KostiCon: Як пройшов перший в Україні конвент настільних ролівок
10-12 травня в Ужгороді проходив перший в Україні фестиваль настільних рольових ігор. Його організатори — Вечерние Кости, найбільш ламповий канал по настільним RPG — понад два роки займаються розвитком настільних ролівок серед жителів України та країн СНД, проводять захоплюючі кампанії по різним системам, вивчають усе, що пов’язане з культурою НРІ й діляться зі своїми глядачами на платформах Twitch та YouTube. Цьогоріч Вечерние Кости вирішили піти далі і вивести улюблене хобі в офлайн. Вже зараз можна сказати, що перший KostiCon пройшов з успіхом: і фанати НРІ, і початківці отримали максимум задоволення.
Все організовано прекрасно! Люди розуміть, куди вони приїхали, навіщо вони приїхали і що вони взагалі хочуть від конвенту
— коментує Олександра з Естонії, гостя KostiCon.
Локація фесту була обрана не з проста: історичний комплекс 1781 року в старому центрі міста додав неабиякої атмосферності. На конвенті зібралися кращі Гейм Майстри з усієї України та гості з різних куточків світу. Перший день Вечерние Кости розпочали живою грою на сцені. Це було справжнє шоу Dungeons & Dragons по кампанії Еноа — авторського світу Віталія Демура, співзасновника каналу. Наступного дня відкрили загальні ігрові блоки, які поділили за тематикою. До обіду грали в фентезійні ігри: ті ж D&D — різні пригоди, Dungeon Crawl Classics, 7-е Море, Кінець Одіссеї GURPS. Ввечері настав час для dark-блоку: Vampire: The Masquerade, Dark Heresy, Runequest, World of Darkness (Mortals), D&D Ravenloft, Невагомість. Вакуум! Зомбі? GURPS, Архетерика — псевдоісторична пригодницька гра, яку на конвенті представляв сам автор — киянин Антон Шандра. В окремій вежі зі спеціальним освітленням пройшли ігри, від яких холола кров — Trail of Cthulhu та 10 Candles.
Останній день фестивалю був присвячений sci-fi: Cyberpunk 2020, Коріоліс, Savage Worlds, Mage: The Ascension, 88 миль за годину та Allien GURPS, Star Wars, а також Blasters & Dragons. Завершився захід відкритим ігровим блоком, окрім деяких з вищезгаданих ігор, можна було пограти в Скелетну Піхоту, OSR, GURPS: Old West та Lamentation of the Flame Princess. Крім того, на KostiCon були “народні” столи, де кожен охочий міг провести свою гру. Завдяки широкій географії походження гостей, ігри проходили трьома мовами: російською, українською та англійською.
Я граю відносно недавно, до того ж я незрячий, а тут у мене була змога вперше пограти зі зрячими людьми. Це було надзвичайно!
— розповідає Кирил, який приїхав на KostiCon із Західного Сибіру.
На KostiCon також була секція настільних ігор, зона з олдскульними приставками, кінозал з тематичною підбіркою фільмів та серіалів, стенди з іграми, коміксами, унікальною мерч-продукцією від Вечерние Кости, розробленою учасниками каналу Дарі’єю Єгоровою та Денисом Компанійцем. А на так званому чорному ринку будь-хто з гостей міг обміняти або продати щось зі своїх непотрібних гральних речей. Майстер Шурік Кучуков проводив воркшопи з фарбування мініатюр, також під час фестивалю пройшли воркшопи зі створення персонажів та потужний майстер-клас для Гейм Майстрів. Можна було послухати лекції від ведучого гейм-дизайнера Сергія Тена, ГМ-а кращих київських клубів Олексія Базовкіна, співзасновників каналу Вечерние Кости Віталія Демура та Олександра Тріфана, а також задати питання на Q&A всім членам команди. На території фестивалю працював фудкорд зі смачними бургерами, напоями та кавою, й в цілому панувала атмосфера затишку і тієї ламповості, без якої вже важко уявити будь-шо, що роблять Вечерние Кости.
Олександр Тріфан, один з головних організаторів фестивалю розповідає:
Я бачив віддачу гостей, я бачив їх емоції: все, що ми їм дали — ми отримали подвійно. Постійно переживав, що чогось не встигли, але коли навкруги посмішки, коли люди радіють за столами під час гри, плескають в долоні — в той момент ти розумієш, що у нас все вийшло на 110%!
Наразі Вечерние Кости на своєму останньому стрімі на Twitch вже анонсували KostiCon 2020, пообіцявши тематику Кіберпанку. В майбутніх планах зробити так, щоб KostiCon став кращим фестивалем не лише в Україні, але й в усіх країнах СНД, а Ужгород перетворився на столицю настільних рольових ігор.
Фото: Роберт Петричка
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!
Читайте також
Популярне
-
Нова повноцінна частина Heroes of Might & Magic вийде в 2025, але розробляють її росіяни
-
Ринок портативок у 2024 році: що взяти, щоб не пошкодувати
-
DOOM: The Dark Ages значно повільніший за DOOM Eternal, але гравці цьому тільки раді
-
GSC Game World вважає, що переноси S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl були фінансово невигідним рішенням
-
Огляд Star Wars Outlaws (доповнюється)