Star Survivor

Коли стомився бити вампірів. Огляд Star Survivor

Автор: Єрмаков Кірілл

Успіх Vampire Survivors підштовхнув чимало творців зробити майже тотожний за концептом й наповненням проєкт, щоб швиденько заробити на тренді. Саме тому Steam заполонили ігри зі словом Survivor в назві. Та на щастя й серед них є винятки, що намагаються розвинути власні унікальні ідеї, взявши оригінальний концепт лиш за основу. І гарний приклад такого підходу — це Star Survivor.

У грі ми, в ролі космічного дослідника, маємо заробити кошти, видобуваючи корисні копалини з астероїдів. Але надокучливі прибульці не в захваті від наших намірів, тому доведеться знищити їхню матку й так добути собі трішки часу на роботу, а людству на існування.

Основний режим гри зроблений так, що ми обираємо сектори з різними завданнями й просуваємося до фінальної сутички з босом. Тут проявляється одна з оригінальних ідей проєкту: варіативна складність, яку ми самі собі обираємо. Більша складність — більша нагорода.

Також є режими виживання для тих, хто хоче перевірити різні стратегії прокачування чи просто підзаробити ресурси. А ще режим викликів, де в особливих умовах треба виконувати визначені завдання. На мою думку, це вже більше як нова гра+, бо впоратися з ними без попередньої підготовки напрочуд складно.

Ця гра відрізняється від типового клону Vampire Survivors тим, що до класичної системи з хвиль ворогів і вибору покращень між ними розробник додав елементи колодобудування. Тобто ми самі збираємо собі колоду покращень, що потім з якоюсь імовірністю випадатимуть нам по мірі виконання завдання.

На противагу багатьом *** Survivor іграм, набір доступної вам під час місії зброї у Star Survivor різниться в залежності від обраного вами юніта. Бо замість героїв тут космічні кораблі і кожен, окрім здібностей і технічних характеристик, має різну кількість відсіків під зброю та допоміжні апарати. Тож у цій грі ви або швидкий і тонкий, або летюча фортеця, яка рухається наперекір законам фізики.

У знайомих мені *** Survivor іграх є спільний недолік: вони швидко скочуються в рутину, якщо намагатися максимально швидко розвиватися. Щоб уникнути цього, розробник Star Survivor зробив підсилення карток можливим лише на спеціальних станціях під час проходження кампанії. Спочатку це мене злило, але потім навчило ретельно продумувати стратегію розвитку. Я почав запамʼятовувати, які картки частіше використою і які, як наслідок, мають бути покращені, щоб я точно отримав з чергового апґрейду користь. Бо в тих же Vampire Survivors я міг просто збирати золото на найпростіших рівнях з нудними збірками, щоби на складніші піти вже більш підготованим. Тут так можна назбирати на корабель, але покращити свої картки не вийде.

Я люблю низькополігональний стиль у графіці, тож мені візуальна складова Star Survivor припала до смаку. Особливо кораблі, деталізації яких розробник приділив більше часу, ніж ворогам. Окремо слід згадати вдалість тутешнього інтерфейсу. Коли ти носишся ворожими космічними просторами, ухиляючись від рою ворогів, встигати все контролювати очима має бути зручно. Тут всі головні показники в зоні корабля і тому їх легко контролювати.

А от музичний супровід гарний, динамічний, але все ж якщо грати довгими сесіями, відчувається, що треків бракує. Є недоліки і в ігровому процесі, зокрема в очі кидається швидке втрачання актуальності низкою видів озброєння, що справляються зі своєю задачею на ранніх етапах гри, але втрачають запал з часом.

Підсумовуючі мій досвід від гри, я можу сказати, що отримав те, чого бажав: цікавий новий досвід survivor-like гри, завдяки додаванню механік з інших жанрів та гарної зміни забігів на коротші, динамічні та не однотипні. Разом з тим, мені одразу були зрозумілі «правила гри», що допомогло швидко освоїтися і з задоволенням проводити час у Star Survivor

Тож якщо вам вже набридли Vampire Survivors, але хочеться пограти в щось подібне, Star Survivor — гарний вибір.

70

Варте уваги

Вдалося

  • Уникнути кардинальних змін у формулі
  • Зробити основний режим менш одноманітним

Не вдалося

  • Зробити вдосталь різноманітного контенту
BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Вдала історія з елементами ігросервісу — Огляд Suicide Squad: Kill the Justice League

64

Автор: Владислав Папідоха

suicide squad: kill the justice league

Найгірше, що сталося з Людиною-павуком. Огляд фільму «Мадам Павутина»

Автор: Андрій Присяжний

madam webb

Зразковий патіґейм — Огляд настілки «Топ 10»

Автор: Малютенко Михайло

Топ 10

Дистильована ностальгія. Ретроспектива DuckTales: Remastered

Автор: Андрій Нагорний

DuckTales: Remastered

Універсальний інструмент — Огляд монітора Acer Nitro XV272UV (UM.HX2EE.V23)

Автор: Володимир Бортюк

Універсальний інструмент — Огляд монітора Acer Nitro XV272UV3 + РОЗІГРАШ

Огляд Prince of Persia: The Lost Crown. Казка не про Принца

91

Автор: Володимир Вітовський

Prince of Persia: The Lost Crown

Баланс у всьому — Огляд настілки «Майстерня»

Автор: Малютенко Михайло

Майстерня

Хто в Netflix дав на це гроші? Огляд фільму «Бунтівний місяць. Частина 1: Дитя вогню»

Автор: Андрій Присяжний

бунтівний місяць

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: