Kickstarter вимагає прозорості від творців, що використовують ШІ

Kickstarter повідомив, що з 29 серпня проєкти, розміщені на цій краудфандинговій платформі, зобов’язані вказувати про використані інструменти штучного інтелекту, а також розкривати джерела та дозволи на інформацію, що зібрали їх ШІ-технології. Щонайменше можна згадати, як застосування ШІ у Firmament отримала неоднозначну реакцію спільноти.

Сама компанія Kickstarter у своєму блозі написала наступне:

У разі використання згенерованих за допомогою ШІ-інструментів картинок, текстів та інших елементів, проєкти зобов’язані детальноі розкривати цю інформацію на своїх сторінках, щоб мати дозвіл бути на платформі. Згадана інформація також повинна мати дані про те, як творці планують використовувати ШІ-контент у проєктах. На сторінці має бути інформація про повністю створені людиною елементи та результати роботи ШІ-інструментів.

Проєкти, що займаються розробкою ШІ-технологій, інструментів та програм, повинні розкривати інформацію про використані ними бази даних та джерела зібраної інформації. Творці також повинні вказувати, як вони отримали дозвіл на обробку їх технологіями використаних джерел даних. Якщо ці технології не мають запобіжних заходів чи механізмів отримання згоди, то Kickstarter не може дозволити цей проєкт на платформі.

Варто зазначити, що Steam, наприклад, відмовляється публікувати ігри, що створені зі сприянням ШІ, якщо право власності на створені ШІ-елементи у грі не було доведено авторами проєкту.

Подібні кроки компанії Kickstarter стосуватимуться як авторів ігор з ШІ-контентом, так і творців технологій у сфері штучного інтелекту, що шукають фінансування на цій краудфандинг-платформі. З одного боку, подібне рішення надасть користувачам краще розуміння проєктів, в які вони вкладають гроші.

З іншого боку, це може ускладнити роботу проєктів, що дотичні до штучного інтелекту, адже можна згадати, як навіть OpenAI тимчасово блокувала свої сервіси в Італії, оскільки компанія не могла знайти спільної мови із регуляторами щодо права на обробку персональних даних онлайн-користувачів.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Ілон Маск подав до суду на OpenAI, бо компанія «хоче заробляти гроші»

Ілон Маск

Acer представила нові ноутбуки Swift із процесорами AMD Ryzen 8040 та ШІ Ryzen

swift edge 16 ray lifestyle 04 01

Нова ШІ технологія Sora може генерувати реалістичні відео на основі тексту

tokyo walking

Чат-бот поштової компанії DPD обматюкав клієнта і розкритикував свою фірму

чат-бот

Valve дозволить у Steam ігри, створені з допомогою ШІ, але просить гравців самим ловити порушників

p.ua.ai steam

The New York Times подає до суду на OpenAI і Microsoft за порушення авторських прав

p.ua.the nyt

«Ми трохи перегнули»: Twitch повертає обмеження сексуального контенту й оголення

twitch no porn

Український ремастер Shapik: The Quest, що надихався Amanita Design, відкриває Kickstarter

Shapik: The Quest

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: