Fontemon: перша в світі відеогра, захована у шрифт

У сучасній друкарській справі шрифти (зазвичай) зберігаються у досить невеликих файлах,  менше ніж 1 МБ. Формат OpenType (файли з розширеннями .otf, .otc, .ttf, .ttc) підтримує можливість впровадження крихітних скриптів у такі файли. А де можливе кодування, хтось обов’язково напише гру.

Власне, так і сталося: розроблений Майклом Мюлетом Fontemon є першою в світі грою захованою у шрифт (з розширенням .otf).

Гра є пародією на “Покемонів” (Pokémon), але ігролад було дуже спрощено і переважно перекладено у розряд текстової гри. Втім, для гри яка “важить” менше 1 МБ (якщо бути точним: 975 КБ) це все одно досить круто. У грі навіть заховано чимало секретів та “великодок”. Істотна кількість жартів, втім, є дуже локальним гумором шрифторобів та/або штату Міннесота.

Пограти у Fontemon можна не лише “випатравши” файл шрифта у більшості текстових та графічних редакторів, а ще й у браузері. Той факт, що у гри є сторінка для версій натякає що будуть оновлення, а окремою цікавинкою є інструкція по створенню подібних ігор майже без кодування, за допомогою Blender.

Залишається лише дочекатись неминучого — коли хтось і сюди портує DOOM.

Читайте також

Старенька інді про старенького дідуся: що таке Old Man’s Journey від Nikattica

Pokemon GO виповнилося 5 років

Out of line: експресіонізм в іграх | Огляд Out of line (Nikattica)

Стрім New Pokemon Snap. Фотографуємо їх усіх!

New Pokemon Snap

Little Nightmares II | Огляд гри (Nikattica)

Підсумки лютого. Стрім-подкаст

The Sinking City

Усе дістало і хочеться спокою? Тоді ось вам ASMR від Пікачу

Набір рідкісних карт Pokémon збираються продати за 300 000 $

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: