Культові “За двома зайцями” покажуть на великому екрані у Львові

Хоч яким складним було б життя під час воєнного стану у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії в Україну, але кіно знаходить своє місце у нашій системі цінностей. Надто це стосується кіно українського, яке зараз взмозі підняти бойовий дух, нагадати про величезні пласти культури і мистецтва, які ворог намагається всими силами знищити та/або присвоїти сотнями років. Саме останнє багато років відбувалося з без перебільшення культовою класикою українського радянського кіно, про яку тут іде мова. Фільм Віктора Іванова “За двома зайцями” (1961) за п’єсою Михайла Старицького довгий час був доступний українцями лише у зросійщеному варіанті, дубльованому для широкого прокату у СРСР. Якщо в оригіналі символом несмаку був домішок російської мови у україномовному мелодичному середовищі, то радянський дубляж “ізящним жєстом” спотворив цей сенс у протилежну сторону, дублювавши всіх позитивних персонажів чистою російською. Що, між іншим, погано лягає на логіку фільму.

Якоюсь мірою навіть так фільм все одно був україномовним (і хітовим), але переважно україномовний оригінал довгий час, вважався втраченим. Однак, у 2013 році оригінальний варіант фільму був дивом віднайдений у Маріупольскому кінофонді, а згодом весь фільм був відреставрований Довженко-Центром у всій своїй первинний красі, загравши на “веселий дуже, на очень лад” і разом з тим підкресливши вічну актуальність комедії з життя Києва початку 20 століття.

Саме цей, оригінальний варіант стрічки можна буде подивитись у Львові 15 березня 2022 р. о 18:30 у Львівському муніціпальному мистецькому центрі, за адресою вул. Стефаника, 11. Одразу слід зазначити, що ніхто ще не відміняв карантинні обмеження, тож якщо ви хочете сходити на стрічку слід зареєструватися. Кількість місць обмежена.

“За двома зайцями” відкриває низку показів у Львівському муніціпальному мистецькому центрі, організованих спільно з державним кіноархівом “Довженко-Центр”. Попредньо планується що покази продовжаться тричі на тиждень (вівторок, четвер й субота) на тому ж місці в той же час. В програмі — кращі фільми в історії українського кіно. Улюблена класика, забуті шедеври та новітні досягнення — українцям є чим пишатись на аудіовізуальній ниві.

Слід також зазначити, що “Довженко-Центр” проводить низку показів на станціях-укриттях  Київського метрополітену, а у Львові подивитись кіно можна також буде у кінотеатрі “Планета Кіно” у ТРЦ “Форум Львів”, який теж запрацює 15 березня.

P.S. Важко втриматись не прикласти сюди ще й наполовину кавер, наполовину оду фільму від ТНМК та Сергія Сивохо. “Є своє, скільки можна позичати!” — як на часі зараз цей меседж. Та й сам фільм, один з моїх найулюбленіших.

Читайте також

Прем’єра українського фільму “Памфір” відбудеться на Каннському кінофестивалі

Памфір

Netflix відкриває виробниче представництво у Варшаві

Покази кінофестивалю “Бруківка” у Кам’янці-Подільскому триватимуть до закінчення війни

Кінофестиваль

“Mariupol, I Love You”: дивіться яким було місто щоб допомогти йому зараз

Маріуполь

“Носоріг” повертається в кіно, а його творці боронять Україну

Носоріг

На станціях-укриттях Київського метрополітену показують кіно

Київський метрополітен

Кінотеатр “Планета Кіно” у Львові знову запрацює з вівторка

Планета Кіно

Оголошено лауреатів Шевченківської премії-2022

Шевченківська премія

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: