Teenage Mutant Ninja Turtles, Vol. 2: The Darkness Within

Клаус, Чі: Життя однієї киці та Громадянська війна — Дайджест коміксів #06

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Вересень був багатим на події. Форум видавців у Львові плавно перетік у Comic Con Ukraine 2019, відголоски якого й досі мандрують соцмережами. Анонси сипалися, мов пожовкле листя з дерев. Тож саме зараз ми розгребемо цей завал та розберемося що нам показали, про що розповіли і чого слід очікувати від видавців мальованих історій в найближчий рік.

Видавництво Vovkulaka, під час презентації на Комік Кон, довело, що віднайшло свій баланс. Їм вдається однаково вдало і просувати перекладені твори, і видавати серії талановитих українських творців.

Приємним сюрпризом для публіки став анонс «Клауса» від Ґранта Моррісона, перший том якого потрапить до нас ось уже у листопаді. Задати правильну новорічну атмосферу цьогоріч буде не складно, адже того ж таки листопада у продаж надійдуть різдвяні пригоди Геллбоя — «Hellboy: Krampusnacht». Також варто виділити комікс «Пітмен», видання якого поки оповите завісою таємниці. А от найменш очікували на анонс артбуку «Кіберпанк 2077», що вийде навесні.

Тою ж таки весною ми отримаємо наступне гардове, хай і не бібліотечне, видання Геллбоя. Під однією палітуркою розмістяться «Опівнічний цирк» та «Мовчазне море», які раніше виходили тільки по окремості. Ексклюзиви це прекрасно.

Третій том пригод відьмака Геральта слід очікувати в січні. Раніше оголошена «Орда» — затримується до зими, тоді як «Відлюдники» будуть готові скоро, без уточнення дат. Десь у такому ж підвішеному стані й твори Олександра Корешкова «Тиша» і «Кур’єр», статус яких не оновлювали ось уже рік. Також команда Vovkulaka активно працює над уже розпочатими серіями українських авторів. Ще до кінця зими продовження отримують: «Двері Агари», «Залізна голова», «Серед овець» та навіть «Кобзар», що не поспів з першим випуском до ККУ, але зовсім скоро виправить цю ситуацію.

І це тільки анонсовані роботи. Прямо під час фесту команда почала продаж коміксів: «Відьмак: Лисячі діти», «Кімка Мандрівник. Часовий перетин» та «Залізна голова №1». Загалом, напрацьований паном Ярославом набір ліцензій тішить. Вселяє надію на краще й взятий українськими творцями темп з випуску продовжень своїх серій. Так ще бувально два роки і ми стабільно отримуватимемо щомісячні сингли.

Ознайомитися з повним переліком новинок та анонсів видавництва Vovkulaka можна за посиланням.

Чарівні панянки з Fireclaw викрали серця сотень відвідувачів Комік Кону.

Заводячи мову про шалений темп видання та надзвичайну кількість ліцензій і примірників у наших реаліях, перевано згадуєш про видавництво Рідна Мова. Проте у нього з’явився достойний конкурент. Для того, щоб зрозуміти масштаби, я не буду довго розписувати, а просто наведу списком усі анонсовані видавництвом тайтли за ліцензією Marvel:

  • «Captain America», серія 2018 року
  • «Візій», одна з кращих серій видавництва Marvel за останню десятирічку
  • «Conan The Barbarian», серія 2018 року
  • «Spider-Man City at War», новелізація ігрового проекту від Insomniac
  • «The Superior Spider-Man», серія з Отто Октавіусом у ролі Людини-Павука
  • «Spider-Man/Deadpool»
  • «Rocket Racoon. Том 2. Chasing Tale»
  • «Miles Morales: The Ultimate Spider-Man»
  • «Old Man Logan. Том 4 Old Monsters»
  • «The Immortal Hulk. Том 2»
  • «Tony Stark: Iron Man. Том 2»
  • «Deadpool. Частина 6. том 3», продовження початої видавництвом Fireclaw серії
  • «Deadpool. Частина 7», буде виходити синглами в кіосках
  • «Marvel Superhero Adventures», орієнтована на юну аудиторію серія, що також буде виходити синглами в кіосках

Відкидаючи продовження, отримуємо 9 нових ліцензій, серед яких й посередні то виділити важко, а поганих вдень з вогнем не знайдеш. Та це тільки вершечок айсбергу.

Першою важливою новиною є те, що світ не зійшовся клином на ліцензіях від Marvel і, попри невдалий досвід з «Тексом», Вогнепазурі продовжують експериментувати. Тому вони видадуть українською «Aliens: Salvation» та «Bram Stocker’s Dracula» у палітурці. Особливо цікавий другий реліз, тому що це буде перше видання цього коміксу за 25 років і ми отримаємо його в кольорі. Детальніше про це нам розповідали представниці видавництва на інтерв’ю під час КФК 2.

Також несподівано представили серію про «Міньйонів». Це орієнтований на дитячу аудиторію комікс, що складатиметься з купи комедійних стріпів. Вона виходитиме в форматі TPB і її особливістю є те, що це перша французька ліцензія для видавництва. Маленький крок для видавництва, великий крок для міньйона. Можливо, колись саме вони привезуть до України «Астерікса».

І навіть це ще не все. По-перше, в Україні видадуть «Мишину Варту» і уже це вартувало того, щоб дівчат осипали на сцені квітами, хай навіть видання буде під обкладинкою. По-друге, уже зараз відкрили передзамовлення на гардового «Фафгрд та сірий мишолов», що вийде у грудні. А по-третє, в Україні з’являться Черепашки від IDW. Поки підписано договір на чотири томи, два з них побачать світ уже наступного року.

Крім того, вони привезли на фестиваль: «Вражаючі Люди Ікс: Том 2», «Людина-Павук/Людина-Факел», «Химерне минуле», «Втечу», «Робіна Гуда» та свіжі випуски «Марвел: Супергеройські пригоди» та «Людини-Павука».

І я можу ще довго розводити дифірамби на тему того як добре видавництво Fireclaw обирає ліцензії, справляється з чималим потоком видань та знаходить під них вдалих перекладачів, але краще, підбиваючи підсумки, сказати, що вони справжні молодці. Хоча палітурок на полицях здалося б побільше.

Ознайомитися з повним переліком новинок та анонсів видавництва Fireclaw можна за посиланням.

«Сабріна» — вийшла. Закривши тільки це, давно турбувавше спільноту, питання, видавництво UA Comix могло зі спокійною душею насолоджуватися фестивалем, та цих непосид так просто не зупиниш. Гучних анонсів під час презентації було порівняно небагато і всі вони, за хорошою традицією, стосувалися українських тайтлів.

Продовження «Хронік Аптауна» виходило-виходило, але так і не вийшло на ККУ, тож очікувати на нього слід 1 грудня, а поки можна оформити передзамовлення. «Гамлет» та «Безіменні» також затримуються і будуть найближчим часом. Комікс «Колоніст. Бути людиною» поки немає орієнтовних термінів, а концепту проекту «The Torn World» так узагалі важко піддається поясненню.

Втім, одна новина затьмила інші. Видавництво UA Comix першими на нашому ринку започатковують підписочну систему. Ви платите їм зазделегідь обумовлену копійчину, а вони надсилають вам хвацьку дерев’яну коробчину для новинок, які також автоматично прибуватимуть до вас по мірі виходу. Деталі обіцяли повідомити на своє день народження, 14 жовтня, бо поки невідомо видавничого плану на наступний рік, то й про ціну та детальні умови угоди говорити зарано.

Однак, якщо презентація пройшла тихо та скромно, то про стенд видавництва цього сказати не можна. Адже саме ця команда привезла на фест найбільшу кількість новинок. Крім вищезгаданих «Моторошних пригод Сабріни. Том 1», на ККУ 2019 можна було придбати: «Захисників вогню», «Характерника №0», «В землю №2» та «Сагу про сонценосців №2». Також, для своїх фанатів, пан Богдан знайшов саме той папір і надрукував крихітним накладом в 100 примірників твір «Світ Хаосу», що вражав бомбічним візуалом та ціною. Скромніше видання надійде до продажу дещо пізніше. Окремої уваги вартий збірник української манґи «Катарсис», що також отримав лімітований тестовий наклад для фестивалю. Повноцінний старт продажів планують на травень.

Ознайомитися з повним переліком новинок та анонсів видавництва UA Comix можна за посиланням.

Команда видавництва Mal’opus по-своєму дивує обраними ліцензіями. Поки молода та не зміцнівша, на фоні досвідченіших конкурентів, вона обирає разові тайтли з найкрутішими подіями Марвел останніх 30 років, забезпечивши собі міцний тил двома бомбезними серіями. Та ще й знаходить сили взяти під крило одного з українських авторів мальованих історій.

Mal’opus приїхав на Comic Con Ukraine з першим томом «Скотта Пілігрима», «Громадянською війною», у звичній та лімітованій варіантній палітурці, і «Голубом Генадієм», що теж міг похвалитися ліміткою. Уже цим крихітний стенд видавництва привабив до себе чимало охочої до цікавинок публіки та забезпечив собі успішні продажі.

Втім, на цьому вони не зупинилися і під час презентації палили напалмом. «Таємне вторгнення», «Marvel 1602» та «Балтимор: Чумні кораблі» — іще одна трійця чудових історій. А на останок представили уже другий у наших широтах артбук за грою — «Death Stranding». І реліз в один день зі світом. На цьому моменті можна було сміливо кидати мікрофон і, насвистуючи, повертатися до роботи. Залишається тільки побажати вдачі цій сміливій команді.

Ознайомитися з повним переліком новинок та анонсів видавництва Mal’opus можна за посиланням.

Видавництво Видавництво вирішило приберегти сили та уникнуло презентації на Comic Con Ukraine 2019, втім вони приїхали на конвент не з пустими руками. Нарешті у продаж надійшла збірка стрипів Тома Голда, «Печемо з Кафкою», що минулого року отримала премію Айснера в категорії «Найкращий гумористичний твір». Традиційно для Видавництва, збірка отримала бомбезне оформлення, зокрема око чарує фіолетовий тканинний корінець.

Крім цього, Видавництво активно готується до, запланованої на грудень, публікації «Мауса», Арта Шпігельмана. Зокрема, у жовтні команда планує відкрити передзамовлення «люксового» видання, що видаватиметься невеликим тиражем та призначене для колекціонерів книг та фанатів видавництва. Уже після цього відкриється передзамовлення звичайної версії.

Ознайомитися з повним переліком новинок та анонсів видавництва Видавництво можна за посиланням.

«Чі: Життя однієї киці» добралася до України і це важливий момент для нашої індустрії мальованих історій. Видавництву Nasha idea вдалося переконати японських видавців, що ми готові до манґи і Чі стане чудовим початком для формування відповідної культури на наших теренах. Надалі вони планують не збавляти темп і вже до кінця цього року планується 2 том, після цього буде по три на рік. Крім цього, видавництво міркує над наступними ліцензіями і готове вислухати побажання своїх прихильників. У першу чергу їх цікавлять твори для юної аудиторії, а далі побачимо. Може й на несподівані експерименти наважаться.

На ККУ 2019 вони привезли новенький другий том Еноли з підзаголовком «Єдиноріг, що перетнув межу» та четвертий том пригод непосидючої Адель. Остання виходить з улюбленою фразою мого дитинства на палітурці — «Це не я». Щодо подальших планів, то, крім манґи, цього року слід очікувати другий том «Щоденника Вишеньки» та четвертий том «Зук».

Ознайомитися з повним переліком новинок та анонсів видавництва Nasha idea можна за посиланням.

Мольфари на цьогорічній презентації під час ККУ 2019 одним єдиним тайтлом змогли підкорити не тільки дітей, а й їхніх батьків. Зовсім скоро на наших прилавках з’являться комікси «Peanuts», що захопили мільйони сердець з усього світу. А, крім того, спеціально для молодшої аудиторії видадуть «My Little Pony» та «Spider-Man Loves Mary Jane». Уже бачу цей натовп нетерплячих бороданів, що вишикувалися в чергу за передзамовленим примірником з бонусною наліпкою ЕплДжек.

Для більш зрілої аудиторії анонсів також було вдосталь. Зокрема, приємно потішили «Fantastic Four: 1234» від Ґранта Моррісона та суворі чорно-білі «Chronicles of Hate», що підкорили мене за першим поглядом. Чудовим доповненням до портфоліо став «Doctor Strange & Doctor Doom: Triumph & Torment», а «Harrow County» приємно доповнила перелік майбутніх релізів. Та вишенькою на торті стала манґа «Another», що зробило видавництво Molfar срібними призерами в погоні за японськими ліцензіями. Безперечно, це не найгучніша назва, але тут важливо те, що це якісний тайтл і він відкриває нашим читачам можливість познайомитися з чимось незвичайним українською.

З новинок, Мольфари привезли з собою «Непереможну Залізну Людину: П’ять Кошмарів» та перший том «Сили Темного Кристалу». І відразу ж повідомили, що історія Тоні Старка отримає продовження у березні, а фентезійна лялькова історія отримає другий том ще до кінця цього року. Також, свої продовження, у вигляді другого та третього тому відповідно, отримають «Metal Gear Solid» та «Гарфілд».

Ознайомитися з повним переліком новинок та анонсів видавництва Molfar можна за посиланням.

Давненько не було чути гучних заяв від творців «Волі», тож на ККУ 2019 вони відірвалися по повній. Розпочали презентацію з «Княжа Воля 2: На руїнах імперії гігантів», що стане прямим продовженням історії. Втім, цей анонс не став несподіванкою з оглядки на нещодавній додрук першого тому, а от далі було цікавіше. Відразу після цього, The Will Production показала ретро-футуристику «Кібер Край», натяки на яку були ще два роки тому. А доповнила підбірку темна фентезійна сага «Вогневир».

Та усі три анонси здаються дріб’язковими на фоні головної новини. Ці халамидники вразили зал наміром адаптувати у форматі коміксу першу в історії людства космічну сагу, якій ось уже 2000 років. Хочеться якомога швидше глянути на результати цього сміливого експерименту, який вони назвали «Правдива історія».

Попри те, що усе вище перераховане тільки анонси, не обійшлося й без новинок, хай навіть не книжкових. Команда представила довгоочікувану настільну гру «Воля: Штурмовий Загін», для якої ось уже майже два роки створювала гральні фігурки.

Ознайомитися з повним переліком новинок та анонсів видавництва The Will Production можна за посиланням.

Команда ArtHuss до цього не зустрічалася у рамках дайджесту, втім у вересні, за їх сприяння, світ побачили дві роботи молодої студії Spring, які створив Олександр Корешков. Це комікси «Колодроїд» та «Захар Беркут: Легенди». Якщо у першій роботі автор безпомилково вгадується як завдяки візуальному стилю, так і за форматом історії, то з другою так відразу й не вгадаєш.

Найперш слід сказати, що у історії «Захар Беркут: Легенди» від Захара Беркута одна назва та й Карпати. Втім це не заважає коміксу бути зразковим мальованим міфом, що ніби адаптований з історій нашого фольклору. Малюнок зачаровує, а історія залишає по собі слід у душі. Вдалий вибір, щоб показати дітям.

Також не можу не згадати твір «Протистояння: Червоний терор», який, під час ККУ 2019, роздавали покупцям на стенді студії Spring. Ця мальована оповідь створена також Олександром Корешковим, на замовлення Міністерства Інформаційної Політики України. У декораціях 20-тих років минулого століття, змальовується протистояння українців та червоноармійців, що уособлюються однією людиною з кожного боку. Попри те, що ці книги безкоштовно роздавали на фесті, значна частина накладу потрапить до бібліотек, де з ними зможуть познайомитися усі бажаючі.

Ознайомитися з повним переліком новинок та анонсів видавництва ArtHuss можна за посиланням.

Команда ArtBooks привезла на фестиваль «Болівар», Шона Рубіна. Раніше я уже розповідав вам про цю милу історію динозаврика, що оселився у Нью-Йорку. І якщо вона навіть мене підкорила своїм візуалом, то що вже й казати про те, що довкола стенду видавництва було чимало зацікавлених дітей з батьками. Втім, на цьому пригоди Болівара не завершуються. Видавництво ArtBooks відразу анонсувало крихітну оповідку, що слугує доповненням до пригод Болівара — «Bolivar Eats New York: A Discovery Adventure».

Услід за цим, ArtBooks оголосило про плани видати твір французького автора Алекса Аліса — «Castle in the Stars: The Space Race of 1869» для учнів середньої школи та «Marcy and the Riddle of the Sphinx» для дошкільної аудиторії. Перша книга — це фантастична історія пошуку загубленої на повітряній кулі між зір матері, а друга — легка пригодницька оповідь становлення юної шукачки скарбів, Марсі. Обидві історії дивують своїм візуалом, який, попри це, помітно різниться і однаково стимулює придивитися до творів. Дат не називали, тож чекатимемо.

Ознайомитися з повним переліком новинок та анонсів видавництва ArtBooks можна за посиланням.

Цього місяця видавництво Рідна Мова не стільки ділилося несподіваними анонсами, скільки розставляло орієнтовні терміни на виконання даних під час ККК 2019 обіцянок. Втім, вони не потрапили під мій пильний погляд тоді, тож стали приємною несподіванкою. Так, перший том обкладеної преміями Айснера «Саги» слід очікувати вже 10 жовтня. Тоді ж повинен з’явитися перший шматочок барвистої квадрології — «Шибайголова: Жовтий». Верстальники Рідної мови доклали неймовірних зусиль і перемалювали лого на грудях головного героя у всіх панелях.

За плашкою «Скоро» сховалися четвертий том «Проповідника», сьомий том Бетмена з New 52 — «Endgame», другий том «Казок» та четвертий том Ліги. Також до читачів мчиться Флеш з четвертим томом — «Навспак». Втім, хвилюватися не слід, усі ці видання справді очікуються до кінця цього року, тож ви матимете що покласти під ялинку.

Темп виходу видань від Рідної Мови вражає й досі. Найпомітнішим релізом цього місяця став перший том «Блекседа», на який ми робили огляд. Також подарунків підвезли фанатам Бетса, що отримали майже не артбук «Бетмен: Проклятий» у крутому форматі та шостий том рану Снайдера — «Нічна зміна». А також, для бажаючих розширювати світогляд завдяки мальованим історіям,  видали історію кіно — «Кіношно» та четвертий том «Всесвітньої історії». Обидві в інтегральній палітурці.

Ознайомитися з повним переліком новинок та анонсів видавництва Рідна мова можна за посиланням.

Північні Вогні на ККУ 2019 потішили 5 анонсами. Найменш очікуваним, з-поміж них, став комікс про надзвукового їжака Соніка, який помітно здивував публіку. Також несподіваними були «Predator: Hunters» і комікс про Ґодзіллу, які не потребують додаткових представлень. А от з очікуваного, показали другий том Венома та, в дечому ідейних продовжувачів їхнього портфоліо, — «Carnage: The One That Got Away» та «Ghostbusters». Усе це без дат.

Пройшлися й по минулорічним обіцянкам. Так, комікси «Marvel Universe Vs. The Punisher» та «Ultimate Iron Man: Armor Wars» — знаходяться в роботі та повинні вийти наступного року. Втім, приїхало видавництво Northern Lights не з пустими руками. На фестивалі почали продавати комікс, що несподівано попав у самісіньку десятку, з нагоди приїзду Крістофера Ллойда, — «Назад у майбутнє: Нерозказані історії та альтернативні лінії часу». Крім нього, привезли справжнього пухлика — трьохстасторінкове видання «Людина-Павук: Інший» з обкладинкою у двох варіантах оформлення.

Ознайомитися з повним переліком новинок та анонсів видавництва Northern Lights можна за посиланням.

Важливі самітні тайтли

Не тільки великі українські видавництва коміксів тішили спільноту новинками у вересні. Також важливо сказати про те, що нарешті вийшов перший том пригод Тентена — «Тентен у країні Сов’єтів», який видала команда PNZL. Якщо до цього ми довгий час балакали про заповнення українського ринку мальованих історій класичними творами, то ось вам твір, що стояв коло першоджерел сучасного французького коміксотворення. Його значимість для Франції можна зрозуміти за тим фактом, що львівський Форум видавців відвідали французькі посли задля цього релізу. Поки комікс не добрався до комікс крамниць і мандрує різними офлайновими закладами, але зовсім скоро має потрапити й до нас з вами.

Також слід згадати комікс «Друзі 2.0», який представили під кінець місяця у магазині Ideo-Grafika, де роздали невеликий наклад усім охочим. Основна частина тиражу відправилася в школи. Це збірка міні-історій, що слугують мотивацією для дітей з обмеженими можливостями рухатися далі та не здаватися, попри все. За словами творців, видання створювалося у вкрай малі терміни, щоб вкластися у необхідні для отримання гранту нормативи.

Ми живемо у дивовижний час

Українська індустрія мальописів стрімко зростає. Буквально декілька місяців тому, підбиваючи підсумки насиченого подіями травня, я дивувався тому, що потрібно розповісти про 40 робіт. Зараз їх поза 100 і, знаючи кількість юридичних умовностей, що обмежують наших видавців, я певен, що ще десь стільки ж перебуває на різних етапах узгодження.

У рамках одного місяця ми отримали анонси перших україномовних артбуків, що вийдуть в рамках маркетингової кампанії гри, першого коміксного підпискового сервісу, перший том «Тентена» та декілька унікальних для нашого ринку видань. Завдяки наполегливій праці цих, захоплених своєю справою, команд ми горимо яскравим вогником на радарах західних колег. Ми можемо не тільки насолоджуватися стабільним потоком якісно перекладених видань за ліцензією, а ще й пишатися чудовими продуктами, що створені для нашого ринку українцями та не тільки. Ми живемо у дивовижний час, коли можемо особисто спостерігати за становленням та розвитком цілої локальної індустрії з усіма супутніми гострими обговореннями перекладів, ймовірних новинок та проклятого Гулька. І це шалено круто.

А не губитися в цьому бурхливому потоці вам допомогатиме портал PlayUA. Підписуйтеся на нас у соцмережах, діліться нашими матеріалами з друзями та пам’ятайте: усі мальописи не купити, слід бути розважливими у виборі.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Скільки пива на день корисно пити

Автор: PlayUA

beer 03

ГІ*НО: враження після проходження Skull and Bones

Автор: PlayUA

Skull and Bones

10 найкращих серіалів для підлітків на Netflix

Автор: Анна Колінчук

сексуальне виховання

Warm Up League Spring Cup повертається! Розповідаємо, як пройшов перший етап

Автор: Андрій Присяжний

image 2024 03 11 22 25 41

Ігрові ноутбуки з Intel 14-го покоління. Predator Helios Neo 16/18 вже в Україні!

Автор: PlayUA

predator helios 16 18

Грайте DayZ разом з українською спільнотою OutLife

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.dayz

Сучасна українська анімація: Досягнення та перешкоди на шляху творчості

Автор: Катерина Базуліна

універ чупарського

В Україні відбувся кіберспортивний турнір для студентів ВНЗ

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.cs2 турнір

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: