web analytics
Історія серії Need for Speed. Частина 2 [V-Rally 1,2]

Наступне відео

Непогана перша спроба — Огляд механічної клавіатури Lorgar AZAR 514

lorgar zazr review 04 site

Історія серії Need for Speed. Частина 2 [V-Rally 1,2]

Автор: Володимир Вітовський @vovatool

Ще до релізу першої Hot Pursuit серія Need for Speed розжилася грою під назвою V-Rally, яка повинна була конкурувати на новому для EA сегменті ринку. Тоді забавка не запропонувала нічого особливого, тому й публіка зустріла її доволі холодно. Сьогодні мало хто згадає V-Rally, адже надпопулярності ще за релізу вона не здобула, але її стосунок до сімейства Need for Speed є беззаперечним.

V-RALLY

Розробкою першої V-Rally займалася Eden Studios (нині Eden Games), яка пізніше створила сиквели до цього ралійного симулятора, а також брала участь у розробці Need for Speed: Porsche Unleashed. Хороший послужний список, проте якість ігор не завжди була високою. Оскільки EA виступала лише видавцем V-Rally, вона не могла повністю контролювати процес розробки, тому кінцевий продукт видався дещо сирим.

Одноманітні на вигляд автомобілі, дивно побудовані траси та незвичне керування авто – такі складові точно не давали жодних шансів конкурувати з іншими забавками жанру. Тим паче, що рік опісля виходу V-Rally відбувся реліз першої частини Colin Mcrae Rally, яка міцно закріпилася на позиції найкращого автосимулятора.

Конкуренти V-Rally за місце під сонцем виглядали більш привабливо. Це твердження доводять моделі автомобілів, які в ралійній NFS схожі одна на одну, наче коробки. Керованість різних авто також мало чим відрізняється, але окремі частини агрегата можна налаштувати з допомогою спеціального меню. Повертаючись до теми коробок, автомобілі не зазнають жодних ушкоджень під час зіткнень. Про кожне авто можна прочитати коротку характеристику, обравши залізного коня собі до смаку. Траси непогано деталізовані, але кожен поворот – це бісова пекельна карусель. Добре, що нам хоч якось допомагає штурман, який дає прості підказки.

Єдине, чим може підкупити гравця V-Rally – різноманітність. Автопарк складається майже з двадцяти автомобілів, а позмагатися можна на восьми різних локаціях. Саме тому аркадний режим гри не є таким монотонним, адже ми маємо змогу випробувати пристойну кількість трас. Якщо вам припече пройти чемпіонат якоїсь із країн окремо, то для цього існує відповідний режим. Гравець також може позмагатися наввипередки з часом… І все. Окрім тих же ж одноманітних гонок у мережевому режимі, V-Rally нічого вам запропонувати, тому від неї легко знудитися. Та забавку не похоронили, а створили сиквел…

V-RALLY 2

V-Rally 2 дала гравцям стільки, що й гріх жалітися. Врахувавши недоліки першої частини, Eden Studios вдалося створити справді гідного конкурента для інших автосимуляторів. Тільки тепер, здавалося, V-Rally 2 копіює своїх конкурентів, зокрема Colin Mcrae Rally.

Перш за все, варто звернути увагу на систему пошкоджень, яка стала більш реалістичною. Після кожного заїзду необхідно ремонтувати автомобіль. Робити це потрібно за рахунок часу до наступного заїзду, як і в Colin Mcrae Rally. На автомобілях можна побачити дрібні пошкодження, які все ж відрізняють агрегати від коробок із першої частини V-Rally. Налаштувати авто можна ще більш детально, тому кожен зможе якнайзручніше почувати себе на трасі, адже звичне керування агрегатом залишилося доволі специфічним.

Варто звернути увагу на те, що важливе значення під час заїзду мають безліч компонентів, зокрема вибір ґуми тощо. Деталізація навколишнього середовища помітно поліпшала, особливо милують око живі глядачі, які іноді втікають з траси. Така особливість нагадує ралі вісімдесятих, коли глядачі стояли вздовж дороги, вичікуючи пілота авто, наче тореадор бика. Із нововведень варто відзначити режим «Трофей V-Rally», який дуже нагадує звичний чемпіонат. І редактор трас, який доробили уже для ПК версії. Втім, мало автосимуляторів можуть дозволити гравцеві створювати власні треки, на яких ти потім надираєш зад штучному інтелекту або другу.

Для змагань доступно дванадцять країн та майже три десятки автомобілів, тому зайнятися у грі є чим. Навіть Colin Mcrae Rally не могла потішити фанатів ралі подібним різноманіттям, хоча вона стала еталоном перегонів WRC. Хороший звуковий супровід доповнив гіпотезу про те, що друга частина V-Rally – якісний автосимулятор, який тепер уже не вдасться просто так оминути увагою.

Назагал, V-Rally 2 стала гідним представником ралійних перегонів. Це призвело до створення третьої частини, яка стосунку до NFS вже не мала, адже видала її не EA. Важко уявити майбутнє серії Need For Speed, якби V-Rally залишилася її невід’ємною частиною. Може тоді ми б побачили гідного суперника для Dirt Rally, а як наслідок – справжню конкуренцію на ринку ралійних перегонів. Навіть одна подібна гра внесла б різноманіття у розмірене життя фанатів WRC. Залишається сподіватися, що після Shift 2 EA ще повернеться до ідеї створення автосимулятора. Наступного ж разу ми розглянемо останні три частини воістину класичної NFS. Поводьте себе за кермом відповідально. До зустрічі!

Інші частини історії серії Need for Speed

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

«Декстер: Первородний гріх» дедалі більше обростає сюжетними подробицями

Автор: Микола Єрьомін

dexteroriginalsin2024

ГІ*НО: враження від бети Concord

Автор: PlayUA

Concord

Барселона позаду. Наступна зупинка — Хунгароринг!

Автор: Андрій Присяжний

max rockatansky 3

У Steam зʼявився куратор, що маркує українські ігри, які продаються в Росії

Автор: Єрмаков Кірілл

steam

Новий генерал Росс, Семюель Стернс та червоний Галк. Що показали у трейлері фільму Captain America: Brave New World

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.capitan america bnw 12

Як грати в ігри на старому ноутбуці

Автор: PlayUA

01

9 липня 2024 — День жалоби за загиблими під час ракетного обстрілу «Охматдиту». Що можна зробити в цей день?

Автор: Микола Єрьомін

Сонячна Барселона готова прийняти другий етап KMAMK GT3 Sprint Championship 2024

Автор: Андрій Присяжний

0