«Джокер» переміг на Венеціанському кінофестивалі

Список лауреатів цьогорічного, 76-го Венеціанського кінофестивалю викликав певний подив у світової кіноспільноти не тільки тим, що одну з нагород («Срібного Лева», приз журі) отримав скандальний і вже десятиліттями звинувачуваний у сексуальних домаганнях Роман Поланський (за стрічку «Офіцер і шпигун»).

Для багатьох найбільшим сюрпризом стала перемога стрічки Тодда Філліпса «Джокер» з Хоакіном Феніксом у головній ролі. Головний приз на кіноогляді такого калібру остаточно підтверджує не лише серйозні наміри фільму (минулорічні призери потрапили до списку «Оскару» майже автоматично), але й підвищення статусу кінокоміксів. Якщо ж «Джокер» візьме «Оскара», то всі значні стрічки з цим персонажем матимуть у активі цю нагороду («Бетмен» 1989 року взяв «Оскара» за найкращу роботу художника-постановника, «Темний Лицар» 2008 року – за власне роль Джокера у виконанні покійного Хіта Леджера, а «Загін самогубців» 2016 року – за найкращий грим). Нагадаємо також, що прем’єра «Джокера», яка відбулася на тому ж фестивалі, спричинила безперервну овацію стоячи на вісім хвилин.

Слід зазначити, що не поїхав з Венеції без призів і український кінематограф – стрічка Романа Васяновича «Атлантида», антиутопія про повернення окупованих Росією територій, стала найкращою в окремій секції фестивалю — «Горизонти».

Читайте також

Відеоогляд фільму «Загін самогубців»

Огляд фільму «Загін самогубців»

Перше офіційне фото Джареда Літо в образі Джокера

Jared Leto

Бережіть свої біткойни — в Apex Legends з’явиться Крипто

Убивча стратегія John Wick Hex отримала дату виходу

Шутер Terminator: Resistance зробить із вас посіпаку Джона Коннора. Втім, є нюанс…

Call of Duty прямує у ваші кишені

«Wargaming Fest: День танкіста» зібрав 250000 учасників з 28 країн

«Wargaming Fest: День танкіста»

Популярне