aspire7 kb3

Ґеймерський вовк в офісній овечій шкурі — Огляд ноутбука Acer Aspire 7 (A715-76G)

Автор: Володимир Бортюк

Сьогодні ми поговоримо про універсальний ноутбук для роботи та розваг, Acer Aspire 7 A715-76G (NH.QMMEU.002) — один з топових представників лінійки Aspire та моцний середнячок загалом, такий собі геймерський вовк в офісній овечій шкурі!

Що в коробці?

 

Зустрічає нас ноутбук коробкою з картону, бо це і екологічно, і дозволяє вам не переплачувати за пафосність упаковки. Всередині коробки у нас традиційно: ноутбук, блок живлення на 135Вт, вагою 435 грамів та дротом з довжиною в 180 см та макулатура. Вага самого ноутбука — 2,1 кг, товщина — 19,9 мм. Все швиденько розпакували, дістали з купи захисних тканинних чохлів та прокладок і погнали дивитись на сам ноутбук!

Корпус

Кришка ноутбука зроблена зі шліфованого піском та анодованого алюмінію. Корпус — з пластика пофарбованого під металл. Колір — вугільно чорний. Не Vanta Black, звісно, але точно чорніше за традиційний “мокрий асфальт” офісних ноутбуків. Виглядає все це доволі стримано і що найголовніше — не кричить в усі боки ДИВІТЬСЯ, Я ГЕЙМЕРСЬКИЙ, не лупить всім в очі підсвіткою і все таке. Корпус доволі “збитий”, прогинається лише якщо на нього прям дуже сильно натиснути.

Екран

Розкривши ноутбук ви першим ділом звернете свою увагу на екран. Екран в цьому Acer Aspire 7 15-ти дюймовий, простенький IPS: це основа, база, ґрунт. Вже не TN чи LCD, але до топових референсних моніторів йому, звісно, далеко. Співвідношення сторін екрану — класичні 16:9, роздільна здатність — 1920*1080. Якщо вам потрібно працювати з кольором — краще взяти відповідний монітор, але для ютубу/ігор/ексельок — його цілком достатньо. Яскравість можна регулювати. На щастя, кляту автояскравість залежно від контенту на екрані тут можна вимкнути. Для мене це персональне, бо саме через неможливість керування ним на своєму робочому ноутбуці на Windows, зі схожими до нашого сьогоднішнього тестового об’єкта параметрами, я зараз частіше відкриваю робочий макбук, хоч я і терпіти не можу MacOS. Кути огляду у екрана — 170 градусів. Рамки доволі тонкі. Екран займає порядка 82% площини. Серед вбудованого софту є технологія Acer BlueLightShild (Ейсер БлуЛайтШілд), що приглушує відображення синього кольору та знижує навантаження на очі користувача таким чином. По суті, частота оновлення екрану є чи не єдиним великим нюансом цього ноута, хоча можна пошукати версії Acer Aspire 7 зі 144 герцовим екраном. Але, маємо те що маємо, ноутбук, все ж, максимально намагається закосити під “офісний” тому і такі нюанси.

Вебкамера

Одразу над екраном у нас розташувалась HD (1280х720, 30fps) вебкамера з двома мікрофонами, які звучать та виглядають, звісно, не як стрімерський сетап з фотоапаратом та мікрофоном дорожче за весь цей ноутбук, але достатньо добре щоб всі вас бачили, чули, не просили протерти камеру чи вилізти з діжки. Також варто окремо зауважити, що я тестував вебкамеру в найгірших з можливих умов: сидячи на ліжку, практично без світла, тримаючи ноутбук на колінах. Тому той факт що мене взагалі видно і можна відрізнити від акули BLAHAJ — вже перемога! Функція Acer PurifiedVoice за допомогою ШІ подавить аудіо шуми, тож навіть під час моцних ігрових сесій де кулери точно гудуть — їх не буде чутно, головне не забувайте тримати обличчя і не матюкатись на криворуких тіммейтів на ваших нарадах чи онлайн заняттях.

Клавіатура та тачпад

Під екраном у нас розташувались клавіатура та тачпад. Клавіатура повноцінна, але занадто компактна: з цифровим блоком, довгими шифтами та одноповерховим Ентером, але без купи простору між блоками клавіш та “обрізаними” в половину висоти стілками, що я дуже засуджую в будь якій клавіатурі, як і кнопку Fn на місці лівого Ctrl. Підсвітка тут теж максимально підкреслює свою “офісність” і має незвичний, золотистий колір та має два режими яскравості. Під час друку на клавіатурі корпус не прогинається.
Тачпад великий, в колір корпусу. З підтримкою жестів двома та трьома пальцями та має вбудований сканер відбитків пальців, що дозволить вам не вписувати пароль з мільярду символів по 5 хвилин в кафе чи на парі.

Порти та бездротові можливості

З портів на правому боці один USB 3.2 другого покоління, комбінований аудіороз’єм та замок Кенсінгтона. З лівого — ще два USB 3.2 Gen 2, HDMI 2.0, LAN-порт та Thunderbolt 4 з можливістю передавати дані зі швидкістю до 10Gb/s, заряджати додаткові ґаджети чи навіть сам ноутбук (хоч і вдвічі повільніше за “бочковий” роз’єм) та навіть підключати до двох моніторів! Там само причаївся і “бочковий” пропрієтарний роз’єм, через який, як вже було згадано раніше, комплектний блок живлення видаватиме нам 135Вт, що вдвічі швидше за зарядку по TypeC. Раз ми вже заговорили за зарядку, то варто згадати і про саму батарею: вона тут на 50Ватт/годин, що разом з енергоефективним процессором та екраном, що не так сильно жере заряд, ну бо 60Гц, дозволяє користуватись ноутбуком без підзарядки до 8 годин, залежно від задач. Також в ноутбук встановлено трьохдіапазонний модуль Wi-Fi 6Е та Bluetooth 5.1+. Маючи сучасний роутер ви зможете витиснути з цим ноутом швидкості навіть вищі за провідний гігабіт.

Так а що по залізу?

Серцем цього Acer Aspire 7 є процесор Intel Core i5-12450H (2 – 4.4ГГц, 8 ядер 12 потоків), індекс H (High performance) каже нам про те що це, хоч і не десктопний проц, але і далеко не “ультрабучний”. Максимальне значення TDP у бусті — цілих 95 Вт, що може і звучить не дуже круто, але враховуйте, що це мобільний Alder Lake, тож там лише енергоефективні ядра дадуть прикурити своїм “повноцінним” братам та сестрам з 8 чи 9 десктопного покоління в якомусь 9900K.

А враховуючи, що окрім 4 енергоефективних тут є ще і 4 повноцінних ядра з гіпертредінгом — виглядає це все доволі цікаво, трохи згодом ми з вами побачимо наскільки це переростає в реальну продуктивність. Допомагає нашому процессору не сидіти на місці — 16Гб DDR4 пам’яті з вже класичною частотою 3200 МГц. Оперативка представлена двома плашками, відповідно окрім дуал каналу у нас є ще й можливість її замінити з часом.
Харда, на щастя, немає, але є один SSD на 512Гб, PCI Express 4.0 x4 та слот під ще один M.2 SSD, але на цей раз — з PCI Express 3 покоління.

Відеокарта тут дискретна, NVIDIA RTX 3050 на 4GB з обмеженням по живленню в 60Вт. Найголовніше тут — наявність технології Advanced Optimus від Nvidia. Це такий собі MUX Switch здорової людини, для роботи якого не потрібно лізти в BIOS та перезавантажувати ноутбук. Просто як тільки драйвери помітять, що ви запустили гру — вбудований дисплей перемкнеться на дискретну відеокарту напряму і ваш фреймрейт не буде заниженим через вбудовану в процессор графіку.

Власне, ось так цей ноут показує себе в ААА тайтлах поточного та попереднього поколінь, кіберспортивних дисциплінах та вже трохи втомленій, але досі актуальній GTA V:

GTA V: 97 FPS (High)
Cyberpunk 2077: 64 FPS (Medium)
God of War: 68 FPS (Original, як на PS4)
Forza Horizon 4: 107 FPS (High)
Counter Strike 2: 117 FPS (“кіберспортивні” Low)

Як можна побачити з тестів — ноут чудово справляється з усіма цими нетривіальними задачами в рамках 60 кадрів які дозволяє показати вбудований екран. А у випадку кіберспорту, видає 100-120+ кадрів, тож юні кіберкотлети теж мають бути задоволені. Звісно, краще все ж підключити відповідний монітор, але навіть на 60 герцах ви отримаєте кращі результати, якщо фреймрейт буде більшим за 100+, бо кожен наступний кадр буде мати актуальнішу, в порівнянні з локом до 60 кадрів, інформацію.

В якості перевірки цього ноута як робочої машини для ютуберів — рендер Порадника Ґеймера за листопад на цьому ноутбуці з використанням апаратного прискорення зайняв 21 хвилину. Для контексту, мій пк з Ryzen 5900x та RTX 3090 справляється з цією самою задачею за 10 хвилин 19 секунд.

Не перегрівається хоч?

Система охолодження тут більше нагадує якраз “геймерські” ноути, а не офісних конячок чи ультрабуки. Інженери Acer запихнули всередину Aspire 7 два вентилятори та три мідні теплові трубки, що охолоджують процесор та відеокарту. Так, цього небагато, але з своєю задачею вони справляються.

Холодне повітря захоплюється вентиляторами з-під ноутбука та через клавіатуру, що, за словами Acer, збільшує обсяг повітря на 10%. Гаряче повітря виходить крізь отвір під екраном. У фірмовому софті виробника є можливість обрати один з трьох режимів охолодження та продуктивності ноутбука: Тихий, Звичайний чи Продуктивний. Також це можна зробити натисканням клавіш Fn + F.
Також охолодженню допомагає підйомний шарнір, за допомогою якого між ноутбуком та поверхнею з’являється вільний простір. Але працює це все щастя, звісно ж, лише коли ви використовуєте ноутбук саме на столі.

Що у нас в результаті?

Acer Aspire 7 — це стильний ноутбук, який чудово підійде для більшості сучасних ігор та швидкої обробки фото чи відео, не кажучи вже про чемпіонат світу з екселю. Це якісний, і що головне, стелсовий інструмент для вирішення ваших повсякденних потреб студента, офісного працівника чи ютубера-початківця. Дизайн ноутбука не видає, що в середині сховано умовний PS4 Pro, а за ціну в 30 999 грн на момент огляду це доволі непоганий результат.

playua recommended 01

 

 

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Лише сідницями ситий не будеш. Огляд Stellar Blade

78

Автор: Володимир Вітовський

stellar blade cover

Затягне і не відпустить — Огляд Balatro

90

Автор: Барлет Ярослав

balatro

Огляд Pepper Grinder

77

Автор: Барлет Ярослав

pepper grinder

ЗАМІНИВ МЕНІ ПК — Огляд ноутбука Acer Predator Helios 16 (PH16-71)

Автор: Володимир Бортюк

predator helios 16 review site a 01

Справжнє виживання — Огляд настілки Resident Evil 3: The Board Game

Автор: Владислав Папідоха

Resident Evil 3: The Board Game PlayUA

Шедевр в жанрі контролю територій — Огляд настілки «Ель Гранде»

Автор: Малютенко Михайло

Ель Гранде

Огляд Alone in the Dark (2024)

74

Автор: Владислав Папідоха

Alone in the Dark (2024)

Огляд фільму «Дюна. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха

Дюна. Частина 2 / Dune: Part Two