власний магазин, де ви зможете знайти ігри. Але ми хочемо, щоб розробники показували ігри безпосередньо своїй аудиторії . Тому студії зможуть ділитися посиланнями на придбання ігор де завгодно[Як зазначалось на презентації розробники зможуть ділитись спеціальним посиланням, клацнувши на котре користувач зразу зможе запустити гру]
Google Stadia запуститься уже цього року, то ж чекаємо і не перестаємо слідкувати за новітнім ігровим досвідом від Google. Stay Tunned
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!