Наступне відео

Людина-павук: Крізь всесвіт, Флеш — #ЩоВКіно: червень 2023

Флеш

Шість ігор, один герой — Історія серії Need for Speed. Частина 4.5

Автор: Володимир Вітовський @vovatool

У мережевому потоці існують десятки теорій щодо сюжетів різноманітних ігор. Дуже часто фанати можуть обґрунтувати ту чи іншу історію, об’єднавши докупи безліч здавалося б абсурдних деталей. Дивний факт, але всі частини другого покоління серії Need For Speed пов’язані між собою. Об’єднує їх один персонаж – Раян Купер. Цю теорію сьогодні ми і намагатимемося довести.

Вперше персонаж з власним іменем та прізвищем з’явився аж у ProStreet. Звати хлопця Раян Купер, а особа його є ледь не найбільш суперечливою у серії NFS. Пригадайте, друге покоління Need For Speed починається з першої Uderground і завершується провальною Undercover. Зверніть увагу на те, що розробкою усіх цих частин займалася одна студія — Black Box. Але як поріднити, наприклад, Most Wanted та ProStreet? Що ж, про все по порядку…

Отже, поки що безіменний протагоніст розпочинає свою кар’єру ще з подій у Carbon. Якщо ви добре пам’ятаєте сюжет, то на початку гри головний персонаж повертається додому. Лише з флешбеків, які нам зрідка показують, стає зрозуміло, що колись протагоністу довелося тікати з міста. Весь цей гам здійняв його друг Даруіс, щоби одноосібно контролювати місто та здобути дівчину протагоніста. Тому головний персонаж був змушений шукати кращої долі далеко від дому.

Так він потрапляє до Олімпік Сіті – місто, де відбуваються події першої Underground. Протагоніст надирає дупи всім і стає найліпшим гонщиком. Після цього відбуваються події вже Underground 2, в якій головного персонажа збиває незнайомець на Гаммері. Через деякий час протагоніст одужує від завданої шкоди та перебирається до Бейв’ю, де з допомогою чарівної супутниці знаходить винуватця тарану. Здобуваючи репутацію та гроші, він підіймається до вершини, і зрештою принижує свого кривдника. Ставши найкращим гонщиком уже в двох містах, що ж робити протагоністу далі? Мабуть, не зупинятися на досягнутому… Припустимо, що головний персонаж перебирається до Рокпорт Сіті (Most Wanted).

Але як довести, що це насправді одна й та ж людина? Існує декілька зачіпок. Перша – після того як гравець програє свою BMW M3, він має змогу купити собі якийсь із найдешевших автомобілів, щоб розпочати все з нуля. Найпотужніший агрегат (Volkswagen Golf GTI) коштує тридцять п’ять тисяч доларів, а гравець попередньо може здобути лише тридцять. Втім, якщо на комп’ютері є збереження Underground 2, тоді ви отримаєте бонусні 10 тисяч готівки. Сумнівний доказ, але навіщо взагалі робити подібний сюрприз гравцеві? Чи у протагоніста залишилося трохи зелених після подій у Бейв’ю? Наступною зачіпкою є Родж – другорядний персонаж Most Wanted. Точніше не він, а його фраза перед однією із гонок на початку кар’єри:

“Look what the underground (Underground) brought out. Now let’s see how you do in the daylight.”

“Гляньте, що підземка (Underground) нам принесла. Тепер давай подивимося на тебе при денному світлі.”

Цей діалог немає жодного смислового значення, адже раніше Родж не бачив і не змагався з головним героєм у жодній «підземці». Вислів вказує лише на те, що протагоніст Most Wanted має неспростовний стосунок до обидвох частин Underground, які уже на 100% пов’язані між собою сюжетно. Але однозначно констатувати той факт, що саме він був головним персонажем попередніх частин не можна. Втім, давайте уявимо, що це так. Тим паче, докази, якщо їх так можна називати, справді вказують на це.

Здолавши «Чорний список», протагоніст вирушає до Палмонт Сіті, про що свідчать сюжетні відео в Carbon. Там він зустрічає своїх знайомих та поступово розгадує загадки минулого – дізнається правду про ніч, коли йому довелося тікати з рідного міста.

Тепер найважче: як пов’язати всі попередні частини NFS з ProStreet? Єдиною зачіпкою є фраза DJ`я, який між гонками любить балакати всякі нісенітниці. Якщо добре слідкувати за тим, що він говорить, то хлопчина за пультом може нагадати всім про «видатне нелегальне минуле» Раяна Купера. А хіба досягнення протагоніста попередніх частин не можна назвати «видатними»? Головний герой присвоїв собі титул найліпшого нелегального гонщика чотирьох міст. Може після такого він захотів трохи позмагатися на офіційних перегонах, втомившись тікати від поліцейських?

Багато фанатів згідні з тим, що на початку Undercover від поліції утікає той же ж Раян Купер. Все через те, що утікач намагається ухилитися від закону на Nissan 370Z, а протагоніст ProStreet починав свою кар’єру з версії 240SX тієї ж марки авто. Тим не менш, після першого сюжетного ролика головний герой Undercover починає свої пригоди на зовсім іншому авто, а не Nissan 370Z. Якщо довго нічого не робити у грі, можна почути ще й отакі слова поліцейських:

“Dispatch, I uhh… I’ve got a guy resisting arrest here, he’s in the back seat of my cruiser. He amm… He’s not talking and refuses to take off his racing helmet. I’ve got his ID here. Surname: Cooper, first name: Ryan. I don’t know, something’s not right about this guy.”

“Прийом, я гмм … Я схопив хлопця, який опирається арешту, він на задньому сидінні мого крузера. Він, амммм… Він не говорить і відмовляється знімати шолом. У мене є його посвідчення. Прізвище: Купер. Ім’я: Раян. Я не знаю, щось не в порядку з цим хлопцем.”

У ProStreet протагоніст ніколи не знімав свого шолома, тому про якого Раяна Купера йде мова зрозуміло одразу. Потрібно згадати й те, що хоч обличчя головного героя у всіх частинах другого покоління NFS не показують, але у роликах з Most Wanted його декілька разів видно з-за спини. Можна зробити висновок, що це коротко стрижений чорнявий чоловік середньої статури.

Отже, давайте побудуємо ланцюг подій, які могли відбуватися у всесвіті NFS. Після того як Раяна Купера обдурюють у Палмонт Сіті (Carbon), головний герой змушений переховуватися та шукати ліпшої долі деінде. Він переїжджає до Олімпік Сіті (Underground), де стає найліпшим гонщиком, а потім продовжує свої пригоди у Бейв’ю (Underground 2). Після досягнення тріумфу, головний герой вирішує не зупинятися на досягнутому і здобуває слави у Рокпорт Сіті (Most Wanted), долаючи «Чорний список». Після всіх цих подій, Раян повертається на рідні вулиці Палмонт Сіті, де зустрічає старих друзів та дізнається всі деталі про ніч, коли його підставили, змусивши поїхати із міста. Розплутавши клубок загадок, він бере участь уже в легальних перегонах ProStreet. Здобувши титул Короля, Раян знову повертається до нелегальних перегонів, але в Undercover його банально затримують поліцаї… От так і завершилася кар’єра видатного вуличного розбишаки.

Сприймайте усе сказане лише як теорію, а не підтверджений факт. Сподіваюся, що вам було цікаво почерпнути щось нове для себе. А які ігрові теорії знаєте ви? Діліться ними у коментарях.

Інші частини історії серії Need for Speed

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Амбітна екшн-RPG Asgard’s Wrath 2 та ще VR-анонси Meta Showcase

Автор: Гладкий Максим

Asgard’s Wrath 2

Людина-павук: Крізь всесвіт, Флеш — #ЩоВКіно: червень 2023

Автор: Анастасія Харчилава

Флеш

Diablo IV, F1 23, Final Fantasy XVI — Порадник Ґеймера: Червень 2023

Автор: PlayUA

final fantasy xvi

Підбірка вартих уваги тактик з Tacticon 2023

Автор: Єрмаков Кірілл

Підбірка вартих уваги тактик з Tacticon 2023

Враження від анімаційного фільму Людина-павук: Крізь всесвіт

Автор: Володимир Бортюк

spiderverse2 (18)

Кіберспортивний календар: Червень 2023

Автор: PlayUA

Кіберспортивний календар: червень 2023

Інді-шедеври в Steam — якісно та задарма! Частина 2

Автор: Анна Колінчук

the murder of sonic the hedgehog

Підбірка музичних кліпів, що гурти світу зняли в Києві

Автор: Гладкий Максим

Київ Editors - Frankenstein

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: