#KyivNotKiev знову перемагає! Український викладач навчив грамоти The New York Times

Кілька тижнів тому сталася вагома подія: внаслідок багаторічного лупання сієї скали, величезна команда на чолі з Павлом Клімкіним (колишній міністр закордонних справ України) домоглася того, що відтепер усі медійні потужності ВВС (а вони, повірте, вражаючі) дотримуватимуться правопису Kyiv, а не Kiev. До всього, правильний правопис став академічним стандартом для прийдешніх версій усіх ключових словників та енциклопедичних видань Британії.

А от по інший бік Атлантичного океану не квапилися позбуватися старих звичок. За кілька днів після вчинку ВВС, видання The New York Times оголосило, що не буде нічого змінювати та продовжить і надалі писати Kiev.

І все би нічого, проте минулої середи під час слухань Комісії з питань розвідки США (розглядали можливий імпічмент Дональда Трампа, якщо щось) відразу троє посадовців по-різному вимовили назву української столиці.

Ясна річ, подібні суперечності на такому важливому заході привернули увагу, як політиків, так і преси. На щастя, журналістам на допомогу прийшов викладач Колумбійського університету Юрій Шевчук, який дав вичерпні пояснення стосовно написання та вимови Києва англійською. А журналістка Карен Зраїк, яка й працювала над матеріалом та спілкувалася з паном Шевчуком, спонукала The New York Times змінити свою редакційну політику.

Отож, від сьогоднішнього дня видання (яке, до речі, тільки 3 грудня 1991 року вперше написало Ukraine без артикля the) нарешті відмовилося від пережитків минулого і надалі писатиме Kyiv.

І це прекрасно.

Читайте також

Основні частини серії Half-Life стали безкоштовними до кінця березня

Uplay проводить святковий розпродаж з рекордною знижкою на The Division 2

Ігроладний трейлер Godfall — однієї з стартових ігор PS5

Оновлені TravelMate B3 — Ідеальні помічники у навчанні від Acer

Перенесення продовжуються — Dying Light 2 відклали на невизначений термін

Хутчіш в Зону51 — до крісла Hator мишка у подарунок!

Hunt: Showdown — нарешті на PS4

В Rainbow Six Siege розпочалася подія «Road to S.I. 2020»

Популярне