Монстри проти Героїв

Квиток у хобі! Огляд настілки «Монстри проти Героїв»

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Моїй колекції завжди бракувало ігор через які можна легко інтегрувати нових людей у хоббі. Таких, що правила пояснюються достатньо швидко, аби під завершення розповіді слухач з незвички не забув про початок, а ще щоб партія не розтягувалася на добру годину (а то й дві чи три), відлякуючи від самої лиш пропозиції почати. Тепер у мене зʼявилися «Монстри проти Героїв» і простір для вибору суттєво збільшився.

«Монстри проти Героїв» це проста і доволі дешева настільна гра з прихованими ролями, у коробці з якою ви не знайдете нічого, крім аркушика правил та двох ігрових колод. Вони незалежні одна від одної і можуть як гратися самостійно у випадку компанії на 2-4 людини, так і в купі, якщо ви зібралися групою 5-8 людей. Правила зводяться до простого:

  • Зі старту ви отримаєте випадкову роль Монстра або Героя
  • У залежності від отриманої ролі, наприкінці ви отримуватимете бали або за карти Монстрів (з черепком у куточку), або за карти Героїв (з сонечком у куточку) у своїй ігровій зоні і навпаки втрачатимете бали за персонажів іншого типу
  • Щоходу вам доведеться або зіграти одну карту з руки, або взяти одну з колоди
  • Гра завершиться щойно хтось з гравців дістане з колоди останню карту

Оце буквально і все. Відмінність між колодами досягається легкою розбіжністю в темі (скажімо у «Поклику Ктулху» це дві різні оповіді Лавкрафта) та головною механічною ідеєю. Наприклад одна колода може бути про постійне змагання з суперниками за потрібні карти, а інша про накопичення у своїй ігровій зоні максимально можливої кількості персонажів. Комбінуючи їх — змішуєте курчат та каченят і тут вже як піде: серед людей знайомих попередньо з грою все пройде добре, а ось новачки можуть і заплутатися в утвореному дійстві.

Хоч «Монстри проти Героїв» і заявляються як гра для 2-8 людей, грати удвох мені не сподобалося. За звичайними правилами, обидві механічні основи колод «Поклику Ктулху» так чи інакше приводили нас до ситуації, де один гравець домінував через вдалий рандом, а інший все очікував завершення гри поки його ігрову зону розривав суперник. А за ускладненими, де кожен з гравців послуговується окремою колодою, гра суттєво втрачала у взаємодії і від того біднішала.

У інших сценаріях гра показувала себе чудово. Вона вдало підійшла як для пограти з малознайомими із хоббі людьми, так і для розбавити перерву між більшенькими настілками з активними поціновувачами формату. Мені настільки сподобалося, що я не довго думаючи докупив собі до пари й другу коробоньку з «Вікторіанськими жахами», хоч це і видалося мені невдалим рішенням. На перший погляд, може здатися, що «Монстри проти Героїв» це серія з безліччю релізів, які весело змішувати між собою, а українською поки вийшли лиш дві версії, бо це перша хвиля — та це не так. З моменту виходу «Вікторіанських жахів» у 2015 році, вийшов лиш «Поклик Ктулху» і фактично оце й уся серія. Тож сильно розширюватися поки нікуди.

Ба більше, «Поклик Ктулху» здався мені не стільки абсолютно новою коробонькою, що розширює мій ігровий досвід, скільки покращено версією «Вікторіанських жахів», бо робить практично те ж, але трішки краще. Тож раджу просто вибрати милішу серцю за темою коробонькою та зупинитися на ній, а другу я вже спланував залишити у офісі для посиденьок з колегами.

«Монстри проти Героїв» можна похвалити і за фізичне виконання, яке приємне оку й компактне. Будь-яку з колод чи навіть всю коробоньку можна легко взяти з собою на прогулянку чисто на всяк випадок. Не підвело й українське видання, яке чудово перекладене та укомплектоване. Побурчати можна хіба щодо складності втискування колод в протекторах у коробоньку, та це вкрай дрібна проблема.

Якщо ви, як і я, давніше шукали собі коротку приємну гру на пограти з компанією новачків у світі настільних ігор — «Монстри проти Героїв» чудовий вибір. За незначну суму, вона з легкістю подарує вам низку захопливих партій і може зайняти своє місце не тільки в домашній колекції, а й у офісній, поруч з геть затяганими коробоньками «Вибухових Кошенят» чи «Манчкіну». Крім того, вона добре підійде у якості філеру для вечорів з вашими друзями по хоббі, адже не завжди хочеться грати лиш у чималі євро на 2 з гаком години. Втім, купляти обидві гри серії не варто, через їхню надмірну схожість, тож рекомендую обирати чисто за темою.

Придбати настільну гру «Монстри проти Героїв. Поклик Ктулху» можна за цим посиланням, а якщо вам хочеться іншої тематики, то можна приглянутися і до «Вікторіанських монстрів». А з промокодом PlayUA10 ви ще й отримаєте 10% знижки на придбання цих або будь-яких інших ігор у крамниці Geekach.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Лише сідницями ситий не будеш. Огляд Stellar Blade

78

Автор: Володимир Вітовський

stellar blade cover

Затягне і не відпустить — Огляд Balatro

90

Автор: Барлет Ярослав

balatro

Огляд Pepper Grinder

77

Автор: Барлет Ярослав

pepper grinder

ЗАМІНИВ МЕНІ ПК — Огляд ноутбука Acer Predator Helios 16 (PH16-71)

Автор: Володимир Бортюк

predator helios 16 review site a 01

Справжнє виживання — Огляд настілки Resident Evil 3: The Board Game

Автор: Владислав Папідоха

Resident Evil 3: The Board Game PlayUA

Шедевр в жанрі контролю територій — Огляд настілки «Ель Гранде»

Автор: Малютенко Михайло

Ель Гранде

Огляд Alone in the Dark (2024)

74

Автор: Владислав Папідоха

Alone in the Dark (2024)

Огляд фільму «Дюна. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха

Дюна. Частина 2 / Dune: Part Two