#KyivNotKiev знову перемагає! Український викладач навчив грамоти The New York Times

Кілька тижнів тому сталася вагома подія: внаслідок багаторічного лупання сієї скали, величезна команда на чолі з Павлом Клімкіним (колишній міністр закордонних справ України) домоглася того, що відтепер усі медійні потужності ВВС (а вони, повірте, вражаючі) дотримуватимуться правопису Kyiv, а не Kiev. До всього, правильний правопис став академічним стандартом для прийдешніх версій усіх ключових словників та енциклопедичних видань Британії.

А от по інший бік Атлантичного океану не квапилися позбуватися старих звичок. За кілька днів після вчинку ВВС, видання The New York Times оголосило, що не буде нічого змінювати та продовжить і надалі писати Kiev.

І все би нічого, проте минулої середи під час слухань Комісії з питань розвідки США (розглядали можливий імпічмент Дональда Трампа, якщо щось) відразу троє посадовців по-різному вимовили назву української столиці.

Ясна річ, подібні суперечності на такому важливому заході привернули увагу, як політиків, так і преси. На щастя, журналістам на допомогу прийшов викладач Колумбійського університету Юрій Шевчук, який дав вичерпні пояснення стосовно написання та вимови Києва англійською. А журналістка Карен Зраїк, яка й працювала над матеріалом та спілкувалася з паном Шевчуком, спонукала The New York Times змінити свою редакційну політику.

Отож, від сьогоднішнього дня видання (яке, до речі, тільки 3 грудня 1991 року вперше написало Ukraine без артикля the) нарешті відмовилося від пережитків минулого і надалі писатиме Kyiv.

І це прекрасно.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

The New York Times подає до суду на OpenAI і Microsoft за порушення авторських прав

p.ua.the nyt

Friday the 13th: Killer Puzzle незабаром приберуть з крамниць через завершення ліцензії

Friday the 13th: killer puzzle

Новий вбивця PUBG ? Все про SUPER PEOPLE. Головні механіки та фічі. Офіційний український партнер (Game Story)

super people

Tower of Fantasy ?? Головні фічі гри та де шукати українське комьюніті (Game Story)

tower of fantasy

Xbox в Україні, черговий скандал з NaVi та Зоряні Війни | Ігрові Нью(д)си від Nikattica

Ігроньюси 8

Перенос Starfield, зливи про Silent Hill та мобільна LOTR в Ігрових Нью(д)сах від Nikattica

077e6d65 ed7a 4ae0 b5d6 e0f05f0458d8

Worldle активно генерує нових підписників для The New York Times

Wordle

Чому вовки на кордоні виють та огляд ЄБайрактар від Nikattica

bayraktar play ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: