7dsc 6

Історична перипетія на трасі Oulton Park. Огляд другого етапу 7DRIVE Summer Cup

Автор: Андрій Присяжний

Можна сказати, що двадцять друге серпня стало визначною датою в українському симрейсингу. З чим це пов’язано, можна буде прочитати трохи далі, а поки, почнімо спочатку.

Другий етап 7DRIVE Summer Cup проводився на треку, який приймав не мало змагань різного рівня, різних українських чемпіонатів — Oulton Park. Його можна було побачити в різних варіаціях, цього разу водії мали подолати трек проходячи дві шикани на Fosters straight. 

Цей етап порадував глядачів більшою числом водіїв, кількість яких виросла до чотирнадцяти. Не дивлячись на досить скромну п’яту позицію у практиці, Артем Хорольский, починаючи з кваліфікації вирішив показати всім свої чемпіонські наміри і захопив першу позицію у фінальному протоколі. Одразу за ним розмістились два партнери по команді Trident Motorsport Віктор Яковенко (2-й) і Віктор Кальмус (3-й). Розрив між ними складав менше однієї десятої секунди, що обіцяло нам боротьбу між представниками однієї команди. Переможець минулого етапу Сергій Сорока показав четвертий час. Одразу за ним розташувалась Аліна Ковтун із пів секундним відставанням від лідера кваліфікації.

Старт першої гонки був напрочуд чистим, єдиним водієм що постраждав на старті виявився Віктор Яковенко. У невеличкій сутичці із Аліною Ковтун він втратив 7 позицій відкотившись аж на дев’яте місце. Але, він хоча б продовжує боротьбу, на відміну від Максима Буніча, який розбив свою машину ще на колі прогріву. Прикра помилка від дебютанта нашого чемпіонату відправляє його у стіну із досить серйозними пошкодженнями автомобіля. 

Здавалося, що для нашого поул-сіттера це ледь не ідеальний старт. Уже у п’ятому повороті він відіграє сім десяток від найближчого переслідувача, але шикана робить своє діло і, після помилки, Артем програє дві позиції. Таким чином, лідером стає Віктор Кальмус, а переслідує його буквально у кількох десятих Аліна Ковтун. На жаль, недовго тривала боротьба цих двох водіїв. При поверненні на траєкторію, Аліна чіпляється за бампер їдучого позаду Артема Хорольского і відправляє себе у стіну, чим перекреслює свою погоню за лідерством у цій гонці. Між тим, у третьому повороті, не витримуючи напруженої погоні від Артема Сакуна і Костянтина Левицього, перевертає своє авто Сергій Сорока.

Після закінчення гарячої фази боротьби, розпочалась тактична боротьба за лідерство. На сьомому колі Артем Хорольский досягає успіху і обганяє свого суперника — Віктора Кальмуса. Дуже методично і впевнено Артем довів цю гонку до кінця, ведучи пелетон за собою.

Призери спринту:

1. Артем Хорольский
2. Віктор Кальмус
3. Віктор Яковенко

Перед стартом основної гонки у лідерів розпочалися проблеми. Стартувавши з поулу, в Артема Агаркова раптово відмовились працювати педалі, а Максим Буніч, котрий був на другій позиції, не зміг вийти на старт через технічні проблеми. Варто відзначити, що авто Артема, врешті-решт, змогло зрушити з місця і він повів пелетон у бій. Щоправда, тривало це недовго. Чи то, через нерви, чи то через проблеми з обладнанням Артем у першому ж повороті чіпляє Сергія Сороку, вибиває Костянтина Левицького і ефектним піруетом відправляє себе у гардрейл. 

Таким чином, лідерство захопив Сергій Сорока, а одразу за ним їхало два представники Trident Motorsport Артем Сакун і Віктор Кальмус. Тим часом переможець спринту і представник команди 7Drive, Артем Хорольский, всього за два кола встиг відіграти чотири позиції, піднявшись на шосте місце. Ще трохи менше пів кола йому знадобилось, аби піднятись на п’яту позицію. Поки Артем наздоганяв своїх супротивників, Аліна Ковтун змогла відвоювати собі третю позицію у загальному заліку. Тут же, вона вирішує не відкладати справу у довгий ящик і атакує Артема Сакуна у боротьбі за другу позицію. На виході із шикани Britten’s Аліна робить швидший вихід і обганяє Артема. Друга позиція в активі Аліни і десять відіграних за 8 хвилин гонки — просто феноменальний результат.

І ось тут розпочинається боротьба, яка по праву могла б називатись окрасою цієї гонки. У боротьбі зіштовхнулись два супер досвідчених водія Артем Хорольский і Віктор Кальмус. Градус боротьби підіймав ще той факт, що це була битва за третє місце на подіумі. Три кола Віктор тримав за собою Артема філігранно захищаючись від його атак. Артем же постійно намагався “розхитати” оборону Віктора і обійти його.

На жаль, знову своє слово сказала шикана, тільки на цей раз, це була друга шикана – Hislop’s. При підході до віражу Віктор залишає забагато місця на внутрішній стороні повороту і Артем вирішує цим скористатись. Ставши в позицію пліч-о-пліч Артем розраховував на те, що Віктор залишить йому місце, але сталося не так. Віктор починає звужувати траєкторію і завозить Артема у гору покришок, яка через особливості симулятора є, по суті, бетонною. У результаті цього інциденту Артем опиняється на 8 позиції.

А хто ж був головним бенефіціаром цієї події? Все вірно — Аліна Ковтун. Після блискуче проведеного піт стопу і ще купи впевнених обгонів вона вийшла на першу позицію, і з відривом у 13 секунд, нарешті, довезла першу перемогу на теренах України. З чим ми її можемо і привітати!

Призери основної гонки:

1. Аліна Ковтун
2. Сергій Сорока
3. Артем Хорольский

Результати етапу можна побачити на наступному фото:

Знову ж таки, якщо огляд не розкриває вам всіх подробиць — пропонуємо переглянути етап повністю:

Наступний етап відбудеться вже сьогодні, 5 вересня, на технічно складній і багатогранній трасі Virginia International Raceway.

Старт о 21:00.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Утеча з Найт-Сіті. Огляд Cyberpunk 2077: Ілюзія свободи

91

Автор: Олег Куліков

Cyberpunk 2077: Ілюзія свободи / Phantom Liberty

Історія тріумфу, якому не судилося статися. Огляд третього етапу 7DRIVE Summer Cup

Автор: Андрій Присяжний

7drive summer cup 3

Крута пара. Огляд новинок Logitech G Pro X Superlight 2 та G Pro X TKL

Автор: Віталій Тарнавський

p1090365

Netflix нарешті змогли? Огляд адаптації One Piece

Автор: Дмитро Джугалик

luffy

Дуельна досконалість. Огляд настілки «Цезар»

Автор: PlayUA

Цезар

Квиток у хобі! Огляд настілки «Монстри проти Героїв»

Автор: Владислав Папідоха

Монстри проти Героїв

Піксельне дійство. Огляд настілки «Аркадний Автомат»

Автор: PlayUA

Аркадний Автомат

Треба вчасно піти геть. Огляд фільму «Праведник 3. Остання глава»

Автор: Андрій Присяжний

Праведник 3 9

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: