Ігроманія по-японськи: карколомні черги під час карантину

У Японії певна категорія населення заради примітивного ігроладу готова ризикувати та порушувати карантин. Пачінко – ігрові автомати, які фактично являють собою легалізовану форму азартних ігор, користуються у Японії шаленою популярністтю. І хоча дві найбільших мережі пачінко-салонів, Maruhan і Dynam, дослухались до умов карантину і призупинили діяльність (доки коронавірус не стихне), цим охоче скористались менші салони. В Осаці і Токіо до тих, з так званих пачінко-парлорів, які ще працюють, шикуються шалені черги. Та й у самих салонах зазвичай обачливі японці переважно ігнорують безпечну дистанцію.

Проблема сягає таких масштабів, що губернаторка Токіо Юріко Коїке у нещодавному зверненні окремо згадала пачінко-салони як місця особливого ризику, що їх потрібно закрити. Ще один губернатор, Хіроуфумі Йошимура, вдався до більш рішучих дій. У звернені по телебаченню він піддав публічному осоромленню шість конкретних закладів, які продовжують працювати попри заборони у підзвітній йому Осаці.

Слід зазначити, що культурно проблема пачінко є трохи глибшою ніж звичайні “однорукі бандити” і є тісно пов’язаною з сакральним відношенням японців до місцевої (і не тільки) популярної культури. Оскільки пачінко-машини досить часто пов’язані з найбільш крупними франшизами, поява нових автоматів цього напрямку традиційно спричинює фурор. 20 квітня такий ажіотаж (підкріплений трендами Твіттеру) викликала поява нових пачінко-автоматів за мотивами популярного аніме Symphogear у пачінко-салоні, який ігнорує карантин у токійському кварталі Акіхабара.

Що собою являють пачінко-автомати і їх ігролад добре видно у відео британського каналу оглядів усілякої технічної дивини Techmoan, який у 2014 році зробив огляд автомату заснованого на Зоряних Війнах. Як можна зрозуміти з відео, відмінностей ігрової механіки від класичних “одноруких бандитів” дуже і дуже мало, а машина буквально бомбардує гравців різноманітними спалахами і відео.

Приклад Японії досить сумно демонструє, що якби у нас були б легальними салони ігрових автоматів, вони б були об’єктами підвищеного ризику в умовах пандемії COVID-19. На фоні новин про пачінко-салони особливо дивно виглядають намагання мерчині Лас-Вегасу Керолін Гудман відновити роботу казино у ігровій столиці США. Наміри міського голови міста, що в штаті Невада, сприйняли дуже критично як у самому Лас-Вегасі, так і на решті території Сполучених Штатів. Тим більше, що жодного рішення проблеми безпеки здоров’я гравців Гудман немає і чекає появи такого від грального бізнесу.

Читайте також

Gamesсom 2021 пройде у онлайн-форматі

gamescom

MANGUA: підсумки аніме зими 2021

Як мисливець на драконів та місячна принцеса лотоси рятували: огляд аніме «DOTA: Кров Дракона»

DOTA: Кров дракона / DOTA: Dragon's Blood

MANGUA-ВРАЖЕННЯ: Як Trigger скотився або чому Brand New Animal не варто дивитись

MANGUA: підсумки 2020 — обираємо найкраще аніме року

MANGUA 13: Безробітній хлопчина з села біля таємного підземелля або павучиха-скейтерка з диво-яйцем

А ось і другий офіційний трейлер «Dota: Кров дракона»

MANGUA-ВРАЖЕННЯ: Руки геть від кіноклубу або як Eizouken повертає любов до аніме

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: