Команчі проти Хижака: перший трейлер фільму “Здобич”

Анонсований у листопаді п’ятий сольний фільм франшизи “Хижак” (Predator), інтригуючий пріквел під назвою “Здобич” (Prey) отримав перший трейлер. Як це було обіцяно в анонсі, маємо притостояння між Хижаком (який знову виглядає як щось з фільму жахів вперше ніж за 32 роки і відповідно з другого фільму) і дівчиною з племені команчів на ім’я Нару у буремних 1700-х. Нару намагається довести свою профпридатність як мисливиці у племені де цим здебільшого займаються чоловіки. Їй випадає чудовий шанс це зробити коли як команчі, так і європейці-загарбники стають здобиччю чергового (хоча насправді хронологічно першого відомого) іншопланетного монстра.

20th Century Studios у цьому фільму беззаперечно роблять ставку на колорит корінного населення Америки: виконавиця головної ролі Амбер Мідтандер (відома багатьом за яскравою роллю в серіалі “Легіон”) дійсно належить одного з корінних племен (втім, до Сіу), втім у трейлера є один нюанс — як можна помітити, Команчі розмовляють англійською. Як виявляється, фільм випустять одразу у двох мовних варіантах і окрім англомовного для спрощеного сприйняття творці дійсно зробили повнометражний фільм на мові Команчів. Як розповіли у коментарі виданню SlashFilm режисер фільму Ден Трахтенберг та продюсерка Джгейн Майерс, це чи не перший фільм який був здебільшого зафільмований на мові Команчів. Майерс, яка сама належить до цього племені не ховає певних професійних і національних гордощів з цього приводу:

Для мого племені це не робилося до того ніколи. Взагалі [на мовах корінного населення Америки] є лише кілька фільмів. Здається “Зоряні війни”, яким було 30 років коли їх переклали на мову Навахо, і було ще знову Навахо, 20 років тому в “У пошуках Немо”. Але це взагалі вперше коли повністю новий фільм вийшов і є опція почути його повністю на цій мові. Це не лише натхнення для молодих носіїв нашої мови, але й для багатьох інших людей, адже демонструє їм як виглядає наша мова. Це дуже захоплюючий момент для мене.

Ден Трахтенберґ порівняв складність творчої задачі з фільмом “Охота на Червоний Жовтень” (Hunt For Red October) де радянські підводники (на чолі з Сером Шоном Коннері) починають говорити російською а потім поступово переходять на англійську там де це зрозуміло глядачам, проте зазначив, що вони не знайшлися як зробити це в сучасних умовах тож просто зняли фільм на мові Команчів з вкрапленням англійської, залишивши за глядачем право обирати на якій мові дивитись.

Зробити це можна буде переважно тому, що фільм піде одразу на стрімінґовий сервіс Hulu, де прем’єра відбудеться 5 серпня 2022 року. Чи збирається Disney якось випустити фільм на територіях де нема Hulu (тобто практично де завгодно окрім Сполучених Штатів) і якою мовою це потенційно буде зроблено — наразі відкрите питання.

Читайте також

Огляд Predator Triton 500 SE (PT516-52s) — преміальний ігровий ноутбук 2022 року

predator triton 500se (4)

Predator Triton 500SE (PT516-52s) — преміальний найсучасніший ігровий ноутбук

predator triton 500se ua thumb

ТОП-15 ігор у бібліотеці PlayStation Plus Extra

PlayStation Plus Extra

Отримайте Prey, Jotun: Valhalla Edition та Redout безкоштовно в Epic Games Store

prey

Prey безкоштовно роздають в Epic Games Store

Epic Games Store

“Здобич”: чи стане нею Хижак?

Здобич

Acer розширила асортимент лінійкою захищених ноутбуків ENDURO та представила оновлення популярних моделей

Acer-Enduro-N3-EN314-51W

Що можна виграти на PlayUA у червні?

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: