Мало хто сумнівався, що студія 4А Games розробляє нову Metro, бо надто це вже велика й успішна серія, щоб її лишати. Втім, після Metro Exodus гравців передусім цікавило, куди саме перенесе нас наступна частина, чутки про яку ходили роками. Всесвіт Metro давно вже не обмежувавcя одним містом чи країною, та й до можливого повернення на терени Москви українські гравці ставилися неоднозначно.
І ось відбувся офіційний анонс Metro 2039, де нас чекають новий протагоніст, нові перешкоди… але знову на теренах московських руїн.
Розробники наголошують, що Metro 2039 — найпохмуріша і найжорстокіша гра серії. Повномасштабне російське вторгнення вплинуло і на життя працівників 4А Games, і на саму гру, змусивши переосмислити початкові ідеї та розповісти цю нову, значно похмурішу історію, з українським поглядом на речі.
Уже в дебютному трейлері українські гравці можуть побачити чимало знайомих і болісних образів, зокрема викрадення дітей і культурну асиміляцію під абсолютно дикою пропагандою.
У Metro 2039 ми гратимемо за (поки що) неназваного персонажа — наразі в нього є лише прізвисько Чужинець — з (поки що) невідомим минулим, який вимушений повернутися до руїн московського метро… де тепер править Новорейх на чолі з Фюрером — колишнім очільником угруповання «Спарта» Хантером. Тобто в Metro 2039 ви буквально проводитимете денацифікацію того, що лишилося від Москви.
Metro 2039 розробляють на оновленій версії власного рушія 4A Engine, тож гравців чекатимуть фірмова атмосфера (як у тунелях, так і на поверхні), чимало колоритних місць для дослідження і напружені сутички (або стелс, якщо це вмієте і любите) з нацистами й різноманітними під- і надземними почварами.
Наразі Metro 2039 не має точної дати релізу, але розробники планують випустити новинку десь у грудні на ПК, PS5 i Xbox Series.