Користуйтеся інтернетом українською

Автор: Сергій Мельник @melsuser

На превеликий жаль, зараз часто зустрічаються досить популярні сервіси без наявності україномовного інтерфейсу. Багато розробників ставлять ставку на російську мову, адже для них її найвигідніше робити, оскільки її розуміє більшість країн Східної Європи. Таким чином і багато українців користуються російською, або ж англійською локалізаціями різних ресурсів.

Якщо ви хочете допомогти розповсюдженню українською мови у інтернеті та не тільки, то необхідно збільшити відсоток користувачів, які її використовують. Цей матеріал допоможе вам встановити солов’їну у більшості сервісів, де вона присутня.

Steam

Щоб змінити мову у одній з найпопулярніших крамниць відеоігор та застосунків від Valve вам необхідно натиснути на кнопку Steam у лівому верхньому куту, а потім у списку, який з’явиться, вибрати “Налаштування”. У новому вікні перейдіть на вкладку “Інтерфейс”, і там у найпершій опції оберіть українську мову наприкінці списку. Після цього натисніть “Гаразд” та перезапустіть клієнт, щоб зміни було застосовано. Якщо буде бажання — долучайтесь до нашої спільноти PlayUA в Steam.

Google та його сервіси

Щоб встановити українську мову у пошуковій системі, YouTube, Google Drive та багатьох інших сервісах від всесвітньовідомої компанії, не доведеться багато раз повторяти одну й ту саму дію, це ж безумство. Достатньо лише зайти на google.com та перейти до налаштувань вашого профілю у правому верхньому куту. У вікні налаштувань оберіть пункт “Дані та персоналізація”, прогорнувши сторінку нижче, ви зможете знайти розділ з мовою. Натисніть на кнопку “Редагування” поруч з мовою, яку зараз встановлено, і віднайдіть у списку українську. Зробити це можна вручну, або за допомогою текстового пошуку. Чи варто вас просити підписатись на наш канал? Варто, якщо ви цього ще не зробили! Ось тут, будь ласка :)

Discord

Аби змінити мову інтерфейсу Discord на українську, достатньо зробити наступне: в нижньому лівому куту, біля вашого ніку та зображення профілю, є кнопка налаштувань у вигляді шестерні. Перейшовши у налаштування оберіть у лівому меню вкладку “Мова”. Вона знаходиться ближче до кінця списку розділів. Там ви зможете обрати українську мову. Окрім назв, присутні навіть прапори держав, щоб краще орієнтуватися.

До речі, обов’язково не забудьте долучитися до нашого Discord-серверу, якщо не зробили цього раніше!

Соціальні мережі

Більшість соц. мереж, у яких ми проводимо немало часу, також мають українську мову. На жаль, її теж використовує не так багато українців як того хотілось би. Зараз ми коротко розповімо, як це виправити у кількох найпопулярніших мережах.

Facebook

Щоби змінити тут мову (в новому дизайні Facebook) вам потрібно натиснути на кнопку зі стрілочкою, що показує донизу у правому верхньому куті, і у меню обрати пункт “Налаштування та конфіденційність”, а у наступному меню — “Мова”. На самому початку сторінки ви зможете обрати мову соціальної мережі. Нижче також є кілька мовних налаштувань записів, які ви можете підібрати для себе. Нас у Facebook ви зможете знайти ось тут. Як правило, ми проводимо там багато конкурсів.

Twitter

У “Твіттері” схема досить схожа до попередньої. У лівому сайдбарі потрібно натиснути на передостанню кнопку “Інші дії”, а потім обрати у меню пункт “Налаштування та конфіденційність” потім перейдіть у передостанню вкладку під назвою “Спеціальні можливості, відображення та мови” і перейдіть до розділу “Мови”. І, знову ж таки, зверху буде доступна зміна мови відображення. А ось тут ви можете зафоловити PlayUA у Twitter. Там ми іноді публікуємо те, чого на сайті можна не знайти.

Instagram

У цій соціальній мережі найлегше змінити мову. Вам не доведеться заходити у якісь меню абощо. У правому сайдбарі під особистими рекомендаціями для вас, є невеличкий сірий набір посилань. Серед них є розділ “Мова”, він у самому кінці списку. При натисненні на нього, у вас з’явиться можливість змінити мову на рідненьку — українську. Ми в Instagram ось тут. Коли наберемо 1000 підписників — почнемо дарувати призи :)

Операційні системи

Окрім інтернету, непогано було би використовувати і ваші операційні системи на різних пристроях з українським інтерфейсом. Мову там змінити не важко. І нехай вас не лякають слова на кшталт “Тека” замість “Папка”.

Windows 10

Для того, щоб змінити мову в операційній системі від компанії Microsoft, вам потрібно відкрити панель сповіщень за допомогою кнопки у правому нижньому кутку. Також це можна зробити за допомогою комбінації клавіш Win+A. Там перейдіть у розділ “Усі настройки”, який розміщено внизу панелі.

У відкритому вікні знайдіть пункт “Час і мова”. Після цього знайдіть у лівому меню вкладку “Мова”. Там ви зможете у розділі “Мова інтерфейсу Windows” обрати українську. Після цього доведеться перезавантажити систему. А найкращий варіант — це обрати українську при встановленні ОС.

macOS

Якщо ви власник макбуку від компанії Apple, то для того щоб змінити мову на українську вам потрібно буде натиснути на логотип виробника у лівому верхньому куточку, і у контекстному меню обрати “Налаштування системи”. У відкритому вікні перейдіть у розділ “Мова та регіон”. Зліва відображатиметься перелік доступних мов, щоб додати туди українську натисніть на значок плюса внизу списку, віднайдіть українську серед запропонованих мов.

Далі система запропонує використовувати додану мову як основну, погодьтесь на це. При закритті вікна налаштувань, macOS попросить вас перезавантажитися для застосування нової мови.


Ось і все, це лише невеличка добірка інструкцій як змінити мову інтерфейсу. Звісно, ми не зможемо охопити усі популярні сервіси якими ви користуєтеся, тож будемо раді, якщо ви самі зміните там мову на українську (за можливості), і допоможете з цим другим користувачам. Для цього ви можете залишити короткі інструкції в коментарях, а коли їх набереться достатня кількість, то ми їх оформимо та опублікуємо в новому матеріалі. Це неабияк допоможе просувати українську мову в маси, і довести деяким розробникам, що вона справді потрібна.

Останні статті

5 найяскравіших героїнь у відеоіграх за версією PlayStation

Автор: Віталій Тарнавський

Редакційні мандри у віртуальну реальність з Injoy VR

Автор: PlayUA

Injoy VR

Ґеймерський звук виходить на новий рівень — нові навушники від AOC

Автор: Віталій Тарнавський

Кошмари, яких ви так боїтеся… Враження від Little Nightmares II

Автор: PlayUA

Little Nightmares II

Огляд артбука Art of Star Wars: The Mandalorian

Автор: PlayUA

Art of Star Wars: The Mandalorian (Season One)

5 ігор, з якими варто ознайомитися завдяки підписці EA Play

Автор: Сергій Мельник

EA Play

Acer розширює асортимент ноутбуків Swift 1 в Україні

Автор: Віталій Тарнавський

ТОП-5 ігор для iPhone 12 з вражаючим ґеймплеєм

Автор: PlayUA

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: