Anonymous проти російських загарбників: IT-фронт війни

Як відомо, Росія воює не тільки відкрито, а за всіма неписаними ще правилами нової, гібридної війни. Величезна складова цього нового типу — IT-сектор. Кількість дезинформації і просто паскудства зі сторони аґрессора вражає численісттю, цинічністю та, звісно ж, фірмовим використанням “корисних ідіотів”. Проте на нашу сторону стала найбільш відоме і потужне  хакреське угрпування сучасності.

Засновані у 2003 році, Anonymous повністю відповідають своїй назві: угрупування є максимально анонімним, страшенно численним та потужним. Одягнені у маску англійського революціонера Ґая Фокса (змальовану з комікса Алана Мура і Девіда Ллойда “V означає Вендетта” (V for Vendetta), що само по собі має глибоке коріння у анархістських та інших революційних колах) хакери потужно показали себе у 2008 році атакувавши сумнозвісноу  церкву Саєнтології, а з того часу не збавляли обертів і спритно “ламали” найбільш засекречені таємні служби, дитячу порнографію, всіх можливих терористів і ще багато кого.

Тож не дивно, що 24 лютого 2022 року стало для Anonymous ще одним закликом до дії. Того ж дня вони заявили що офіційно воюють проти Російської Федерації.

Результати не забрилися — один за одним почали падати офіційні веб-сайти влади, медіа та компаній з РФ: Кремля, Газпрома, RT, банків тощо. Всього за дві доби повалено було більш як 300 сайтів.

Але самими лише DDoS-атаками на сайти (істотну кількість з яких все ще не вдалося відбити) діло не завершилося. По-перше Anonymous злили у мережу імена, телефони, електрону пошту і інші особисті дані працівників російського міністерства оборони. І хоч зараз цей твіт вже було видалено Twitter через порушення правил цієї соцмережі, дані звісно ж були збережені та поширені всім кому вони потрібні.

По-друге Anonymous буквально зламали супутникове телебачення і замість великої кількості російських телеканалів глядачі в Росії споглядали правду про те, що коїться зараз в Україні з їх мовчазної а іноді і не дуже згоди. Окрім того вони забили радіозв’язок окупаційних сил і замість один одного подекуди ті чули Гімн України.

У своїх зверненнях особисто до президента РФ Володимира Путіна Anonymous попереджають, що все це ще квіточки в порівнянні з тим, що у них є на самого диктатора. Сьогодні ж їх атаки перейшли в зовсім загрозливий для окупантів простір: хак Linux-терміналу системи контролю за газпостачанням у Північній Осетії ледь не призвів до вибуху.

Найголовніше ж у цій новині те, що Anonymous хоч і найбільш потужний, але точно не єдиний осередок хакерів, який зараз діє в інтересах України, сильно псуючи життя загарбникам. Якщо ви IT-спеціаліст бодай з напівживим ноутом, ви можете доєднатися до подібної діяльності у Telegram-спільнотах ddos котики та IT ARMY of Ukraine. До речі, якщо ви програміст і в стані написати парсер новин з Telegram та/або Instagram, ваша допомога може також бути потрібна тут.

Втім, навіть якщо ви геть нічого не розумієте у програмуванні та іншій айтішній діяльності, це ще не привід не робити нічого у кіберпросторі. Як радять Anonymous (і приєднуємося ми) банальні  розсилання скарг у соцмережах та висвітлення там повного неспівпадіння російських пропагандистських медіа з реальністю того що відбувається в Україні просто зараз — необхідність.

Читайте також

“Another Love”: як ностальгічний хіт з початку 2010-х допомагає українцям в усіх сенсах

Том Оделл

Фільм “Довбуш” вийде в широкий український прокат після Перемоги

Довбуш

У CS:GO з’явилися великодки на підтримку України

frooaxgwqaimox2

Легенди комікс-індустрії об’єднались задля допомоги біженцям України

Comics for Ukraine: Sunflower Seeds

Історія української ігрової індустрії (RendarosUA)

УкрІндустрія

Це бан: Вілла Сміта на 10 років позбавили права бути на “Оскарах”

Кріс Рок

Facebook та Instagram приховують хештеґи #Bucha та #BuchaMassacre

Bucha Massacre

Netflix відкриває виробниче представництво у Варшаві

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: