Названі фільми-претенденти на “Оскар 2019” від України

Український Оскарівський Комітет опублікував список фільмів-претендентів, що братимуть участь у національному відборі. Найкраща стрічка буде висунута на премію “Оскар” у номінації “Найкращий фільм іноземною мовою”.

Цього року участь у національному відборі  братимуть 6 фільмів:

«Брама»

Фільм розповідає про сім’ю, що мешкає у Чорнобильській зоні відчуження. Головує у ній баба Пріся, що товаришує з русалками, під’їдає галюциногенні гриби і якось у війну зарізала дванадцятьох есесівців. З нею живуть онук Вовчик і хвороблива донька Слава, яку свого часу покинув чоловік. Неочікувано, їх розмірене життя закінчується – баба Пріся отримує містичне попередження про катастрофу, що станеться найближчим часом.

реж. Володимир Тихий, Україна, 106 хв

Брама (2018)

«Вулкан»

Лукас переживає кризу середнього віку. Він працює перекладачем в київському офісі ОБСЄ і в складі моніторингової місії вирушає на кордон з Кримом. Після декількох дивних збігів обставин, Лукас залишається в маленькому містечку на півдні України.

Не знаючи куди йти, він опиняється у хаті місцевого дивака на ім’я Вова. Разом з ним, Лукас повільно занурюється в життя української провінції. У світ, який виходить за рамки його уявлення, де речі виглядають повністю відірваними від будь-якої логіки чи структури. У цих дивних місцях, де люди знаходять щастя у найпростіших, часто ілюзорних, речах, де переплелися минуле, сучасне і майбутнє, де кожен день може стати останнім, Лукас отримує шанс почати життя спочатку.

реж. Роман Бондарчук, Україна, Німеччина, Монако, 103 хв

Вулкан

«Донбас»

Сценарій фільму заснований на документальних матеріалах та розповідає про події, що відбувалися на сході України. У центрі уваги – люди, вимушені пристосовуватися до життя в умовах, коли розпадаються інститути влади, сімейні та професійні зв’язки. Коли речі перестають називатися своїми іменами. Де грань між фактом та вимислом? Чи можливо зберегти здоровий глузд і людську гідність у таких умовах?

реж. Сергій Лозниця, Україна, Німеччина, Франція, Нідерланди, Румунія, 121 хв

Донбас

«Кіборги»

Історія одного бойового чергування протягом кількох тижнів у вересні 2014-го. Добровольча група військових приїздить вперше до Донецького аеропорту, який вже понад чотири місяці утримується українцями в умовах постійної війни.

Старий і новий термінали з усіх боків оточені проросійскими бойовиками. Три основних типи військових сил знаходяться в аеропорті:  добровольці, військові служби України, мобілізовані. Тож вимальовується певний трикутник стосунків між ними.

Добровольці, як правило, – найбільш мотивовані, військові вважаються більш професійними. Найбільше проблем з мобілізованими. І військові і добровольці говорять про них переважно роздратовано і зверхньо. Своєрідні стосунки між професійними військовими і добровольцями. Але вони в міцній зв’язці, залежні один від одного.

реж. Ахтем Сеітаблаєв, Україна, 112 хв

Кіборги (2017)

«Коли падають дерева»

В глухій українській провінції розгортається історія 5-літньої бунтівної Вітки, її двоюрідної сестри-підлітка Лариси та її коханого – молодого бандита Шрама.

Після смерті батька, перед Ларисою гостро постає питання її подальшого майбутнього. Лариса хоче творити свою долю власними руками, та за любов до бандита Шрама її осуджує все селище.

Бабуся, яка свого часу пожертвувала коханням до «інакшого» – юного цигана, на користь традиційним цінностям, переживає лише за те, що люди скажуть. Мати Лариси надто слабка психологічно, щоб підтримати дочку. Лариса та Шрам планують втекти разом подалі від бандитів, розрухи та родичів. Але чи готові вони заплатити повну ціну свободи?

реж. Марися Нікітюк, Україна, Польща Македонія, 88 хв

Коли падають дерева

«Міф»

«Міф» – це фільм-дума. Документальна історія життя Василя Сліпака – оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом. Ще юнаком він поїхав зі Львова співати в Канаду та США, виступив у Карнегі-холі. Вигравши міжнародний конкурс у Франції, став солістом Паризької опери.

У Василя був рідкісний голос – контр-тенор. Таких голосів у світі не багато. Але ще рідше трапляється поєднання контр-тенора і бас-баритона, якими природа наділила Василя Сліпака. Однією з найулюбленіших композицій була арія Мефістофеля. Саме від імені цього персонажа згодом Василь взяв собі псевдо – Міф.

Василь прожив у Франції 19 років і мав там все, що ми звикли називати «щастям»: ім’я, гарну роботу, вірних друзів і кохання. Він брав активну участь у Революції Гідності, очоливши демонстрації у Франції, а згодом створив потужну волонтерську організацію «Українське Братство», спрямовану на підтримку України.

Здавалося б, робив достатньо, як для людини творчої професії. Але Василь вирішив залишити сцену та багатообіцяючу кар’єру в Європі й стати до лав добровольців, коли в його рідну Україну прийшла війна. Під час виконання бойової задачі Василь «Міф» Сліпак героїчно загинув від кулі снайпера.

реж. Леонід Кантер, Іван Ясній, Україна, 63 хв

Міф (2018)

29 серпня, український оскарівський комітет назве переможця відбору, що стане фільмом-номінантом на премію «Оскар» від України. Сама церемонія вручення премії «Оскар» за 2018 рік відбудеться 24 лютого 2019 року в Лос-Анджелесі.

Читайте також

Оголошено номінантів церемонії нагородження “Оскар 2021”

Оскар

Переможці кінопремії Оскар 2020

оскар

Академія повідомила список номінантів на «Оскар»

Oscars

Оскар 2016: Підсумки

У передчутті “Оскара”

Кіносага — Небачене. Частина 1

Українська серія стратегій Strategic Mind вривається у EGS

Strategic Mind: Fight for Freedom

У керівництві Neftlix підтвердили, що “Гра в кальмара” “точно отримає” другий сезон

fb7546007d37655311909d14e3909808

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: