Цього місяця порталу справжнього ґеймерського духу PlayUA виповнюється 6 років, тому ми проводимо конкурс із цінними подарунками. Нижче — конкурсна робота, у якій збережено авторський стиль, пунктуацію і всі-всі-всі помилки. Автор: Андрій Мельник.
З кожним днем виходить все менше і менше оптимізованих ігор, з системними вимогами які змушують купувати нове залізо або ставати експертом в редагуванні конфігураційних файлів ігор(Що не завжди допомагає). А тепер пора розібрати що це за такі дикі та незрозумілі налаштування.
Почну зі свого улюбленого «Згладжування» (Anti-Aliasing в оригіналі), має коефіцієнти дії 2х,4х, 8х,16х. Колись ця опція дуже сильно впливала на кількість FPS, але минули роки і тепер майже не впливає на швидкодію. Що ж воно робить? Воно згладжує краї на об’єктах у грі . Найбільшу швидкодію і популярність має метод FXAA, якщо старіші ігри не підтримують його тоді MSAA 4х зазвичай достатньо.
Не менш улюблений параметр і роздільна здатність екрану, тут все просто більша роздільна здатність екрану – краща картинка, менше – гірша картинка, більша швидкодія.
Анізотропна фільтрація – виправляє спотворення на текстурах(коли текстура замала то добавляє пікселі і навпаки, а також викривлення відносно нахилу камери), практично не впливає на швидкодію (можна сміливо викручувати на 16х), але помітно покращує якість картинки .
Тіні які ми дуже любимо , нажаль сильно навантажують відеокарту, якщо потрібно більша швидкодія – потрібні гірші тіні.
Тесселяція – цікавий спосіб підвищення деталізації об’єктів , шляхом добавляння купи полігонів, дає хороший результат , але також гарно навантажує комп’ютер жертви.
Дуже цікава і неоднозначна опція V-Sync (Вертикальна синхронізація). Синхронізує FPS гри з частотою вертикальної розгортки монітору(зазвичай 60,75герц). Якщо вона увімкнена , то кількість FPS не може перевищувати частоту розгортки монітору, також може знижувати кількість FPS на половину навіть. Щоб побачити її позитивний ефект, то краще ввімкнути потрійну буферизацію, якщо вона звісно підтримується. Щоб добавити швидкодії її можна відключити , але тоді може вилізти її темна сторона – ефект зсунутого кадру, не така страшна річ як її малюють.
Depth of field – глибина різкості , налаштування яке не потребує пояснення , всі ми бачили такий ефект на фото, коли задній фон розмитий, а головний об’єкт чіткий, або ж навпаки.
Шейдери – програмки створені для маніпуляції 3D сценою. Добавляють ефекти , накладають текстури, міняють освітлення. Краще всього працюють в паралельному режимі . Нормально так вантажать відеокарту.
Motion blur – ефект розмивання зображення при русі камери , в гонках дуже помітний на великих швидкостях, також часто використовується в шутерах. Навантажує нашу улюблену відеокарту.
Якість текстур, з цим все просто , деталізованіші текстури – вище навантаження на відеокарту.
Ну, і на останок найцікавіша опція SSAO (Screen Space Ambient Occlusion) є імітацією глобального освітлення, збільшує реалістичність картинки, та створює більш живе освітлення. Навантажує тільки відеокарту , процесор не чіпає. Досить серйозно знижує FPS на слабких відеокартах. Є покращена версія HBAO для Nvidia , та HDAO для AMD, але вона покращена не в плані швидкодії.
Ось коротенько налаштування які якісь чином впливають на FPS. Гарно грати – це добре, але краще грати на високих FPS, побільше FPS вам !
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!