Ілон Маск подав до суду на OpenAI, бо компанія «хоче заробляти гроші»

Ілон Маск подає до суду на Сема Альтмана та Ґреґа Брокмана, звинувачуючи їх у тому, що розробники ChatGPT порушують угоду, закладену на самому початку стартапу. За його словами, OpenAI перейшли від розробки штучного інтелекту на користь людства до банального заробляння грошей.

Позов на OpenAI було зареєстровано вчора у суді Сан-Франциско.

У ньому Маск апелює до того, що, коли він давав стартовий капітал Альтману та Брокману, ті запевняли його що це буде некомерційна організація, зосереджена на протидії конкурентній загрозі з боку Google. Угода передбачала, що OpenAI зроблять свою технологію відкритою для громадськості.

Насправді OpenAI перетворилися на закрите дочірнє підприємство найбільшої технологічної компанії у світі, Microsoft. (Мова про те, що після внутрішніх чвар в OpenAI, більшість співробітників перекочувала до Microsoft. (Детальніше тут — прим. авт.)

Під новим керівництвом це вже не просто розробка, а вдосконалення AGI на користь корпорації, а не людства. Вони більше не роблять того, що обіцяли.

йдеться у позові

Варто зазначити, що Маск пожертвував 44 мільйони доларів в період з 2016 до 2020 року на розвиток стартапу. Однак коли йому запропонували його частку, він відмовився.

Натомість він вирішив вкластися у «власний ШІ», Grok, який, попри заборону навчання таких моделей на соціальних мережах, повною мірою використовує базу даних X (Twitter). З огляду на те, як веде свої справи Ілон, можна припустити, що його проєкт йде не настільки вдало, як він того б хотів. Тому він вдався до того, що вміє найкраще — маніпуляцій задля власної вигоди.

І хоч у позові йдеться про те, що Маск прагне змусити OpenAI дотримуватися своєї початкової місії та заборонити монетизувати технології, не варто забувати, що це також про відкритий доступ до технології.

Тому це суто бізнес хід і нічого більше.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Nintendo пропустить Gamescom цього року

nintendo

Koei Tecmo судиться з мобільними розробниками через нахабну серію порушень авторських прав

p.ua.koei tecmo

Сервери Nintendo 3DS та Wii U остаточно закрили

online 3ds wii u

У 2023 році ґеймери провели 60% часу в іграх, яким понад 6 років

fortnite

Warzone Mobile стартувала в 3 рази слабше, ніж Warcraft Rumble

warzone

Шпигун PlayStation проник у Xbox – фанати шоковані

xbox series x and s

Розробники скаржаться на недоцільність підтримки Xbox

xbox

Чутки: Xbox тестує власну портативку

xbox handheld

Популярне