Брюс Вілліс іде з акторства через хворобу

Останні кілька років (хоча почалося це задовго до того) окремі кінокритики і оглядачі почали помічати, що легендарний актор Брюс Вілліс став багацько зніматися у прохідних фільмах категорії “Б” (а то й десь подалі за алфавітом). Апофеозом уваги до цього феномену став кінець 2021 та початок 2022 рр.: велика кількість присвячених нещодавнім фільмам актора матеріалів а також ціла номінація “Найгірша гра Брюса Вілліса у фільмі 2021 року” на Золотій Малині спричинили витоки інформації з перевірених голівудських джерел, що актор не просто перейшов у розряд “збитих льотчиків”, а намагається заробити якумога більше для себе і своєї сім’ї… Бо скоро це не дозволить зробити здоров’я.

І от, це підтвердилося. У соцмережах члени родини актора колективним зверненням підтвердили, що він “відступає” від своєї основної професії через загальний стан здоров’я і досить конкретний діагноз — афазію.

Що таке афазія? Не вирок, але приблизно як і у випадку Майкла Дж. Фокса і хвороби Паркінсонанадскладна хвороба саме для акторів. Річ у тім що це ураження кори головного мозку (як правило у наслідок інсульту чи травми), що не дає нормально комунікувати з іншими людьми. Тобто, наприклад, говорити. При цьому людина, як правило, повністю розуміє що коїться, але труднощі заважають повноцінно працювати у сферах, де діалог є обов’язковим.

З цієї точки зору показово виглядає поява Брюса Вілліса у чи не єдиному за останні роки проєкті який а) мав адекватний кінотеатральний реліз і б) в якому Вілліс грав точно не за гроші. “Скло” (Glass), зрежисоване другом Віллса, режисером М. Найт Ш’ямаланом, було завершенням трилогії до якого всі причетні шли щонайменше 20 років, тож істотна кількість відомих акторів (і Вілліс серед них) грали у цьому фільмі “за спасибі”. Переважна більшість сцен з персонажем Вілліса, Девідом Данном, були прописані в сценарії таким чином, щоб актор міг грати з мінімумом реплік, або взагалі без них. Хоча на момент офіційного підтвердження проблем зі здоров’ям у активі актора щонайменше вісім (!) вже завершених фільмів, які готуються до релізу, навряд якийсь з них можна буде вважати “лебединою піснею”. А от “Скло” робилося для душі і, як тепер виявляється, з величезними складнощами.

Головне питання яке тепер повстає у багатьох людей — чи доречно було сміятися над якістю фільмів-ксерокопій, у яких актор знімався десятками останніми роками. Однозначної і простої відповіді на це питання нема (тим більше що проблеми з ролями конкретно Брюса Вілліса, як правило, не є ключовими до них претензіями), однак наразі Red Letter Media, які принаймні згадали про проблеми актора і здоров’ям відомі ще до того (наприклад втрату слуху на одне вухо через використання холостих патронів заблизько до голови у ще першому “Міцному горішку”) виглядають тепер точно трішки краще ніж і до того не завжди уважна до елементарної людяності “Золота малина”.

Читайте також

Брюс Вілліс отримав власну номінацію на кінопремії, але не все так радісно

Брюс Вілліс

Новинки кіно завітали у Fortnite: острів з фільму “Час” і новий “Загін самогубців”

ЩоВКіно: Січень 2019

Мері Поппінс повертається / Mary Poppins Returns (2019)

Оголошено список кандидатів на премію “Золота малина”

Golden Raspberry Awards

FaZe перемогли NAVI у фіналі турніру PGL Major Antwerp 2022 з CS:GO

PGL Major Antwerp 2022

Творці Machinarium та Samorost анонсували свій наступний проєкт

Phonopolis

Roller Champions вигулькнула практично нізвідки і вийде за 3 дні

Roller Champions

Ремейк The Last of Us для PS5 вийде наприкінці року

The Last of Us

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: